II bolclErm3n.nl Reizen 2019 nu al met vertrekgaranties! baldErman.nl 4 Het kabinet laat illegale adopties van kinderen onderzoeken. Het was bekend dat Nederlandse ambtenaren in de jaren 70 en 80 meewerkten aan de 'handel in baby's'. Toch greep de overheid nooit in. BABYHANDEL AMBTENAREN In het belang van het kind zal het tot een legale adoptie kunnen geraken 899,- In de zomer van 1971 schrijft de Nederlandse consul in de Braziliaanse stad Curi- tiba een kort briefje. Hij be schikt over 'volledige in lichtingen' over adoptie, maar wil dat liever monde ling bespreken. „De aard van de zaak maakte het niet mogelijk hier schriftelijk al te diep op in te gaan. Er zijn goede mogelijkhe den voor het door U genoemde echtpaar." Wie de 'U' in de briefis, blijft geheim. Het ministerie van Justi tie en Veiligheid heeft de naam gewist. Het is een van de docu menten die Patrick Noordoven, zeifin 1980 illegaal uit Brazilië ge adopteerd, na een lange proce dure boven tafel kreeg. Hoewel het er niet met zoveel woorden staat, rijst het vermoe den dat de consul via een bemid delaar een Nederlands echtpaar wil helpen illegaal een kind te adopteren. Bij een officier van justitie in Nederland gaat een alarmbel af. Hij gelast een jaar la ter 'met spoed' een onderzoek naar deze adoptie van een twee maanden oude baby. De 'ouders' hebben het in Bra zilië opgegeven als hun eigen kind, meegenomen naar Neder land en met een valse geboorte akte ingeschreven in het bevol kingsregister. Justitie zit met de handen in het haar. Verduisteren van staat - het opzettelijk onzeker maken van iemands afkomst - is strafbaar. De adoptieouders zeggen 'te goeder trouw' gehandeld te heb ben. Minister Norbert Schmelzer van Buitenlandse Zaken neemt 'met verbazing' kennis van het feit dat de consul medewerking heeft verleend. „Ik moge u dan ook verzoeken er met nadruk op te wijzen dat hij onjuist heeft gehandeld", schrijft hij aan de ambassadeur in Brazilië. Aanrekenen Staatssecretaris Hans Grosheide van Justitie acht strafvervolging 'niet opportuun'. De ambassadeur ziet geen aanleiding dit de consul 'te zwaar aan te rekenen', „daar hij blijkens een terzake ingesteld on derzoek geacht kan worden te goeder trouw te hebben gehan deld." Ook ziet hij geen aanlei ding de Braziliaanse autoriteiten op de hoogte te stellen. Zo blijft het misdrijf onbestraft en de zaak wordt doodgezwegen. Het is kenmerkend voor de wijze waarop de Nederlandse staat met illegale adoptie is omge gaan. Het adopteren van een kind uit het buitenland nam in de ja ren 70 een grote vlucht. Deden in 1970 nog slechts 407 stellen een verzoek tot adoptie, in 1979 waren dat er 3388. Pas nadat stellen van justitie een 'beginseltoestemming' heb ben gekregen, mogen ze adopte ren. Dat aantal verklaringen steeg 12 dagen Peniscola, Costa del Azahar 12 dagen Lago Maggiore, Cinque Terre en Toscane 12 dagen Hoogtepunten van Sicilië 13 dagen Rondreis Klassiek Italië en Amalfikust T~'t tl 14 dagen Rondreis Griekenland 15 dagen Rondreis Spanje en Portugal Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! zaterdag 8 december 2018 Tonny van der Mee Den Haag Mond j e dicht bij illegale adoptie Staatssecretaris Virginie Korte-Van Hemel, in 1985 Diverse vertrekdata 2019 Diverse vertrekdata 2019 v.a. slechts Diverse vertrekdata 2019 Diverse vertrekdata 2019 Diverse vertrekdata 2019 Diverse vertrekdata 2019 Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. ANVR Brochure en (0318) 58 09 58 boekingen: www.bolderman.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 4