Dennis de Nooijer: Hoek zit in een f low 1 Karelse hoopt op ander gevoel tegen Meerssen BARRY VAN DER HOOFT 15 Trainer speelt met Goes tegen Hercules li liito Dat het thuisduel met Quick vorige week werd afgelast, kwam helemaal niet goed uit. „Ons enige vrije weekend volgend jaar is nu weg." Goes-trainer Rogier Veenstra hoopt voor de jaarwisseling bekend te kunnen maken waar hij volgend seizoen aan het roer staat. Alle op ties liggen nog open. Blijft de Mid delburger bij Goes of vervolgt hij zijn carrière elders? „Ik ben nu alles op een rijtje aan het zetten", vertelt Veenstra in aanloop naar het com petitieduel met Hercules. Veenstra kan kiezen uit meerdere opties. „Er is interesse. En Goes wil met me verder." De club en de am bitieuze oefenmeester hebben al drie keer rond de tafel gezeten. „Daar spreekt enorm veel vertrou wen uit." De dertiger is er nog niet uit. „Ik ben dingen aan het afstrepen. Wat zit er nog in het vat met deze selec tie? Ga ik de provincie uit? Zit er een club tussen die ik niet kan laten lo pen? Gevoel en financiën spelen hierbij natuurlijk ook een rol. Ik hoop binnenkort mijn keuze te ma ken, zodat ik duidelijkheid heb en de clubs weten waar ze aan toe zijn." Reuzendoder De oefenmeester reist morgen met zijn selectie af naar Utrecht, waar Hercules de tegenstander is. De middenmoter speelt een beschei- Wat zit er nog in het vat met deze selectie? Ga ik de provincie uit? den rol in de derde divisie. Toch is Goes gewaarschuwd. Koploper TEC en nummer twee UNA speel den gelijk tegen de Utrechters. Nummer drie Jong FC Volendam verloor zelfs. „Een beetje een reu zendoder", stelt Veenstra. Vorig weekend werd het thuis duel van Goes met Quick afgelast vanwege de hevige regenval. De oe fenmeester baalde. „Sommige mensen zeiden: 'misschien is een weekendje vrij wel lekker'; van wege blessures en het drukke pro gramma." De Middelburger dacht daar anders over. „Op de langdurig geblesseerden na is de groep fit. Bo vendien speelden we tegen TEC en HSC'21 twee prima wedstrijden. Die lijn wilden we doortrekken." Een ander nadeel, weet Veenstra: „Ons enige vrije weekend volgend jaar is nu weg." Twee scenario's Ondanks de plotselinge break reist Goes met vertrouwen af naar Her cules. Veenstra verwacht dat de op ponent teruggetrokken zal spelen. „Inzakken en achterover leunen. Tegen mindere ploegen moeten ze zelf het spel maken. Gezien de uit slagen blijken ze dat minder goed te kunnen." Volgens de Middelburger kan het duel uitmonden in twee scenario's: „Wij kunnen de vrije man vinden, of het wordt een saai spelletje. Dat laatste zou betekenen dat wij de bal hebben, er eigenlijk niets mee kun nen en dat zij misschien twee keer gevaarlijk counteren." Vorig seizoen had Goes het lastig tegen tegenstanders met een defen sieve wedstrijdopvatting. „Tegen woordig kunnen we hier beter mee omgaan. De spelers en ik zijn een jaartje verder. De jongens hebben in mentaal opzicht stappen ge maakt." „Het enige dat telt, is een overwin ning", zegt trainer Dennis de Nooi jer. Het zou onder meer betekenen dat Hoek op eigen veld ongeslagen blijft. „En we houden dan ook aan sluiting met de koplopers. Wie weet komen we nog wel iets dich terbij." De debutant in de derde divisie heeft inmiddels veertien wedstrij den gespeeld en pakte daarin 28 punten. Hoek staat op de vierde plaats, omdat het een veel minder doelsaldo heeft dan nummer drie DVS'33. De koplopers Noordwijk en Quick Boys hebben slechts vier punten. „We zitten wel in een be paalde flow", voelt De Nooijer, „omdat we nu drie wedstrijden op rij hebben gewonnen. En dat heb ben we ook op een goede manier gedaan. Het was geen geluk." Alleen had zijn ploeg de afgelo pen weken wel weer te veel kansen nodig om het tweede doelpunt te maken. „Ik denk wel eens: als we snel een tweede en derde doelpunt zouden maken, hoeveel kan het dan worden?" Misschien krijgt hij van daag antwoord op die vraag, in het thuisduel met Achilles'29. De ge plaagde ploeg uit Groesbeek moest dit seizoen al 51 treffers slikken en heeft daarmee de meest gepas seerde defensie van de derde divi sie. „Maar het is geen tegenstander die je kunt onderschatten", bena drukt de trainer. „Achilles'29 heeft meer punten dan Eemdijk en De Dijk, twee ploegen waar wij het heel moeilijk tegen hebben gehad." De Nooijer kan vandaag geen be roep doen op de geblesseerde Sven Mbikulu en aanvaller Yves Nyemb, die door een reis naar Kameroen in de laatste twee competitieduels van 2018 ontbreekt. Het betekent dat de trainer uit achttien fitte spelers kan kiezen, maar het tweede elftal van Hoek moet het vandaag in de derby tegen Kloetinge 2 zonder spelers van de eerste selectie doen. De Nooijer kiest ervoor om iedereen bij hem te houden. „Omdat het de laatste thuiswedstrijd van dit jaar is. Ik heb dan keus op de bank." Column Iedereen die de bestuurskamer van HSV Hoek binnenstapte, kon hem jarenlang op onge veer dezelfde plek zien zitten. Niet ver van de kapstok - waar zijn hoed vaak bovenop lag - en niet ver van de dames die koffie inschenken. John Bravenboer leek in de bestuurskamer meer op zijn plek dan in het sponsor home. Al zorgde hij er jaren terug wel persoonlijk voor dat er een ronde bar in de ruimte voor de geldschieters kwam. „Dan zien de mensen elkaar altijd, waar ze ook staan", vertelde hij me eens. Natuurlijk waren er vaak men sen die kritisch op hem waren. Omdat hij te bepalend zou zijn geweest of soms te veel macht had. Hoge bomen vangen veel wind. Ik kreeg ook altijd het ge voel dat die meningen John wei nig interesseerden. Als het kon was hij zacht, als het moest kon hij ook keihard zijn. Het belang van zijn vereniging stond altijd centraal. Trainers waren passan ten, hij was dat niet. Hij be schikte over leiderschap, een kwaliteit die maar weinig men sen hebben. Toen Hoek ruim twintig jaar geleden in Hendrik-Ido-Am bacht kampioen werd op het hoogste amateurniveau, was hij erbij. Als zijn nierziekte hem be lette om wedstrijden te bezoe ken, liet hij iemand de hele wed strijd filmen en op een video band zetten, zodat hij die thuis alsnog kon bekijken. Toen hij kort na een operatie eigenlijk te zwak was om te komen kijken, werd een stoel in de hoek van het veld gezet en was hij 'gewoon' Trainers waren passanten, hij was dat niet toeschouwer. Als speler kreeg ik soms eens een schouderklopje, als journalist niet. Kritisch schrijven over zijn clubje? Dan kon hij je chagrijnig tegemoet treden en laten blijken dat hij daar niet van gediend was. Een week later was hij het vaak weer vergeten. Hij vroeg mij ook om samen met hem het boek over zijn leven af te maken en vertelde dan honderduit. Zon der mensen te kwetsen, daar had John geen zin meer in. Ik reed wel eens mee naar een uitwed strijd van Hoek en kon een glim lach dan niet onderdrukken. Een lange man van ruim in de zeven tig, in een blinkende, razend snelle Jaguar. Op weg naar een voetbalwedstrijd, van de club die hem iedere dag bezig hield. Hoe veel geld zou hij in al die jaren in HSV Hoek hebben gestoken? Ik denk dat je er een prachtig huis van zou kunnen bouwen. Gisteren kwam het onvermij delijke bericht dat hij was overle den. 82 jaar oud, het lichaam was op. Na wat hij allemaal heeft meegemaakt, leefde John eigen lijk al even in blessuretijd. Ik ga hem missen in Hoek. En ik ben zeker niet de enige. mmm VLISSINGEN Zondag-hoofd klasser VC Vlissingen pakte in de maand november geen enkel punt. December begon eveneens slecht, met een nederlaag bij IFC (2-1). Morgen treedt de ploeg op eigen veld aan tegen SV Meers sen, de nummer zeven van de ranglijst. Trainer John Karelse hoopt een ander gevoel over te houden aan het treffen met de Limburgers, dan vorig seizoen het geval was. Toen ging Vlissingen zowel in Meerssen (1-0) als aan de Irislaan (1-3) onderuit. „Ik had twee keer het gevoel: hoe is het mogelijk dat we verloren hebben?", blikt Karelse terug. „Uit kregen we denk ik elf kansen en toch verlo ren we die wedstrijd." Wat heeft Vlissingen te vrezen van Meerssen? „Het is een écht en hecht team", zegt Karelse. „Ze spelen 4-4-2 met een ruit op het middenveld, bij balverlies wordt het 4-4-2 vlak. Het zal moeilijk zijn daar doorheen te combine ren." Karelse heeft morgen in ieder geval meer opties. Hij heeft weer de beschikking over verdediger Shannon Braafhart, die terug is van vakantie. Renzo Roemeratoe en Samarony Goossens trainden weer mee en ook Saïd Bouzam- bou sloot aan, na de interlandpe riode met Oranje. „Het is heel aannemelijk dat Saïd speelt", verklapt Karelse. „Hij heeft na tuurlijk niet stilgezeten." Vlis singen kan de creativiteit van de linkspoot goed gebruiken. Want: „Meerssen speelt ook op de counter", weet Karelse. De aftrap aan de Irislaan is om 14.00 uur. „Ik denk dat degene die als eerste scoort, in het voordeel is." zaterdag 8 december 2018 PM Veenstra dubt nog over zijn toekomst Len Wolters Goes Rogier Veenstra. foto JOHAN VAN DER HEIJDEN -Rogier Veenstra Er zijn wedstrijden geweest waar ze bij Hoek vooraf wel voor een puntje zouden hebben gete kend. Vandaag, als het laagge klasseerde Achilles'29 op be zoek komt, is dat niet het geval. Barry van der Hooft Hoek @Barryvdh9 John

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 43