ACHTER DE SCHERMEN 9 BI Zodra je door de deur van Verliefd BruidsCouture in Kapelle komt, lijkt het of je een sprookje binnenstapt. Een schattige boutique waar alles tot in detail is verzorgd. En de jurken die in de zaak hangen zijn van grote klasse. r ruidsjurken in het midden- en hoogseg- ment van onder an- Idere merken als Jesus Peiro, Enzoani en Maggie Sottero hangen hier in de spotlights. De zaak wordt gerund door eigenaresse Mirjam Bou- wense-Colijn (39) en haar team. „Met onze bruidsmode proberen we bruiden zich nog mooier te la ten voelen dan ze al zijn. Daarbij richten wij ons vooral op het per soonlijke en luisteren goed naar wat de bruid wil. Je werkt mee aan een bijzonder mooie dag in iemand zijn leven. Die kan je niet opnieuw doen en dus moet alles perfect en tot in de puntjes gere geld zijn. We proberen eigenlijk een kunstwerk af te leveren." Proces Mirjam: „Zodra een bruid begint met de zoektocht naar haar bruidsjurk zijn wij vooral bezig met het beter leren kennen van deze persoon. Hoe ziet haar brui loft eruit, waar houdt ze van en natuurlijk naar wat voor jurk is ze Een jurk moet perfect aansluiten bij het lichaam van de bruid op zoek? Vaak laat de bruid de verzamelde plaatjes zien van de jurken en stijlen die ze mooi vindt." Omdat het vinden van de juiste jurk voor elke bruid een proces is, kan dat soms een emoti onele wending geven. „Het is heel bijzonder om te zien dat veel vrouwen opleven als ze de, voor hun perfecte, jurk gevonden heb ben. Ondanks onzekerheden, die bijna elke vrouw over haar eigen lichaam heeft, voelen ze zichzelf supermooi en dat straalt ervan af. Voor de bruid klopt het plaatje dan. Iets waar ze al maanden en soms langer dan een jaar mee be zig is. Bij het vinden van de mooi ste jurk ziet ze het helemaal voor zich. Ze gaat echt trouwen. Dit kan sommige bruiden overvallen en dan vloeien er weieens een paar tranen. Maar dit gebeurt lang niet bij alle bruiden hoor! Ieder een ervaart het op haar manier en dat is nu juist zo leuk", aldus Mir jam. Speciaal moment Niet alleen bruiden worden af en toe emotioneel. „Vaak komen er drie a vier mensen mee met de bruid; moeder, schoonmoeder, zus(sen) en vriendinnen. Vooral voor (schoon)moeders is dit ook een speciaal moment. Zij willen natuurlijk ook dat hun (schoon)- dochter er beeldschoon bijloopt op de bruiloft, daarom wordt er graag meegedacht over wat voor haar de mooiste jurk is. Soms geeft dat onenigheid over de keuze van de jurk, maar dat ge beurt gelukkig niet zo vaak." Wie denkt dat je binnen een uurtje je perfecte bruidsjurk hebt, heeft het mis. Wanneer de geko zen jurk na enkele weken of maanden binnenkomt, wordt deze afgepast. Een belangrijke taak volgens Mirjam: „Een jurk moet perfect aansluiten bij het li chaam van de bruid. Een jurk is maar half zo mooi als deze niet goed is afgepast." Naast het pas maken van bruidsmode, worden er bij Ver liefd BruidsCouture ook trouw jurken gemaakt van eigen design, dat maakt dat er veel mogelijk is. Het maken van de perfecte jurk is soms een jaarproject. In die tijd wordt de jurk gemaakt, aangepast en worden er accessoires bij ge zocht om het plaatje compleet te maken. Dat hele persoonlijke pro ces schept een band. „Soms is het dan voor ons ook moeilijk om af scheid te nemen van een bruid. Je hebt toch een aantal maanden deel uitgemaakt van de voorbe reidingen van een van de mooiste dagen van iemand zijn leven. Dat is super bijzonder!" Wat voor Mirjam en haar team nu dé ultieme bruidsjurk is? „Een jurk waar de persoonlijkheid van de bruid in overvloeit. Een jurk die je zintuigen prikkelt en geen 13-in-een-dozijn jurk is. Een kunstwerk dus, maar wel een kunstwerk dat lekker zit. Want ze moet natuurlijk wel lekker kun nen dansen!" zaterdag 8 december 2018 GO Bruidsjurk om in te stralen Denise van Minnen - Mirjam Bouwense-Colijn A Eigenaresse Mirjam Bou- wense van Verliefd BruidsCou- pure en bruid Caroline Moeliker. Accessoires uit de winkel. FOTO'S JOHAN VAN DER HEI JDEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 37