Fruitige straatnamen vf A u Frans Naereboutprijs voor inzet actieve vrijwilligers 7 KERSTFANS NET5 EdgarGoosen uit Vlissingen is nog steeds idolaat van kerst. En dus is zijn deelname aan het tv- programma Mijn Kerst is de beste eigenlijk heel logisch. Kerstmarkt Goes gisteren afgeblazen versluis &willeboer Edgar hoort helemaal thuis in het programma op NET5 waarin kerstfans el kaar de maat nemen: „Ik ben al twaalf jaar helemaal gek van kerst", vertelt hij. „Ik hou van de sfeer: saamhorigheid, terugkijken op het jaar, nieuwe plannen ma ken." Zijn ouders hebben dat ge weten. „We woonden in een groot, vrijstaand huis. Dat versierde ik van top tot teen. Alles moest er voor wijken. De lampjes lagen tot op de dakpannen. Ze noemden me 'die kerstidioot'. We waren een bezienswaardigheid; mensen kwamen overal vandaan om ons huis te bekijken." Extreem Zo extreem lukt in Vlissingen niet, want daar woont Edgar kleiner. Al is zijn woning niet te missen: de voortuin en gevel van het huis zijn compleet in kerstsfeer. En dat is nog niets vergeleken met hoe het er binnen uitziet. Kerstbomen staan er in de hoeken, maar ook op de trap. Overal staan, liggen en hangen grote en kleine kerstman nen, elanden, engelen, lampjes en kerstslingers. En in de keuken is een compleet kerstdorp opge bouwd, inclusief rails en lichtjes. Om het af te maken, klinkt op de achtergrond de kerstmuziek van SkyRadio. Te overweldigend is het overigens niet, want de kleuren rood en groen overheersen. „Ik neem altijd een thema. Dat is dit keer dus rood. Goede kans dat ik volgend jaar voor iets anders kies." Edgar reageerde meteen toen hij op Facebook een oproep zag voor een tv-programma waar kerstfa naten in duo's aan mee konden doen. Hij meldde zich aan met een vriendin uit Overijssel. Zijn part ner heeft helemaal niks met zijn hobby. Het lijkt vragen om proble men om dan je hele huis vol te zet ten met kerstspullen. Edgar blijft er luchtig onder. „Ik zeg altijd: jij Ik heb een deel van de uitzendingen al gezien, en zou zó weer meedoen hebt het huis negen maanden lang, ik drie. Daar zijn we het nu wel over eens." Voor het programma, dat wordt gepresenteerd door Frank en Ro gier Paleis voor een prikkie), be zocht hij de huizen van de andere deelnemers. „We waren daar dan van half twee tot middernacht be zig. Daarna sliepen we in een ho tel." De duo's beoordeelden onder meer eikaars versieringen en de kwaliteit van een kerstdiner. Ui teraard kwamen de 'concurrenten' ook naar Vlissingen. In de knusse woonkamer bij Edgar ging dat al lemaal maar net. „We pasten niet met z'n achten aan mijn eettafel. Ik heb er speciaal een langer tafel blad voor aangeschaft." Edgar kijkt uit naar de uitzen dingen, al laat hij voorzichtig al wel vallen dat de waarderingscij fers niet altijd meevielen. „Wij hadden afgesproken om zelf geen onvoldoendes te geven. De andere koppels deden dat wel. Tja, moe ten ze zelf weten." Hij hield er geen nare nasmaak aan over. „Ik heb een deel van de uitzendingen inmiddels gezien, en ik vind het wel goed, hoor. Ik zou zo weer meedoen." Mijn Kerst is de beste wordt vanaf maandag uitgezonden op NET5, om 18.30 uur. Edgar is vijf avonden achter elkaar op televisie. GOES De kerstmarkt in Goes is afgeblazen. De harde wind heeft door omwaaiende kramen tot gevaarlijke situaties geleid. De organisatie heeft daarom beslo ten alle buitenactiviteiten af te gelasten. Alleen binnen in de Grote Kerk vinden er nog activi teiten plaats. Burgemeester Margo Mulder betreurt de afgelasting, maar zag geen andere oplossing. „De vei ligheid van bezoekers, stand houders en andere betrokkenen staat voorop. Door de zware windstoten en de stevige buien die ook voor morgen afgegeven worden, ontstaat een te groot ri sico op gevaarlijke situaties." VLISSINGEN Lenie Stroo- Goedhart en de ruim zestig vrijwilligers van het Zeeuws maritiem MuZEEum zijn gis teravond voor hun inzet be loond met de Frans Naere boutprijs 2018. Lenie Stroo, vanaf de oprich ting in 1993 betrokken bij het In- en Uitloophuis aan de Vin cent van Goghlaan, werd uit geroepen tot Vrijwilliger van het Jaar en ontving een oor konde en de gouden Naere- boutspeld. De ondersteuners van het museum werden be noemd tot Vrijwilligersorgani satie van het Jaar, en ontvin gen een oorkonde, de wissel trofee en 500 euro. De Aan moedigingsprijs was voor Claudia van de Ketterij, orga nisator van succesvolle hard loopevenementen in Vlissin gen. Zij kreeg een oorkonde en een geldbedrag. Burgemeester Bas van den Tillaar en wethouder Els Ver- hage reikten de prijzen uit in de Sint Jacobskerk. De avond stond in het teken van het tweehonderdste sterfjaar van Frans Naerebout, de visser en loods van de Verenigde Oost- Indische Compagnie die faam kreeg als mensenredder. VLISSINGEN De straten in de nieuwe Vlissingse wijk Claverveld worden vernoemd naar oude fruit- rassen en -gaarden. De hoofdweg door de wijk krijgt de zestiende- eeuwse naam Kershage. De woon straten klinken als de oude appel namen: Bellefleur en Zomeraagt. Twee fiets-en voetpaden krijgen de appelnamen Rabauw en Soete Dol- phijn. Een parkje in de wijk zal Zoete Ermgaard heten. Het zijn allemaal appelrassen die eeuwen geleden in de fruitgaarden bij hofstedes en buitenplaatsen op Walcheren werden geteeld. Beglazing Kunststof kozijnen Aluminium kozijnen U+ Ra zaterdag 8 december 2018 WA 'Ze noemen me altijd de kerst-idioot' Martijn de Koning Vlisingen - Edgar Goosen rA 1 De Zompe 2a, Serooskerke 0118 - 629 056 www.versluisenwilleboer.nl Edgar Goosen in de woonkamer van zijn tot de nok toe versierde huis. foto ruben oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 35