4) m Lijstaanvoerder Bohemian Rhapsody stond vier keer niet op de hoogste plaats Top 2000 24 M Wie hoopt dat de koningin van de kerstmuziek donderdag in de Ziggo Dome Santa Claus is coming to town zal zingen, moet Mariah Carey teleurstellen. „Dat doen anderen beter." ANGELA KIJKT TV \r Weet u wat me stiekem leuk lijkt? Om een succesvol spelletje te ver zinnen. Zoiets als Lingo, Weekend Miljonairs of2 voorn. Niks ingewikkelds met rare opdrachten, rondes die ineens 'werelden' heten of joekels van videoschermen met ballen, maar eentje dat briljant is in al zijn eenvoud. Neem 2 voorneen kennisquiz waarbij je de antwoorden gewoon op mag zoeken - je moet er maar op komen. En het mooie is dat een om roep er vervolgens tientallen jaar moeiteloos mee vooruit kan. Nou ja, moeiteloos... Astrid Joosten vertelde vorige week bij De Wereld Draait Door hoe er elk seizoen kritisch naar de formule wordt gekeken (en een klein beetje ge sleuteld) om het spannend en up-to-date te houden. De nieuwe kennisquiz Het Uur van de Waar heid zou zomaar in die categorie kunnen val len. Het idee past in elk geval in twee zinnen op de achterkant van een bierviltje: kandidaten worden 24 uur wakker gehouden en moeten dan een stel vragen beantwoorden, waarbij niet alleen goede antwoorden, maar ook snelheid telt. En we weten allemaal uit eigen ervaring hoe slaapgebrek je geheugen, concentratie en reactievermogen aantast, toch? Ik merk bijvoor beeld aan mezelf dat ik na een paar te korte nachten verkeerde woorden ga gebruiken. Dan bedoel ik mes, maar zeg ik lampenkap. Of roep ik 'welterusten' in plaats van 'pas op en veel ple zier' als mijn kinderen naar school vertrekken. Met dat in mijn achterhoofd, vond ik dat de kandidaten van Het Uur van de Waarheid er nog opmerkelijk fris en kwiek bij zaten, al zal dat ook aan de goede zorgen van het visagistenteam te danken zijn. Maar ze gaven ook hartstikke snel én vaak goed antwoord. Als er niet af en toe in een filmpje te zien was dat ze écht een nachtje hadden doorgehaald, had ik het nauwe lijks geloofd. Ook kon ik als kijker slecht in schatten of een verkeerd antwoord het gevolg was van slaaptekort of een kwestie van niet we ten. Dat maakte Het Uur van de Waarheid jammer genoeg een vrij doorsnee quiz die bovendien zo traag was dat ik er als kijker slaap van kreeg. Zelfs de altijd leuke Frank Evenblij kon daar met zijn plaagstootjes niets aan veranderen. Toen er in de finale uiteindelijk 58 cent werd gewonnen, bekroop me de gedachte dat dit pro gramma een gimmick is die beter tot zijn recht komt op NPO 3 dan op NPO1. En dat ook hier misschien iets langer aan gesleuteld had moe ten worden. Quote van de dag Mensen die vrijheid zien als het recht om genadeloos te mogen minachten en beledigen Lamar: kans op acht Grammy's Lodeizen is Astrid in Judas CONCERT MARIAH CAREY Het telefoongesprek is am per begonnen of Mariah Carey valt even stil. Met vragen over Kerstmis is de Amerikaanse zange res inmiddels meer dan bekend, maar deze kreeg ze niet eerder. Wat er bijzonder is aan kerst in Neder land? Ze heeft - uiteraard - geen flauw idee. Het antwoord, twee kerstdagen in plaats van één, bevalt haar zeer. „Wow, ik wou dat wij dat hier ook hadden. Ik ben dol op kerst, ik wil het weieens in Nederland vieren." Dat gaat dit jaar niet gebeuren - Carey kiest weer voor haar gebruike lijke bestemming, wintersportoord Aspen - maar het komt er dichtbij Donderdag voert ze voor het eerst haar kerstconcert op in Neder land, in de Ziggo Dome. Het is na 1996,2003 (beide keren Ahoy) en 2016 (Ziggo Dome) pas haar vierde optreden hier. „Ik heb daar eigenlijk Als ik elke dag naar Nederland zou kunnen komen, zou ik het doen geen verklaring voor, want ik hou van de Nederlandse sfeer en de men sen. Geloof me, als ik elke dag naar Nederland zou kunnen komen, zou ik het doen." Charmeoffensief Tot zover het charmeoffensief vanuit New York van een van de meest ge lauwerde artiesten ter wereld. Carey, die vorige maand haar nieuwste al bum Caution uitbracht, verkocht meer dan 200 miljoen platen en staat daarmee op gelijke hoogte met onder meer ABBA, Queen en The Rolling Stones. Haar grootste hit zingen we allemaal mee; All I wantfor Christmas is You werd 16 miljoen keer verkocht en staat op 11 in de lijst van best ver kochte singles aller tijden. De titel van die plaat uit 1994 is ook de naam van de tournee die ze gek genoeg pas twintig jaar later (2014) introduceerde. De eerste drie jaar bleef het nog bij optredens in het Beacon Theatre in New York. Pas vo rig jaar ging Carey met haar kerstre- jj& Sf Wakke -Oud-presentatrice Chazia Mourali benoemt in magazine Zin haar grootste ergernis. zaterdag 8 december 2018 GO MUZIEK Rapper Ken- drick Lamar maakt kans op acht Grammy Awards, Drake heeft zeven no minaties. Vier nominaties gin gen naar Lady Gaga en Brad- iey Cooper voor hun liedjes A Star is Bom. TELEVISIE Rifka Lodeizen speelt de rol van Astrid Hol leeder in de tv- serie Judas. Vanaf 6 januari is de op het ge lijknamige boek gebaseerde serie te zien op Videoland. Marit van Bohemen speelt de rol van haar zus. V ■u 4 Ik wil kersit weieens in Nederland vieren' Alexander van Eenennaam 44 —Mariah Carey Het kon niet missen, zeker niet nu de film Bohemian Rhapsody in de bioscoop een kassucces blijkt: Queen voert dit jaar de Top 2000 aan, voor de zestiende keer. De laatste keer dat Bohemian Rhapsody niet bovenaan stond was in 2015, Imagine van John Lennon was toen nummer 1. Nieuw in de top drie is Billy Joel. Zijn Piano Man was al jaren bezig aan een opmars en staat nu op de derde plaats. Nummer twee? Voor de elfde keer is dat Hotel California van de Eagles. Geen ander nummer t Queen in de videoclip van Bohemian Rhapsody. was zo vaak runner up in de jaarlijkse liedjeslijst van NPO Radio 2, die in 1999 voor het eerst te horen was. Bohemian Rhapsody stond nooit lager dan de tweede plaats. De eerste top drie-klassering van Billy Joel valt op. In 2012 moest zijn klassieker Piano Man het nog doen met de 36ste plek, maar vanaf toen ging het crescendo: 18de in 2013 en vanaf 2014 (7de) vast bij in de top tien. De NPO maakte gisteravond de hoogste tien platen bekend, de rest van de lijst volgt over anderhalve week. De uitzendin gen van de Top 2000 beginnen op eerste kerstdag (08.00 uur) en eindigen op oudejaarsavond.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 24