II Elysium Gele hesjes raken ook EK ^elySium 22 HANDBAL EK IN FRANKRIJK Twee belangrijke speelsters vielen weg, toch doorliep de ploeg van handbalbondscoach Helle Thomsen ongeslagen de poulefase op het EK. Een profiel van de gedreven Deense. sen om draait. Ze kijkt ook buiten toernooien regelmatig zeven wed strijden in een weekeinde. Thom sen combineert twee banen: haar functie als bondscoach en die van clubcoach in het Noorse Molde. „Het betekent dat mijn vrienden en familie vaak naar mij moeten ko men, want ik ben al zo weinig thuis." Het is zoals het is, zegt ze. Full time coachen maakt haar een be tere bondscoach. „En ik houd van de trainingen. Als ik alleen het na tionale team zou doen, zou ik niet elke dag training geven en ik houd er juist van een team goed te laten functioneren. Om van het ene ni veau naar een hoger niveau te wer ken. Ik wil verbeteringen zien." Thomsen haalde de shortlist voor Coach van het Jaar voor het sport gala, al zit ze uiteindelijk niet bij de door een vakjury gekozen laatste drie. „Ja, dat was wel een eer. Maar als ik een goed resultaat haal, is dat omdat de spelers een goed resultaat neerzetten." Thomsen blijft liever op de ach tergrond. Laatst, op het EK na de spannende ontknoping in de wed strijd tegen Spanje rende ze even het veld op, om de nipte overwin ning te vieren met haar euforische speelsters. Een ongewoon beeld, wat niet lang duurde. Snel stapte Thomsen weer naar de zijkant. „Aandacht voor mij is niet belang rijk, belangrijk is wat wij als team samen doen." Perfectionistisch Perfectionistisch tot op het bot, maar als het moment het toelaat al tijd afgewisseld met een grap. „Mijn brein is zo klein, ik moet veel bewaren." Dan, weer serieus: „Ik moet er alles voor doen voor de speelsters. Zij hebben een droom, wij hebben een doel." Een doel dat morgen verdergaat, tegen Roeme nië in de hoofdronde van het EK. PROGRAMMA PROTEST Er zijn weinig zekerheden in het le ven van een bondscoach. Hoe lang het EK voor Nederland duurt, weet handbalbondscoachcoach Helle Thomsen (48) niet. Wat Thomsen wel weet: er zal Pepsi Max aanwezig zijn. En veel. Daar ontbijt ze mee, daar komt ze de dag mee door. Zon der ervaart ze stress. Trots: „Maar ik drink geen koffie." Speelsters lopen met haar weg. Ze lachen met haar, maar luisteren vervolgens aandachtig als ze aan wijzingen geeft. Nederland leek voor dit EK met het uitvallen van twee cirkelloopsters van wereldni veau ernstig verzwakt, maar haalde in de groepsfase toch de maximale score. Mede dankzij Thomsen, al is ze zelf de laatste die dit toegeeft, de Deense is strategisch en gepassio neerd. Instructies Ze praat snel. Niet schel, zoals haar stem via de televisie klinkt wan neer ze tijdens het geven van in- Ik moet er alles voor doen voor de speelsters. Zij hebben een droom, wij hebben een doel structies in een time-out gefilmd wordt. Maar helder en in hoog tempo, met veel informatie. Snel heid is haar dan ook veel waard. Rust gunt Thomsen zichzelf wei nig, en al helemaal niet tijdens een eindtoernooi. Een mooie kerst markt in Frankrijk? Ze perst haar lippen samen, zegt daarna met af gemeten stem: „Ja." Om vervol gens direct toe te voegen dat ze daar geen tijd voor heeft. Er moeten videobeel den ge keken worden. Handbal, handbal en nog eens handbal, dat is waar het le venvan Thom- Ga naar pzc.nl/eLysium BLEISWIJK (DEN HAAG) zaterdag 8 december 2018 Handbal als levensdoel Helen Thomsen, coachend tij dens het duel tegen Hongarije eerder op het EK, is altijd op zoek naar verbetering, foto af Morgen 18.00 uur: Nederland - Roemenië Dinsdag 21.00 uur: Nederland - Noorwegen Woensdag 21.00 uur: Nederland - Duitsland Stand in groep II 1. Roemenië 2-4 2. Nederland 2-4 3. Hongarije 2-2 4. Duitsland 2-2 5. Spanje 2-0 6. Noorwegen 2-0 Nummers 1 en 2 naar halve finales Lisette van der Geest NANTES De protestacties in Frankrijk door de gele hesjes treffen nu ook het EK hand bal. De organisatie heeft twee duels van vandaag naar mor gen verplaatst omdat de hal niet bereikbaar zal zijn door demonstraties. Het betreft de duels Frankrijk-Zweden en Servië-Rusland. In de hoogste Franse voetbalcompetitie Ligue 1 zijn zes wedstrijden uit het programma van dit week einde geschrapt. Montbéliard -Helle Thomsen (48) Deze sauna ligt midden in de natuur van Bleiswijk. Het staat bekend om haar wereldse inrichting met saunabelevingen uit onder andere Rusland, Marokko, Turkije en Finland. Neem een duik in het duizend-en-een-nacht zwembad of geniet van de tropische watervallen en de lagunes. Er zijn meer dan vijfentwintig verschillende sauna's en negentien binnen- en buitenzwembaden. Tickets zijn geldig t/m 22 februari 2019

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 22