\Êl - Kopje onder Toerist zelf verantwoordelijk THE CHRISTMAS SPECIAL» Ben jij te zien in het donker? De laatste dagen van Nicky Verstappen Vandaag bij deze krant Partij voor de Dieren is geen grap meer Zwemles op je zestigste Frankrijk wacht een heet weekend Walcheren P8 Stoned achter het stuur Minister Stef Blok wijst op de eigen verantwoordelijkheid van reizigers: zij moeten zich op de hoogte stellen van wat wel en niet acceptabel is in het land waar ze naartoe gaan. Blok pleit voor realistische ver wachtingen, zo zei hij gisteren bij de presentatie van het rapport De Staat van het Consulaire, het eerste over zicht van wat Nederland doet voor landgenoten in den vreemde. Het zal voortaan jaarlijks verschijnen. Er zitten beperkingen aan wat Nederland kan doen, aldus Blok. „Mensen boeken een spannende reis, maar realiseren zich niet naar welk land ze eigenlijk gaan." Als voorbeelden noemt Blok de avontu riers die in 2017 Afghanistan wilden ontdekken en er bij een beschieting door de Taliban achter kwamen dat het geen ideaal vakantieland is, en het team van Spoorloos dat in Co lombia werd ontvoerd. „Zij merk ten dat we bij het reisadvies voor dat land niet voor niets een deeltje rood hadden gekleurd." Recent kwamen twee Nederlan ders in de problemen die vergeten waren hun visum te verlengen. „De meeste mensen denken dan: 'ach, dat is toch geen probleem?' Maar zij moesten de gevangenis in. Daar krijgen we ze niet één, twee, drie uit, omdat het niveau van dienstver lening in zulke landen anders is en er niet meteen een reactie komt. We hebben niet voor ieder probleem een oplossing." In 2017 hielp Buitenlandse Zaken 3071 Nederlanders die in het buiten land in moeilijkheden kwamen. Het ging om vermissingen (70), kinderontvoeringen (45), overlij- densgevallen (385), ziekenhuisop names (137), mensen die in geld nood zaten (329) en journalisten die in de problemen kwamen (5). Ver uit de meeste reizigers (2100) kre gen bijstand, omdat ze in de cel be landden. Criminelen In Duitsland zitten de meeste Ne derlanders in de cel, op 1 april van dit jaar zaten daar 447 Nederlanders vast, gevolgd door Spanje (229) en Frankrijk (182). De meeste landge noten zitten vast vanwege drugs (48 procent), al neemt dat wel af. In 2011 verdween nog 73 procent van de ge detineerden in het buitenland ach ter de tralies vanwege smokkel, be zit of gebruik van drugs. Grondlegger Niko Koffeman over zijn partij en zijn geloof Nieuwsmedia ES c? NgS I '»N ZEELAND2 Niet altijd hulp in het buitenland Nederlandse vakantiegangers die in het buitenland in de problemen komen, moeten er niet van uit gaan dat het ministerie van Bui tenlandse Zaken ze uit de brand zal helpen. Hanneke Keultjes Den Haag DIT WEEKEND KIJKDAGEN MODERNE HEDENDAAGSE KUNST 0 Antiek, Juwelen, Zilver Kunst Veiling: maandag 17 december, 12 uur Kijkdagen: 14t/m 16 december, 10-17 uur WWW.VEIUNGHUISAAG.COM A V Amsterdam Lekstraat 63 11079 EM 020 - 3012950 info@veilinghuisaag.com ZOUTELANDE Ondanks het feit dat hij ernstig ziek is, was Lein Lievense gistermiddag met zijn vrouw Lenie op de boulevard in Zoutelande. Daar werd het echtpaar verrast met zijn eigen tegel op de Walk of Fame van de Kustmarathon. En ze mogen zichzelf ereburgers van Zoutelande noe men. De drijvende krachten achter het jaarlijkse hardloopevenement werd dit eerbetoon toebe deeld tijdens de traditionele onthulling van de tegel voor de winnaars, in dit geval van de editie van 2018. Willem Van Schuerbeeck won bij de mannen en Liselotte van den Berg bij de vrouwen. Hun namen staan samen op een tegel. De tegels krijgen een plaats op de boulevard van Zoute lande bij de andere winnaars. Vanwege zijn ziekte moest Lein Lievense de onthulling vanuit de auto meemaken. foto ruben oreel »P10 P3 zaterdag 8 december 2018 11°C Vandaag vallen er diverse buien pzc.nl Ook voor het laatste <n> regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €3,35 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 8 7 1168! 5 5 5 5 4 7

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1