vaker volledig in de war Nee, alles wijst op een overstap van De Jong naar Paris Saint-Germain 19 Recordverkopen wat het kijkspel niet ten goede komt. De Jong zal daar nooit van heb ben gedroomd, daarentegen be schikt PSG wel over een verzame ling van de grootste voetbalsterren op aarde. Van de Braziliaan Neymar tot het Franse wonderkind Kylian Mbappé, die De Jong hoogstper soonlijk aanraadde bij de clublei ding. Elk seizoen kampioen en dus elk seizoen Champions League. De club ook met de eindeloos diepe zakken van voorzitter Nasser Al-Khelaifi. Poenerig Poenerig ja, maar welke club in de absolute top is dat niet? Het speel veld van de huidige wereldtop ver schuift. Niet langer meer kiezen spelers blindelings voor traditie rijke topclubs als FC Barcelona of Real Madrid wanneer die mogelijk heid zich voordoet. Zeker niet een 2i-jarige jongen als De long, met een bredere kijk op het leven dan alleen maar sentiment. Hij lijkt er zelfs de Premier League voor links te laten liggen. In Parijs hunkeren ze naar het winnen van de CL, zal De Jong straks merken. Dat het nog niet is gelukt, is een open wond. Het zal en moet een keer gaan gebeuren, maar dit seizoen moet PSG eerst maar eens de groepsfase doorkomen. De club heeft er de selectie voor, al kunnen de Parijzenaars wel een middenvelder als De Jong gebrui ken. Marco Verratti speelt daar, de kleine Italiaan die in zijn spel wel wat weg heeft van De Jong maar re latief vaak moet afhaken vanwege schorsingen of blessures. Voetbalprofessor Box-to-boxspeler Adrien Rabiot vertrekt hoogstwaarschijnlijk, net als spits Edinson Cavani. Met Thomas Tuchel aan het roer krijgt De Jong in elk geval te maken met AJAX 40 miljoen euro 32 miljoen euro 27 miljoen euro 27 miljoen euro 27 miljoen euro een jonge, veeleisende voetbalpro fessor die al succes had bij Borussia Dortmund. Voor De Jong is het alleen wel te hopen dat de UEFA straks niet te veel in de nek blijft hijgen van de Fransen. Of beter: bij de Q_atarese eigenaren van de club. Want sinds de publicaties van Footballeaks over de betalingen die de club ont vangt en waar deze vandaan ko men, beginnen ze zelfs in Parijs een beetje onrustig te worden. Ondertussen moet De Jong na tuurlijk ook gewoon proberen om zijn Ajax-periode met een prijs af te sluiten. Want daar is het nog niet van gekomen. Sportieve focus is ge boden. „Maar ik denk niet dat mijn spelers zich laten afleiden door dit soort berichten", besluit trainer Ten Hag. voor, zeker nu de Belg Stijn Vreven niet meer in de eredivisie werkt. Oké, Marco van Basten stond we ieens te gillen tegen een camera. Maar verder? „Leonid Sloetski is bij Vitesse heel veel in beweging, maar die is vooral met zichzelf bezig", zegt Advocaat. „Ik denk niet dat hij mensen irriteert. Ik klaag zelf we ieens bij de vierde man, al is dat met de VAR verder zinloos. Dat is ook een spel." Giovanni van Bronckhorst, de rust zelve als Feyenoord-trainer, kreeg deze week vragen over zijn manier van coachen, die in de ere divisietopper tegen PSV opvallend actief was. „Je gaat toch mee in de emotie van een grote wedstrijd", zegt hij. „PSV thuis was belangrijk voor Feyenoord, maar zeker ook voor mij. Dan ziet de coaching er wat anders uit." Maar Van Bronck horst komt niet eens in de buurt van een Klopp of Mourinho. Hij valt eerder in de categorie Phillip Cocu, Gareth Southgate, Carlo Ancelotti, Didier Deschamps. Rustig. Mode „Het actieve gedrag wordt gewoon steeds meer mode", zegt Gerard Marsman, technisch directeur van de belangenvereniging Coaches Betaald Voetbal. „En hoe meer voorbeelden in het hoogste echelon van de trainers, hoe meer kopieer gedrag je ziet daaronder. Ik denk dat spanning en druk er zeker mee te maken hebben. Trainers leven in een glazen huis en gaan zich anders gedragen. Vroeger zat Willem van Hanegem stil in de dug-out als trai ner, dat zie je bijna niet meer toch?" Van Hanegem. De man met de aangeboren eigenschap om zich af en toe extreem te ergeren. Zo ook bij trainers die in zijn ogen slechts acteren. „Dat gevoel heb ik bij Simeone nog het minst, die is vol gens mij wél zichzelf', zegt Van Hanegem. „Maar zo'n Klopp met dat rennen over het veld. Tuchel ook. Ze denken volgens mij dat het allemaal om hun draait." Van Egmond roemt als scheids- rechtersbaas de trainers in Neder land. Hij ziet geen 'onbehoorlijk ge drag'. „Onze trainers gaan er pro fessioneel mee om. Dat is prachtig, want ze hebben een voorbeeld- José Mourinho gooit met een rek bidons nadat zijn Manllnited in functie." het CL-duel met Young Boys in blessuretijd 1-0 maakt, foto reuters zaterdag 8 december 2018 Davinson Sanchez verdediger (Col), naar Tottenham Hotspur (2017) Arkadiusz Milik aanvaller (Pol) naar Napoli (2016) Klaas-Jan Huntelaar aanvaller (Ned), naar Real Madrid (2009) Davy Klaassen middenvelder (Ned), naar Everton (2017) Wesley Sneijder middenvelder (Ned), naar Real Madrid (2007) Frenkie de Jong trekt zijn shirt uit, nadat Ajax in Athene de achtste finales van de CL heeft bereikt, fotoanp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 19