L 45i> Kerstpakket van 25.000 euro voor agent Damien wijnvoordeel.nl Goudbekroonde 6 jaar oude Gran Reserva i w 13 Wabeke zou geen kindermisbruikzaken meer doen, maar oordeelde toch In 2015 was Wabeke voorzittend raadsheer in een zogeheten artikel 12-procedure, waarin een Haagse moeder haar ex-man wilde laten vervolgen wegens seksueel mis bruik van hun dochter. Samen met twee andere raadsheren wees Wa beke de zaak af Dat blijkt uit onder zoek van radioprogramma Argos, dat het vermeende misbruikver- haal van 'Lisa' vandaag uit de doe ken doet. In een afscheidsinterview zei Wabeke vorige week nog dat hij geen kindermisbruikzaken deed: „Want je weet bij voorbaat na al die onheuse roddels: je bent de kop van jut." De prominente rechter Wabeke werd in 2014 door oud-recher cheurs onder ede genoemd als on derwerp van onderzoek naar mis bruik van minderjarige jongens uit eind jaren 90. Wabeke ontkent stel lig elke betrokkenheid: „Ik heb mij nooit met kinderen ingelaten." Hij is nooit vervolgd of veroordeeld. Nu blijkt dat Wabeke in 2015 een uitspraak deed in de bizarre zaak van Lisa, wier naam op verzoek is gefingeerd. Ze beweert regelmatig door haar vader en andere mannen misbruikt te zijn in onder meer de Nieuwe Scheveningse bosjes. Het tienermeisje zou door de ver krachtingen zwanger zijn geraakt en bevallen zijn van een kind, dat volgens haar is begraven. Het meisje is in de bewuste periode meerdere keren bij een huisarts ge weest omdat haar buik dik en hard was. De dokter schreef haar laxeer middelen voor. Vreemd Hoewel haar verhaal onrealistisch klinkt, zijn er vreemde dingen aan de hand. Op computers van het ge zin zijn kinderpornografische af beeldingen gevonden. En twee gy naecologen verklaren tegenover Ar gos dat uit medisch onderzoek blijkt dat het meisje een bevalling heeft gehad. Waar het kind is geble ven, is onbekend. Moeder Marlies deed meerdere aangiftes tegen haar ex-man, maar die strandden op advies van de Lan delijke Expertisegroep Bijzondere Zedenzaken. Daarop stapte de moeder naar het gerechtshof van Den Haag, om via een artikel 12- procedure het Openbaar Ministerie Dit verhaal blijft mij al jaren achterna zitten. Het is kletskoek. te dwingen tot vervolging over te gaan. Jan Wolter Wabeke vindt het niet raar dat hij deze zaak heeft behan deld. „Dit was geen kindermis bruikzaak. Een artikel 12-procedure is er om te controleren of het Open baar Ministerie een juiste beslissing heeft genomen om niet te vervol gen. Het bleek dat er in deze zaak maar één bron was en dat was het meisje zelf. Op één bron kan geen vervolging plaatsvinden. Dat is een technische afweging." Volgens Wabeke hebben 'in to taal wel acht' rechters zich over de zaak van Lisa gebogen. Steeds leidde dat tot een afwijzing van de zaak. Hij vindt het vervelend dat hij er nu juist uitgepikt wordt. „Ik heb nooit iets met kinderen gehad. Dit verhaal blijft mij nu al jaren ach terna zitten. Het is kletskoek." Damien Kok is er stil van. Zoveel hartverwarmende reacties. De meeste mensen kent hij niet eens. „Het is bizar. Niet alleen de hoogte van het bedrag. Maar juist ook de lieve woorden die mensen achter laten, maken mij sprakeloos. Ik leef al een week op een roze wolk", zegt hij als het einde van inzame lingsactie nadert. Vorige week vrijdag las hij de rechters die de strafzaak behande len nog een emotionele brief voor waarin hij uitlegde hoe de rots- chop van een 19-jarige jongen zijn leven op zijn kop had gezet. Dat hij sindsdien geen gevoel meer heeft in zijn voet en slecht slaapt. Dat zijn zoontje van 6 jaar oud bij een psycholoog loopt en dat hij zijn huis heeft moeten verkopen, om dat door alle zorgtaken ook het in komen van zijn vrouw groten deels wegviel. 2018 was nog maar een paar uur oud toen het vreselijk mis ging. Kok en zijn collega Naomi surveil leerden door Leiden en kregen een melding van een vechtpartij. Kok reed erheen, stapte uit, maar voordat hij iets kon doen, lag hij al op de grond. Een jongen had hem tegen zijn scheenbeen geschopt. Kok wist meteen dat het mis was. Zijn been voelde als rubber en lag in een haakse hoek. Zowel zijn scheen- als kuitbeen waren gebro ken. Ook was zijn zenuw bescha- digd waardoor hij nooit meer zal kunnen rennen. Nog steeds laten de gebeurtenis sen van oudejaarsnacht hem niet los. Afgelopen week nog was hij op het politiebureau en opende hij voor het eerst in elf maanden weer zijn eigen kluisje. Er lag een broek in die hij in die bewuste nacht aan had gehad. „Dat komt dan wel even binnen." Afgelopen voorjaar deed Kok voor het eerst zijn ver haal. Toen kreeg hij duizend kaar ten van mensen die hem willen steunen. „Ik wilde met mijn ver haal het gesprek aangaan. Is dit wat we willen of kan het ook an ders in Nederland?" Fonds Het signaal dat al deze mensen af geven, is wel duidelijk. Meer dan 2000 reacties kwamen er binnen en er is ruim 25.000 euro voor een kerstpakket. Kok en zijn gezin zul len met het geld zeker iets leuks gaan doen, maar het bedrag is zo hoog dat Kok een groot deel ervan zal storten in het Sociaal Fonds van de politie. De 19-jarige ver dachte hoort komende vrijdag welke straf hij krijgt. De officier van justitie heeft achttien maan den cel tegen hem geëist. dé ontine wijnwinket van Nederland! Inclusief 4 luxe Schott Zwiesel glazen (t.w.v. 34,-) GRATIS THUISBEZORGD! Wijnvoordeel pakt uit! Bestel via: wijnvoordeel.nl/goudbekroond of bel: 031 - 7702796 zaterdag 8 december 2018 GO Rechter weer ter discussie Nadat hij er zelf mee in verband was gebracht, zou de onlangs gepensioneerde rechter Jan Wolter Wabeke (70) zich niet uit spreken over kindermisbruikza ken. Nu blijkt dat hij dat in 2015 wel deed, in een bizarre zaak rond een Haags meisje. Koen Voskuil Den Haag - Jan Wolter Wabeke Het aangrijpende verhaal van een mishandelde agent uit Haarlem maakt zoveel los, dat honderden mensen 25.000 euro inzamelden om hem een kerstpakket te bezorgen. Raymond Boere Haarlem A Damien Kok kort na de mis handeling. FOTO POLITIE LEIDEN MIDDEN sinds 7999 - Deze prachtige Gran Reserva uit 2012 trakteert op de geuren van rijp zwart fruit, karamel en chocolade en is 24 maanden gerijpt op Frans en Amerikaans eiken. Onlangs ontving deze volle, rijke en toegankelijke topwijn een gouden medaille tijdens de Berliner Wein Trophy 2018! BFLESSEN 4 GLAZEN Ccusa Sta In dit pakket treft u niet alleen acht flessen van deze overheerlijke en goudbekroonde Gran Reserva aan, maar ook nog eens vier gratis Schott Zwiesel wijnglazen ter waarde van 34,-! Tip: U ontvangt deze glazen bij elk pakket: hoe meer pakketten u bestelt, hoe meer glazen u krijgt! SH MG thuiswinkel WINNAAR waarborg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 13