JAPAN Uit Thuis flakes. Wij kiezen voor het lokale ontbijt van misosoep, zalm en rijst. Een laatste uitdaging: treinstation Shin- juku in Tokio, met dagelijks ruim drie mil joen reizigers het drukste station van de wereld. Je zult er maar elke dag moeten over stappen. We houden de kinderen dicht bij ons en proberen, bepakt en bezakt, op zoek te gaan naar de volgende metro. Dat valt nog niet mee. Moeten we nu de Ginza-metro nemen of toch eerst nog een stuk met de Ya- mamoto-lijn? En juist dan roept Boris dat hij nodig moet plassen. Hoe komen we zo snel mogelijk bij de wc's? Meewalsen met de mensenstroom, was ons verteld. En dat werkt, verrassend makkelijk zelfs. Boris komt trots terug van de wc. De mannen in de rij hadden hem voorgelaten en hij had zelf ontdekt welk knopje de doortrekker was. rtvJ - KLM vliegt recht streeks van Am sterdam naar Tokio. Met een Japan-Rail Pass kun je een week of langer per snelle trein door Japan reizen (wel in Ne derland bestellen). Voor metro en bus zijn er oplaadbare kaarten. Slapen Je kunt kiezen uit traditionele kamers met futonmatras- sen op de grond of kamers in wes terse stijl. Som mige hotels hebben een fami liekamer, anders kun je als gezin ge bruikmaken van kamers met twee (kleine) tweeper soonsbedden. Reken op 150 euro per nacht in Tokio zelf. Op elke hotel kamer: slofjes en kimono's. Drempel Eten met stokjes, op de foto met kinderen uit de buurt en mee met de metro: Merel en Boris weten de weg in Japan. ZOO KM MATSVMOTO TOKIO nagoya Eten Sommige restau rants bieden een kindermenu (dan zit bij de rijst en misosoep bijvoor beeld een worst met een gezichtje) Met z'n vieren eet en drink je al voor 5000 yen (zo'n 40 euro) uitgebreid. Onze reisreporta ges kunnen (deels) door derden zijn betaald. Deze sponsors hebben geen invloed op de tekst, foto's en vormgeving. kioto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 127