Marco Menkens (31) met Duncan (10) „Het gaat beter met me dan tien jaar geleden. De periode rond Duncans geboorte vond ik zwaar. Elise bleek zwanger toen het net uit was na een relatie van een halfjaar. Zij was 17, ik net 20. We besloten vanwege Duncan bij elkaar te blij ven, maar dat werkte niet. We zijn na de geboorte uit elkaar gegaan en ik mocht mijn kind negen maanden lang niet zien. Verschrikkelijk. Daar na kon ik onze band voorzichtig op bouwen met een uurtje per maand. Hoe dat kan slagen? Toch is het ge lukt. Ik weet nog hoe Duncan met zo'n schattig stemmetje bij de kin derboerderij voor het eerst 'papa' tegen mij zei. Dat was mijn geluk kigste moment. Duncan logeert om de twee weken een weekend bij mij. Als ik hem op andere dagen wil zien, kan dat. Het contact met mijn ex is goed. Voor mij is het prima zo. De band met hem groeit. In het begin wilde Duncan liever niet bij mij slapen. Nu blijft hij graag een nachtje extra. We zitten gezellig op de bank, praten, kijken tv of spelen verstoppertje. Of we ma ken grappen, met gekke stemmetjes. Duncan heeft me volwassener gemaakt. Ik dronk vroeger veel. Ik ging drie keer per week uit en was dan meestal dronken. Nu neem ik maar af en toe een biertje. Ik heb hard gewerkt om van mijn schulden af te komen. Aan de andere kant was ik zonder Duncan verder met mijn eigen leven geweest. Ik ben in die beginperiode door allerlei rechts zaken en gedoe zo depressief gewor den dat ik er slapeloze nachten van had en alles in mijn leven verknalde. Eén ding is zeker: ik ben hartstikke blij dat ik Duncan heb."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 115