Solderen met plastic MONICft In het huishouden van Monica is het lijmpistool een onmisbaar stuk gereedschap. nuwachtig. Zou ik het wel dur ven? Zou ik het ooit leren? Maar vanaf de eerste les ging het hartstikke goed. Esther is ge weldig. Ze geeft me het ver trouwen dat ik het kan leren. Het helpt dat het water ondiep en lekker warm is. Drijven op mijn buik durfde ik eerst niet, maar toen opeens wel. Op mijn rug drijven vond ik nog steeds niet leuk, maar ik kan het wel. Het gaat stapje voor stapje, maar ik kom steeds verder. Na deze cursus kan ik nog niet zwemmen, maar wel drijven. Het belangrijkste is dat ik niet meer bang ben voor het water. Nu ik zover ben, wil ik ook echt leren zwemmen. Het lijkt mij fantastisch om straks met mijn kleindochter naar het zwembad te kunnen. Want zeg nou zelf: een oma die niet kan zwem men, dat kan toch niet?" Als je vader of moeder wordt, heb je een vrachtlading spullen nodig, dat weet iedereen. Voordat de baby er is, krijg je zelfs een boodschappenlijst van de verlos kundige mee. Wiegje, hydrofiele doeken, kinderwagen, zoogkom- pressen, luieremmer, commode, thermometer, sudocreme, flesje alcohol (niet voor consumptie), navelklemmen, box, dekentjes, maxicosi. Ik ben de babyfase al ja ren voorbij en de helft ongetwij feld al weer vergeten. Maar wat ik nog wel weet: zonder al dat moe dergereedschap was je nergens. In de basisschoolleeftijd komt er weer een nieuwe lijst essenti- ele attributen: broodtrommel, waterfles, fiets, rugzak, hockey stick, voetbalschoenen, wekker, lijmpistool. Misschien is dat laat ste nog niet wijdverbreid bekend, maar daar zou verandering in moeten komen. Dit apparaat is inmiddels onontbeerlijk in ons huishouden. Schoenen met een losse zool, maar de komende dagen geen tijd/geld om naar de winkel te gaan? Lijmpistool. Dikke tranen om een zelfge maakt potje dat kapot is gevallen? Lijmpistool. Alle rolletjes plak band magisch verdwenen en acute nood aan een ingepakt ca deautje? Lijmpistool. In decem ber toont dit stuk moedergereed schap echt zijn onschatbare waarde, op de avond dat de sur prise klaar moet zijn. Omdat misschien niet iedereen er ooit een heeft gezien: een lijm pistool is een plastic apparaatje in de vorm van een pistool dat warm wordt als je de stekker in het stopcontact steekt. Aan de achterkant vul je het met een hard lijmstaafje, dat transfor meert tot een snoeihete kwab gom die uit de loop stroomt. Vervolgens is het zaak de kwab vliegensvlug op de juiste plek te deponeren en er het gewenste object tegenaan te duwen. Want binnen drie seconden is het spul weer knetterhard. Dat is de uitda ging, maar ook de grootste winst van het lijmpistool: alsof je twee delen aan elkaar soldeert met plastic. Het plakt alles, precies daar en hoe jij het wilt: van een crêpepapieren staart aan een kar tonnen paard tot de lichtmasten van een schoenendoosstadion. Met dat stadion verstopt in een grijze vuilniszak vertrok Oudste Dochter een paar dagen geleden trots naar school. Hadden wij mooi samen in een avondje gelijm- pistoold. Dus wie nog hannest met slappe Pritt- stift of onhan dige seconde- lijm: echt, alsof je nog op MS-DOS werkt ter wijl Win dows 10 al lang is uitge vonden. \AA Monica Beek (41) is journalist. Ze woont samen met haar dochters van 8 en 10 en heeft een vriend. ZATERDAG 8 DECEMBER 2018 21

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 109