1 11L 'Oma, vroeg ze, kun jij niet zwemmen? Tja...' 'Die angst voor water past niet bij me. Ik vertel het ook bijna niemand' SekaMarkovic (66) Agnes Balogh (27) het zwembad. Wat kon ik zeg gen? 'Oma, kun jij niet zwem men?' vroeg ze. Tja, daar stond ik. Mijn kleindochter is alles voor me. Mijn zoon en schoon dochter hebben me daarom deze cursus cadeau gegeven. Op zwemles! En dat op mijn leeftijd! In het begin was ik ze- „Zwemmen heb ik nooit geleerd. Dat hoefde niet in Ko- sovo, waar ik ben opgegroeid. Er was geen zee, rivier of meer in de buurt en al helemaal geen zwembad. Waarom ik dan toch altijd bang ben geweest voor water? Ik weet het niet. Er is niet echt een reden voor, maar het is wel zo. Toen ik in 1971 naar Neder land kwam om te werken, zag ik overal water. Dat vond ik eng, maar ik zorgde er gewoon voor dat ik er uit de buurt bleef. Ik heb nooit de behoefte gehad om te leren zwemmen. Ook niet toen mijn zoon werd gebo ren en naar het zwembad of het strand wilde. Ik durfde het ge woon niet. Totdat mijn kleindochter vroeg of ik haar meenam naar 20 „Ik reis graag in mijn een tje over de wereld en heb in allerlei landen gewerkt. Sinds een paar jaar heb ik een baan als business developer bij een in ternationaal bedrijf in Amster dam. Ik ben dus best avontuur lijk ingesteld. Maar zwemmen heb ik altijd eng gevonden. Ik heb in mijn vaderland Hongarije wel zwemles gehad en kan zwemmen. Dat is het probleem niet. Maar ik durf niet met mijn hoofd onder water. Dan raak ik in paniek omdat ik bang ben dat ik niet meer boven kan komen. Waarom dat zo is, weet ik niet. Ik heb nooit iets vervelends meegemaakt, maar die angst heb ik van jongs af aan gehad. Ik vind het ook helemaal niet bij mij passen, die angst voor water. Niet dat ik me ervoor schaam, maar ik loop er ook niet mee te koop. Mijn familie en vrienden weten het wel, maar aan collega's vertel ik het bijvoorbeeld niet. Ik vind het vervelend dat ik niet in diep water durf te zwemmen. Ik kom op zoveel mooie plekken waar ik andere mensen lekker zie zwemmen. Ik wil me niet door mijn angst laten weerhouden om dat ook te kunnen doen. Het lijkt me heerlijk om overal in de wereld onbevangen te kunnen zwem men, duiken, surfen. Daarom vond ik het de hoog ste tijd om bij Esther lessen te volgen. Zij maakt ons op een heel ontspannen manier ver trouwd met het water en stelt ons op ons gemak. We leren spelenderwijs en best snel. In het begin vond ik het eng onder water, nu durf ik het al. Het bad is niet diep, dus angst om niet meer boven te kunnen komen, heb ik hier niet. Ik moet nog zien hoe het uit pakt als ik straks in het diepe zwem, maar ik denk dat het wel goed komt. Door Esther heb ik zelfvertrouwen gekregen." N ■9-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 108