'Ik ben ooit bijna verdronken tijdens schoolzwemmen' BrittaGraf(44) verder en verdween onder wa ter. Met veel moeite kwam ik weer boven. De badmeester stond erbij en keer ernaar. Hij werd zelfs boos op me en riep me naar de kant. De school meester vond het daarna een te groot risico om mij nog mee te nemen naar het zwembad. Dus moest ik voortaan op school blijven als de anderen gingen zwemmen. Als volwassen vrouw vond ik het te gek voor woorden dat ik niet in het diepe durfde zwem men. Ik heb geprobeerd van die angst af te komen. Een keer deed ik zwemles voor volwasse nen. Dat was geen succes. Ik kreeg les in een grote groep, sa men met mensen die nog hele maal niet konden zwemmen. Maar ik kon wel zwemmen. Wat doe jij hier, vroeg de bad meester. Toen moest ik mee doen met een kinderklasje en meteen bij les t in het water springen en door een gat dui ken. Toen ik dat niet durfde, ben ik weggestuurd. Mijn les geld kon ik ophalen bij de kassa. Het bleef knagen. Als ik men sen zag zwemmen, dacht ik: o, als ik dat toch eens zou kunnen. Ik vond het spannend, die eerste les bij Esther. De con frontatie met het water, daar was ik echt bang voor. Maar ze is heel relaxed en stelde me meteen op mijn gemak. Het gaat stapje voor stapje en voor je het weet doe je iets wat je voor heen niet durfde. Met mijn hoofd onder water; ik had nooit gedacht dat ik dat zo snel zou durven. Nu moet ik nog leren om dat ook in dieper water te doen. Maar nu ik zo ver ben, denk ik dat het lukt." „Ik kan zwemmen, maar ik ben panisch om met mijn hoofd onder water te raken. Daarom durf ik niet te zwem men in water waarin ik niet kan staan. Dat komt door een nare ervaring op de basisschool, waarbij ik bijna ben verdron ken. Tijdens schoolzwemmen moesten we tien baantjes zwemmen in het diepe. Als kind had ik zware astma en hal verwege werd ik moe en kreeg ik geen lucht meer. Ik kon niet ZATERDAG 8 DECEMBER 2018 19

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 107