Geduldig, met aandacht en humor stelt ze gerust stappen, maar wel snélle kleine stappen. Net als in andere zwembaden hangt in het doelgroepenbad van het De Miranda- bad in Amsterdam, waar Visser een deel van haar lessen geeft, een indringende chloorlucht en is het vochtig warm. De felle tl-verlichting schijnt onbarmhartig op de witte tegels en de bleke, in badpak gestoken lichamen van de zwemmers. Toch is de sfeer er anders dan in een ge woon zwembad. Vriendelijker, veiliger. Het water is met 33 graden behaaglijk warm en het bad is maar 1,25 meter diep. En er zijn geen badmeesters die aanwijzingen schreeuwen vanaf de kant. Visser staat tussen haar leerlingen in het water. Ze stelt ze gerust met haar vriende lijke verschijning en rustige manier van op treden. Geduldig, met aandacht en humor. Soms neemt ze een leerling even apart, ter wijl de anderen zelfstandig hun oefeningen doen. Niemand hoeft iets tegen zijn zin te doen, niemand voelt zich ergens toe ge dwongen. Zo weet ze haar leerlingen steeds een volgende grens te laten passeren. Vissers lessen zijn gebaseerd op de Shaw Methode, die een kleine dertig jaar geleden werd ontwikkeld door de Britse wedstrijd zwemmer Steven Shaw. In zijn zwem- methode, die haar wortels vindt in de Alexander Techniek (zie kader op de vol gende pagina), draait het om ontspanning, plezier, efficiëntie en lichaamsbewustzijn. Veilig Esther Visser staat tussen haar leerlin gen in het water. ZATERDAG 8 DECEMBER 2018 17

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 105