'Hij wil een gezin, maar ja, ik ben al SI' BV DE LIEFDE dut n'«t s<-ü QJ Dit kan nooit lang duren, dacht de Nederlandse Maria (51) toen ze de Syrische Anwar (38) ontmoette. Ondertussen zijn ze vier jaar samen. Eek rnctK S"UUe. qlleen /vi dar i/rvoj VrienJ „Anwar komt uit Syrië, maar is geen vluchteling. Hij is twintig jaar geleden hier heen gekomen, heeft zijn papieren, spreekt de taal. Sinds vier jaar is hij mijn vriend. Hij is een knappe, donkere jongen, attent en met een goed gevoel voor humor. We heb ben het fijn samen. De seks is erg goed, we zijn allebei gek op films en steunen elkaar. Anwar is handig, doet klusjes in huis, schil dert, weet alles van elektra. Ik help hem door geld naar zijn moeder in Syrië te sturen, door de overtocht van zijn broer te financieren. Die mensen heb ben het moeilijk, ik heb een goede baan en wil ze graag helpen. Inmiddels heb ik hem zo'n 10.000 euro geleend, maar Anwar werkt en geeft me vrijwel elke cent terug die hij verdient. Gevoel voor eer zit bij hem heel diep. Soms lopen we tegen cultuurverschillen aan. De eerste keer dat we samen uitgingen, ontdekte ik hoe jaloers hij is. We zaten in een bar. Een man vroeg of ik het naar mijn zin had en Anwar stond al klaar om hem in elkaar te slaan. We kregen ruzie, ik heb hem mee naar huis genomen en verteld dat ik zelf bepaal met wie ik praat. Waarop hij uit frustratie met een theepot tegen zijn eigen hoofd sloeg, zo hard dat het bloed eruit spatte. 'Hier ben ik echt te oud voor', zei ik, 'je kunt beter gaan.' Maar hij beloofde be- terschap, zou het nooit meer doen en kwam de volgende dag aan met bloemen en cho cola. Ik zwichtte voor zijn charmes. Stiekem vind ik een beetje jaloezie vlei end, want daardoor merk ik dat hij om me geeft. Al was het minder leuk toen Anwar ontdekte dat ik jaren vóór hem, nog tijdens het huwelijk met mijn ex, een affaire heb gehad. Het was net alsof ik hém had bedro gen, zo geschokt reageerde hij. Schreeuwen, mij uitschelden voor hoer, zwijgen, nege ren, nog meer schelden - pas toen ik dreigde op te stappen, liet hij zijn hoofd weer hangen. Zo is het af en toe een flinke machtsstrijd tussen ons. Ook als het gaat om het gezin dat Anwar zo graag wil stichten. In het leven moet je trouwen en kinderen krijgen, dat heeft hij van huis uit meegekregen. Nageslacht geeft status. Al zijn broers en zussen hebben vier, vijf kinderen. Maar ja, ik lach daar natuurlijk om. Ik ben 51 jaar, heb twee grote dochters en ben niet van plan nog eens te trouwen. Wat Anwar wil, kan ik hem niet geven, al zet hij me on der druk. 'Als jij niet officieel mijn vrouw wilt worden, trouw ik met een ander meis je', beweert hij. Maar ik weet: er is geen an der meisje. Dus laat ik hem kletsen en vraag af en toe: 'En? Wanneer krijg ik een uitno diging voor je bruiloft?' We spelen als het ware een spelletje. Toch begrijp ik hem. Anwar houdt van mij, maar wil zijn droom niet laten varen - en daar heb ik niets tegenin te brengen. Dus bereid ik me er psychisch op voor dat hij op een dag waarschijnlijk vertrekt. Ik zou hem nu al uit mijn leven kunnen ban nen, en dat heb ik ook geprobeerd, maar telkens bezwijk ik weer. Ik voel me goed bij hem en probeer onze relatie te zien als een tijdelijke romance, bij de dag te leven en zoveel mogelijk te genieten. Aan de andere kant: misschien gaat hij niet. Ik denk al vier jaar dat dit nooit lang meer kan duren." TEKST PAM VAN DER VEEN ILLUSTRATIE STUDIO SKI De echte namen van Maria en Anwar zijn bekend bij de redactie. Wil je ook praten over je relatie? magazine@persgroep.nl ZATERDAG 8 DECEMBER 2018 15

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 103