Doek valt definitief voor bibliobussen Noord-Beveland wil nascheiding 7 GEMEENTERAAD AFVALSCHEIDING Inwoners van Borsele mogen hun plastic en drankkartons vanaf 2020 weer in de grijze container gooien. Cederhof heeft een nieuwe directeur 3 en ruime meerderheid van de gemeenteraad koos gisteravond voor deelname aan een proef I van afvalverwerker AVR uit Rotterdam, om plastic pas na het ophalen uit het afval te ha len. Het college had dat ook gead viseerd. Het nieuwe systeem be spaart de gemeente ruim een ton per jaar. Toch zeggen de meeste fracties voor 'nascheiding' te kie zen vanwege het milieu. Daarmee wordt meer plastic uit het restaf val gehaald. D66-raadslid Levien de Putter verzette zich fel. Volgens hem is het beter om het scheiden van het plastic ook in de toekomst aan de Laten we nu niet vasthouden aan een systeem dat eigenlijk uit de tijd is inwoners over te laten. Dit maakt mensen volgens hem bewust van het belang van het scheiden van afval. Hij kreeg geen bijval. „Laten we nu niet vasthouden aan een systeem dat eigenlijk uit de tijd is", zei Ingrid Brilleman (PvdA), doelend op het laten scheiden van plastic door inwo ners, terwijl het in de fabriek kan. De voltallige raad nam een mo tie van het CDA aan om een cam pagne te starten die mensen moet aanzetten tot het beter scheiden van onder meer GFT-afval en glas. Want dat moet in de toekomst nog wel gewoon gescheiden worden aangeboden. Momenteel komt nog veel groenafval in de grijze bak te recht. Reimerswaal Ook Reimerswaal koos onlangs voor het nascheiden van het plas tic in de fabriek. In Goes en Ka- pelle moeten inwoners plastic en drankkartons vooralsnog zelf blij ven scheiden. Die gemeenten han teren een systeem waarbij mensen geld terugkrijgen als ze de grijze container minder vaak laten legen. PLASTIC AFVAL KAPELLE Inge van den Boo- men wordt de nieuwe directeur bestuurder van Stichting Oude renzorg Kapelle, Cederhof. Zij volgt daar Eelke de Jong op, die na bijna dertig jaar afscheid neemt. Van die dertig jaar was hij 25 jaar directeur. Van den Boomen was voor heen manager PO O bij het Admiraal de Ruyter Ziekenhuis. Daarvoor had zij management functies bij verschillende zorg en overheidsorganisaties. Van den Boomen begint bij Cederhof op 1 februari van het komende jaar. Cederhof telt bijna driehonderd medewerkers en vrijwilligers. GOES De bibliobus verdwijnt definitief uit 's-Heer Hendriks kinderen en Wilhelminadorp. Eind volgend jaar rijdt de bus voor de laatste keer de twee dor pen in. Wethouder Loes Meeuwisse zegt dat inwoners relatief weinig gebruik maken van de voorzie ning. „We willen de dertigdui zend euro die we betalen om de bibliobus in de dorpen te laten rij den op een andere manier inzet ten", zegt ze. Leespunten Het is de bedoeling dat er leespun ten komen in de scholen in Wil helminadorp en 's-Heer Hen drikskinderen. Daar komt dan onder meer een wisselcollectie met boeken te staan. „We bekijken nog of het mogelijk is deze voor ziening ook voor volwassenen te openen na schooltijd", zegt de wethouder. De dorpsraad van 's-Heer Hen drikskinderen protesteerde eerder nog tegen het voornemen om de bibliobus uit het dorp weg te ha len. Nu kan ze wellicht leven met de omvorming tot leespunt. „Maar we gaan het zeker nog voorleggen aan de inwoners", zegt secretaris Jo Vanhommerig. „In januari heb ben we weer een dorpsvergade ring. Dan zal het zeker ter sprake komen." Musical Mamma Mia! do 13-12-2018 vr 04-01-2019 v.a.€89,~ Kerstmarkt Oberhausen za 8 december Kerstmarkt Keulen di 11 december 38,- Valkenburg in kerstsfeer wo 12 december 46.-- Dagje Londen in kerstsfeer do 13 december 69.-- Kerstmarkt Leuven do 13 december 35.-- Magisch Maastricht vr 14 december 35.- Dickens Festijn Deventer za 15 december 38.-- Kerstmarkt Düsseldorf za 15 december 36.-- Kerstdagtocht met buffetcruise di 18 december 79.- Kerstmarkt Brugge wo 19 december 26.-- 10-daagse wintersportreis Kirchberg v. vr25-01-2019 v.a.€799,- 10-daagse wintersportreis Noord-ltalië/Dolomieten v.vr 22-02-2019 v.a.€745,~ vrijdag 7 december 2018 BE Plastic mag straks weer in grijze bak Rob Paardekam Heinkenszand -Ingrid Brilleman, PvdA Inwoners van Borsele bieden plas tic en drank kartons nu nog apart aan in zak ken, zoals hier in Lede dorp. FOTOMARCELLE DAVIDSE WISSENKERKE Naschei ding van plastic afval lijkt het ook te gaan halen in de gemeente Noord-Beve land. Wethouder Adrie van der Maas was gisteravond tijdens de informatieve raadsvergadering positief over die methode. Ook veel raadsfracties leken er oren naar te hebben. „Ik ben blij dat we niet veel hebben geïnvesteerd in andere methoden, zoals Diftar of laagfrequent inza melen", aldus Van der Maas. „Daarom hebben we nu de kans mee te doen met de pilot met naschei ding." De rode draad van het debat was bewustwor ding en communicatie. Daar waren raad en wet houder het over eens. Het is nodig om het aandeel gft in restafval flink te laten dalen. „Het vele gft maakt dat wij een topper zijn in de kilo's restafval. Daar is nog een flinke slag in te slaan." Van der Maas wees op de parken in de gemeente. „Daar is veel verkeerde scheiding. Misschien kun nen we steekproeven nemen, kerngericht en parkgericht. Als dat ver schilt, kunnen we er mis schien beleid op maken." Op 20 december neemt de raad een besluit. Een komisch liefdesverhaal met de hits van ABBA Tel. Meer informatie en (prijs)voorwaarden 0113-351551 vindt u op onze site: www.amz.nl aanbiëdfflaats buitengebied voor zakken mot kunststof verpakkingsafval en drankenkartons

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 76