NYNKE DE JONG Afschot herten in natuurgebied start volgende week 6 Met bestemmingen in meer dan 100 landen, zorgen we dat u altijd vól inspiratie weer thuiskomt 088-0885 886 Column Heel wat Nederlanders snap pen - met hun boerenver stand - dat het kinderen weinig goeds zal doen: ergens ja renlang wonen, er geworteld zijn en vervolgens uitgezet worden omdat je geen verblijfsvergunning krijgt en het kinderpardon maar niet verruimd wordt. Het klinkt vrij logisch dat je kinderen in de groei dat niet moet aandoen. Die krijgen daar, nu of later, last van. De meeste mensen snap pen dat denk ik wel. Maar voor de politiek is het blijkbaar nodig dat neu- rowetenschapper Eric Scherder en 37 andere hoogleraren een rapport schreven waarin ze de uitkomsten van be staande studies over dit probleem op een rijtje zetten. En wat blijkt: „De chronische stress waar aan kinderen zijn blootge steld kan hun hersenfunc ties zodanig hebben aange tast, dat daardoor de kans uiterst klein is dat zij van deze schade herstellen en zich kunnen aanpassen aan de leefomstandigheden in het land van herkomst." Uitzetten is onverantwoord, stond er daarom gisteren in deze krant geschreven. Ik las het bericht. En in mijn hoofd startte wederom de plaat met de uitgesleten groef. Alle ar gumenten die ik al maanden hoor, kwamen weer voorbij. 'Het zijn er maar vierhonderd'. 'Ze wonen hier al zo lang'. 'Ze zijn de dupe van een vreselijk traag systeem'. 'Ze kennen het land waar ze naartoe moeten helemaal niet'. 'Het zijn kinderen, wat kunnen zij hier nou aan doen?' En dus ook: 'Ze lopen er blijvende schade door op. Dat is bewezen'. Al die argumenten, en tegelijkertijd wist ik meteen dat ook dit nieuwe argument er niet voor zal zorgen dat Rutte III het kinderpardon zal verruimen. De VVD wilde zelfs de discretio- naire bevoegdheid van de minister afschaffen. Zolang Rutte regeert, verandert er niks. De tegenstand komt uit kleine kring. De kerk in Katwijk die al maanden een Armeens gezin helpt. De leden van de Christen- Unie die op hun congres massaal stemden voor een tijdelijke uitzet- stop; een duidelijk signaal aan de partij. Moedige eenlingen, roependen in de woestijn. Zo nobel, maar ik word tegelijkertijd zo moedeloos van het feit dat onze regering in dezen de medemenselijkheid overlaat aan dappere individuen en zelf doet alsof vierhonderd kin deren helpen een onmogelijke op gave is. Uitzetten is onverantwoord, stond daarom gisteren in deze krant geschreven Bijna 60 procent van de edelher ten stierf afgelopen winter de hongerdood in natuurgebied Oostvaardersplassen, wat tot veel verontwaardiging leidde. De pro vincie wil daarom ingrijpen en laat boswachters van Staatsbos beheer 1830 edelherten schieten. Vijf natuurverenigingen wil den dat de rechter dat in een kort geding zou verhinderen. Volgens de rechter voldoet de provincie aan de voorwaarden om deze ver gunning te verlenen. Zo zijn de gevolgen voor de overige flora en fauna afdoende onderzocht, vindt de rechtbank. De rechter is het met de provincie eens dat een si tuatie als in de vorige winter voorkomen moet worden. Alle juridische belemmeringen om de opdracht uit te voeren zijn nu weg, stelt Staatsbosbeheer. De natuurbeheerder begint volgende week met het afschieten. Dat de boswachters niet meteen aan de slag gaan, heeft te maken met meerdere factoren, aldus een woordvoerder. Zo zijn ook de weersomstandigheden en de lo catie waar de herten zich bevin den van belang. De Faunabescherming is erg te leurgesteld. „Het valt ons rauw op het dak", aldus vicevoorzitter Harm Niesen. Dierbaar Flevo land, een andere bezwaarmaker, Actie moet uithongering dieren in winter voorkomen spreekt van een zwarte dag voor de natuur in Flevoland. De Partij voor de Dieren (PvdD) in Flevoland is geschokt dat de rechter toestemming heeft gegeven voor het 'barbaarse en wrede plan'. „Dieren hebben be scherming en ruimte nodig in plaats van de kogel", aldus Staten lid Leonie Vestering. Actievoerders voor het dieren welzijn in het natuurgebied rea geren gemengd. Sommigen vin den afschot 'beter dan de honger dood'. -H j af VFTn F 1 F ovakantie ander Drenthe Groepsrondreis Imposant Israël Groepsrondreis Sri Lanka Klassiek Busreis Grand Tour Italia Zeecruise Caribische Parels vrijdag 7 december 2018 GO @Nynke Kinderoardon De provincie Flevoland mag edelherten in de Oostvaar- dersplassen laten afschieten. Dat bepaalde de rechtbank in Lelystad gisteren. Staatsbos beheer wil volgende week starten met de omstreden actie. ANP Lelystad Kras.nl/55356 Kras.nl/39537 Kras.nl/caribbean-cruise Kras.nl/38722 Kras.nl/36574 Prijzen per persoon o.kv'2.personen exclusief ge^v^ebijdrage (cruise), reserveryigskostei Hotel aan de rand van het bos Toegang tot Kamp Westerbork Bezoek authentieke dorpjes Ontdek het Beloofde Land Per boot over het meer van Tiberias Klantbeoordeling 8,3 Beklim de machtige Leeuwenrots Olifanten spotten in Udawalawe Klantbeoordeling 8,2 O.a. Milaan, Florence en Venetië Ontdek de historie van Italië Inclusief dagtocht Capri O.a. Antigua, Cuba en St. Maarten Ontdek exotische gebieden Ook i.c.m. strandverlenging!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 6