Groene opleidingen voor Zuidwest-Nederland Nu ook Groen onderwijs op V. Het Goese Lyceum Bergweg, een excellente school! Het Goese Lyceum De tijd datje als boer con stant vieze vingers krijgt is voorbij. Maak kennis met precisielandbouw 2.0. Waar boeren met drones de gewassen inspecteren en via de app de laatste be stelling doen. Scalda Groen College in Goes maakt tij dens de opleidingen plan tenteelt en veehouderij vanaf dag één de verbin ding met de praktijk. Kom op 1 en 2 februari naar de open dagen. Excellente School GOES - Ooit onder een paarse lamp een krop sla in een bakje water zien groeien of een GPS gestuurde trekker bestuurd? Of ben je benieuwd hoe aardappelen groeien en hoe van suikerbieten stroop wordt gemaakt. Dan ben je bij Scalda Groen College in Goes aan het juiste adres. De opleiding voor nieuwsgierige studenten met groene vingers. Tijdens de mbo-opleidingen plantenteelt en veehouderij maak je kennis met de laatste innovaties in de landbouw. Zoals drones die de gewassen inspecteren. "De lijntjes met het bedrijfsleven zijn kort", zegt docent Johan Smallegange. "Binnenkort nemen we een kijkje bij veehouders met de nieuwste melkrobots van verschillende merken. En gaan de studenten van de plantenteelt op bezoek bij een landbouwmechanisatiebedrijf met de nieuwste trekkers." Kies je voor de opleiding plantenteelt, dan doorloopje het hele proces. Van het zaadje in de grond, tot de handel. Dat gebeurt zowel in de theorie als praktijk. "Wij zijn van mening datje het beste leert met kennis die je direct kunt toepassen in de praktijk", zegt docent Johan Wielemaker van de opleiding plantenteelt. "Reden waarom onze studenten - naast de voorjaars, najaars en zomerstage - wekelijks ervaring opdoen bij een bedrijf in de buurt." Zowel inde akkerbouw als veeteelt is de vraag naar personeel groot. "Vaak krijgen onze studenten tijdens stages een baan aangeboden. De sector vergrijst. Dat betekent dat er nu en in de toekomst volop mensen nodig zijn. Op alle niveaus. Van medewerkers tot bedrijfsleiders. Afhankelijk van het niveau dat bij je past, werkje in twee tot driejaar naar een diploma met baangarantie. En wie dat wil kan doorstromen naar het hbo." Wie denkt dat de studenten op het Groen College stuk voor stuk afkomstig zijn uit boerengezinnen, heeft het mis. "Zeker de helft heeft geen agrarische achtergrond", zegt Smallegange. Maak kennis met de 18-jarige Jacoline de Rijder. Ze koos voor de opleiding veehouderij en zit nu in haar laatste jaar. Vierdagen in de week is ze aan het werk tussen de koeien. En een dag gaat ze naar school. "Heerlijk om iedere dag buiten bezig te zijn. En het leuke aan school? Dat het zo kleinschalig is." Tekst: Timo van de Kasteele. Scalda Groen College zet de volgende groene opleidingen van het voormalige Edudelta College in Goes voort: Bloem, Groen en styling, Hovenier, Plantenteelt, Agrarisch Loonwerk, Dierverzorging, Paardensport en -houderij, Veehouderij De school is gevestigd aan Stationspark 39, 4462 DZ Goes. Scalda.nl/groencollege VMBO 2oi8| I2019 |2020 Rondleidingen Donderdag 24 en vrijdag 25 januari 2019 zijn er rondleidingen voor de leerlingen van groep 8. Voor informatie: i.garming(a)pontes.nl Voorlichtingsavond Donderdag 28 februari 2019 aanvang 19.30 uur. Deze avond is voor leerlingen uit klas 2 die in klas 3 op onze school één van de Beroepsgerichte opleidingen willen gaan volgen. Kijkmiddagen Woensdag 27 februari en woensdag 8 mei 2019 aanvang: 13.30 uur. I Wil je vóór de open dag al meer weten? 0113 - 2129 30 j www.goeseIyceum.nl info.bergweg(a)goeselyceum.nl Bergweg Donderdag 24januari 2019 van 18.45 uur-21.30 uur. Voor ouders/verzorgers, leerlingen groep 8 en zij-instromers. Zaterdag 26 januari 2019 10.00-12.30 uur. Op deze dag kunt u onze lokalen bezoeken, met leerlingen en docenten praten en een voorlichting over onze school bijwonen. Voorlichtingsavond Open dag

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 68