r Boeren hebben een oplossing! r l: talon weonint van De zeenwse: 'De mens achter de onderneming staat centraal' 1Hww! V. /I Boeren staan aan de basis van een goed leven in stad en dorp. Op de boerderij komen allerlei maatschap pelijke wensen samen: goed voedsel, groene energie, natuurlijke recreatie, zui vere bronnen en nog veel meer. Dat voelt zo vanzelf sprekend dat burgers het vaak het niet meer zien. Kom ook eens op verhaal bij de boer! ZLTO Risicospecialist Anton Weenink van De Zeeuwse zit jaarlijks bij zo'n 250 agrariërs aan de keuken tafel. Samen met uw ver zekeringsadviseur bezoekt hij u als u agrarische be- drijfsverzekeringen aan vraagt. De Zeeuwse vindt persoonlijk contact name lijk belangrijk. 'Verzeke ren is mensenwerk', zegt Anton. 'En agrarische verzekeringen vragen om maatwerk' ZEEUWSE VERZEKERINGEN Advertentie I Boeren hebben een sleutelrol in het oplossen van maatschappelijke vraagstukken; vandaag en morgen. Of het nu gaat om gezond voedsel, een vitaal platteland of groene energie. Boeren staan met beide benen middenin de maatschappij en voeden het dagelijkse leven. Zij zijn betrokken bij de samenleving en voelen de verantwoordelijkheid dat er voor nu en de generaties na ons er genoeg eten is voor iedereen en dat onze leefomgeving gezond is. Boeren zijn primair voedselproducenten maar vervullen vele rollen in de maatschappij zoals zorg, recreatie, natuur en nog veel meer. Met de productie van gezond, veilig en smakelijk voedsel tegen een eerlijke prijs leveren boeren een belangrijke bijdrage aan ons dagelijks leven. Daarmee leveren zij direct ookeen belangrijke bijdrage aan de economie, alleen al dankzij de exportwaarde. En boeren zijn uitermate goed in staat voedsel te produceren met maatschappelijke meerwaarde, zoals schoon water, gezonde gewassen, C02-reductie, groene energie, vitaal platteland en dierenwelzijn. De maatschappelijke druk op boeren en tuinders is voelbaar en dit vraagt om een vernieuwende aanpak. Ingegeven door maatschappelijke relevantie, maar ook door de veranderende omstandigheden waarin boeren hun dagelijks werk doen, zorgt deze druk juist voor toonaangevende innovaties en slimme oplossingen. Maar boeren kunnen het niet alleen. Verrassende verbindingen met andere sectoren, zoals design, technologie, logistiek, biobased, retail en onderwijs, vormen een sterke basis onder het maatschappelijke (boeren)leven van morgen. Boeren groeien met hun omgeving. Een goede binding tussen boeren en burgers is essentieel. Beiden kunnen simpelweg niet zonder elkaar. Als de boer goed boert, boert de buur goed. En andersom. ZLTO voedt daarom een maatschappelijke beweging van boeren, burgers en bedrijven. Ons motto; boeren hebben een oplossing. Boeren zijn altijd dichtbij en volop in beweging. Lang leve de boer! Kantoor Agri&Food Center Colijnsplaat Noordlangeweg 42-B 4486 PR Colijnsplaat T: 0113 24 77 00 www.zlto.nl Tekstmargreetschrijftteksten.nl Foto: Carolien Boogaard fotografie Anton weet waar hij het over heeft, met 25 jaar ervaring. Daarmee schat hij in of een risico acceptabel is. Tegenwoordig kunnen we veel van afstand zien, bijvoorbeeld metsatellietbeelden', zegt hij. 'Maar wij vinden het belangrijk dat we bij de ondernemer binnenkijken en hem spreken. Ik praat met ondernemers over de achtergronden van hun bedrijf. Het gaat tenslotte om hun levenswerk. Bedrijfscontinuïteit is het allerbelangrijkste. Ook al ben je goed verzekerd, bedrijfsstilstand na schade kost geld. Daarom is voorlichting over preventie een van mijn belangrijkste taken'. Anton beoordeelt of De Zeeuwse uw bedrijf kan verzekeren. En zo ja, hoe. Anton: 'leder bedrijf is verschillend. Daarom is maatwerk en een persoonlijk advies zo belangrijk. Dat helpt ons bij de beoordeling van uw verzekeringsaanvraag. En we adviseren u over de risico's die u loopt en hoe u ze beperkt. Als ik zie dat iemand een werkplaats vlak naast de hooiopslag heeft, bespreek ik de gevaren daarvan. En stel een preventieoplossing voor. Een vonk die overspringt tijdens laswerkzaamheden en brand veroorzaakt, dat wil niemand. Natuurlijk zijn we er als u schade heeft, maar ook in uw belang voorkomen we dat liever.' Nog een voordeel van de persoonlijke aanpak: bij schade is het financieel gegarandeerd in orde. Anton stelt de waarde van uw gebouwen vast. Daarover betaalt u premie. Anton: 'Blijkt na een schade dat herbouw duurder uitvalt dan de verzekerde waarde, dan komt u door de garantie tegen onderverzekering niet in financiële problemen. U kunt gewoon opnieuw bouwen.' Bij schade is de schaderegelaar van De Zeeuwse overigens snel samen met uw adviseur bij u en staan zij u met raad en daad bij. Anton vindt het vooral belangrijk dat hij meedenkt met een klant: 'Een risicobeoordeling is nooit zwart-wit. De mens achter de onderneming maakt iedere situatie uniek. Ik ben de schakel tussen uw adviseur die uw verzekeringen regelt en de acceptant van De Zeeuwse die bepaalt of hij u kan verzekeren. En ik wil dat u in het belang van uw onderneming zo min mogelijk risico loopt. Daarom ben ik blij dat De Zeeuwse in dit tijdperk van digitalisering gaat voor de persoonlijke aanpak.' Houtkaai 11 4331 JR Middelburg 0118-683 300 www.dezeeuwse.nl/agrarisch Advertentie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 64