Professionele buitenactiviteiten aan de Baarzandse Kreek r 'De kano's zijn nog wel de hoofdmoot, maar er is veel meer mogelijk' 10 Steeds meer boeren hebben naast hun landbouw- of veeteeltbedrijf een nevenactiviteit. Vaak is dat een minicamping. Maar er zijn ook andere mogelijkheden. Zo startte Carlien Willemsen-Becu uit Groede een paar jaar terug op de boerderij van haar ouders met de verhuur van kano's, fietsen en steppen ie tussen Breskens en Schoondijke langs de Baarzandse Kreek rijdt ziet naast het water het hof van de familie Becu. Op het eerste gezicht een dood gewoon landbouwbedrijf. Een wo ning, een flink aantal loodsen en on eindig veel landbouwgrond. Toch gaat er meer schuil achter het boerenbe drijf. In die loodsen achter de woning liggen na melijk niet alleen aardappelen en uien, er staan on der meer ook kano's, mountainbikes en kickbikes. Want dochter Carlien runt daar sinds een aantal jaren een bedrijf in sportieve en avontuurlijke bui tenactiviteiten. „Ik was al een tijdje aan het rondkijken wat ik nog eens zou kunnen doen toen ik vier jaar geleden in contact kwam met de mensen van de Stropielek- ker Tocht", vertelt Carlien. „Zij deden al hun ka no's, fietsen en steppen weg. En het was alles of niks, dus toen heb ik die spullen maar allemaal overgenomen. Ik wil het geen impulsactie noe men, maar het was wel heel snel beslist." En zo had de Groese opeens drie karren met fiet sen, kano's en steppen. Voldoende materiaal om professioneel buitenactiviteiten te gaan organise ren. Daarvoor richtte ze Buitengewoon Actief op en het bedrijf vestigde zich vervolgens in de lood sen van de ouderlijke boerderij. „Die ruimte was hier toch al beschikbaar. Het achterste deel, wat vroeger de machineopslag was, hebben we in de loop der tijd verbouwd tot een ruimte waar we groepen van 10 tot 200 man kunnen ontvangen." Dat die ruimte beschikbaar was heeft een reden. Tot negen jaar terug was het vader Jan Becu die sa men met echtgenote Tonie het hele boerenbedrijf runde. Op de 110 hectare landbouwgrond werden (en worden) vooral aardappelen, uien, tarwe en suikerbieten verbouwd. Maar in 2010 kwam Jan plotseling te overlijden. Dat gaf een onverwachte draai aan de toekomst. Honderd jaar „Het bedrijf is al meer dan honderd jaar in het be zit van de familie", aldus Tonie. „Wij hebben het in 1976 overgenomen van mijn schoonouders. En het is een goedlopend bedrijf. Omdat wij er na het overlijden van mijn man toekomst in zagen was dat een reden voor voortzetting. We hebben be sloten er mee door te gaan en we hebben onze schouders eronder gezet." li**» .gm- VRIJDAG 7 DECEMBER 2018 Carlien Willem- sen- Becu, Tonie Becu en Wim Le Grand. r fS& t ;p. Fietsen, kano's en steppen in de boerenschuur WILLEM ADRIAANSENS w Ml Vjv CARLIEN WILLEMSEN- BECU

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 58