VOORWOORD COLOFON 3 INHOUDSOPGAVE ROER op Wordt het vandaag te koud, te warm, te nat, te droog? Boeren kijken nogal eens omhoog. Als je portemonnee buiten ligt, moet alle zegen toch van boven komen. Dat houdt het landwerk uitdagend en spannend. Zo tegen het eind van het jaar daalt de rust op het erf en op de akker. Is er zelfs tijd voor een feestje, zo nu en dan. Het is geen toeval dat de boeren- en tuindersorganisatie ZLTO de jubileumviering voor het 175-jarig bestaan met minister Carola Schouten op donderdag 13 december heeft gepland. De oogst van het land, de koeien op stal, dan kan de kurk van de fles. In deze bijlage ontmoeten we Zeeuwse boerinnen en boeren. Zij vertellen hoe het is om vandaag de dag boer te zijn, en waar zij enthousiast van worden - van een precisiebemester tot de kleur van het vlas in de ochtend, van een veld spruitjes tot een reeks kickbikes. Successchrijver en Vlaamse boerenzoon Chris de Stoop breekt een lans voor de traditionele landbouw: „Bijna iedereen lijkt zich te willen bemoeien met de landbouw, maar bijna niemand wil zich nog bekommeren om de landbouwers zelf." Zo zitten we een bijlage lang in de wereld van agrarische passie en worden er maar weer eens aan herinnerd dat de aardappels niet aan de bomen groeien. Jan van Damme Ook opa helpt graag nog een handje mee Alleen met passie redt de boer het Boerin Bertie Fietsen, kano's en steppen in de boerenschuur De boeren zijn onze inboorlingen Samen sta je toch sterker Boer kan niet meer zonder data 'Nu kan ik met vader meedenken' Laat de winter het land maar in bezit nemen VRIJDAG 7 DECEMBER 2018 P4/5 P6/7 P9 ..P10/11 P14/15 P17 P19 P 21 P 22/23 «toms! op het; "raagtpassie; a'^«*rtoventiWe;t Deze bijlage verschijnt ter gelegen heid van het 175-jarig bestaan van boeren- en tuindersorganisatie ZLTO. Coördinatie: Ab van der Sluis. Eindredactie: Jan van Damme. Fotografie: Ernesta Verburg. Vormgeving: Gerard Putkamer. Redactie: Willem Adriaansens, Ondine van der Vleuten, Frank Balkenende, Wendy Wagenmakers, Harmen van der Werf, Cornelleke Blok, Chris de Stoop. Advertentieverkoop: Karin Vaes, Monique Geldof, Sven van Liere, Linda Heikoop en Frank Dekker. Op de voorpagina: Eline Klompe uit Dreischor.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 51