14 ZEELANI Na vijfjaar Trek Segafredo keert Boy van Poppel (30) terug naar een Nederlandse ploeg. Bij Roompot Charles mag hij weer gaan sprinten. Om de broodnodige punten te pakken voor de ploeg. WIELRENNEN BOY VAN POPPEL ij zegt een 'supergoed' seizoen achter de rug te hebben. „Een van mijn beste ooit." Toch kreeg Boy van Poppel deze zomer te horen dat er voor hem geen plek meer was bij Trek Segafredo. „Ze gingen bezuinigen, zeiden ze. Precies in de hoek waar ik zat. Die van de lead out en de sprint. Moet je toch nog op zoek naar een andere ploeg. In een tijd dat er veel teams stoppen." Zo kon het gebeuren dat Boy van Poppel eind vorige week aan de Noordzee binnenstapte bij een Roompot-vakantiepark. Om ken nis te maken met zijn nieuwe ploeg, die volgend jaar na een fusie onder de naam Roompot-Charles de weg op gaat. „Ik zie het als een mooie kans", zegt Van Poppel als hij op de tweede dag aanschuift bij een bijeenkomst met de pers. Teammanager Michael Zijlaard en diens nieuwe zakenpartner Nick Nuyens laten er weten dat er met het oog op een volgende nade rende hervorming door de UCI ko mend seizoen vooral punten ge pakt moeten gaan worden in de koersen. Wie eind 2019 als pro- continentale formatie hoog staat in de zogenaamde Europe Tour is eerder verzekerd van een wild card voor de grote World Tour-wed- PASPOORT Boy van Poppel strijden dan nu het geval is. Het is precies de reden waarom Van Poppel uiteindelijk binnen is gekomen bij Roompot. „Ik moet punten gaan pakken", vat de (voormalige?) sprinter zijn kern taak bondig samen. Dat vader Jean-Paul van Poppel ploegleider is bij Roompot, vindt hij leuk ('zie ik hem nog eens'), maar is volgens hem niet de reden dat de deur is opgegaan bij de Nederlandse for matie. Hij is er om zijn oude vak als sprinter op te pakken. „Zes jaar geleden ben ik in de rol van lead out (laatste man die de sprint aan trekt, red.) terecht gekomen om dat ik in de laatste 100 meter de echte punch miste. Danny heeft die wel en zo gingen we bij Vacan- soleil als vanzelf samenwerken. Ik zag het ook als de rol die me het best lag." Geen beloning Hij stortte zich vol op zijn nieuwe taak, maar kwam er dit jaar dus achter dat zoiets binnen een ploeg niet altijd beloond wordt. Daar door keert hij nu wel terug bij zijn oude stiel. Met welke verwach ting? „Niemand verwacht van mij dat ik koersen ga winnen. Het gaat er vooral om om punten te pak ken. Dan is ook elke vierde of Niemand verwacht van mij dat ik ga winnen. Het gaat om punten pakken vijfde plaats meegenomen. Mi chael van Staeyen (ook 30 en over gekomen van Cofidis, red.) moet als sprinter hetzelfde gaan doen. Afgesproken is dat de een niet de sprint van de ander moet gaan aantrekken. Het is beter dat we in een sprint vierde en vijfde wor den, dan dat één van ons als derde finisht." Het betekent sprinten zonder trein. „Die heb ik ook niet nodig. Positie kiezen is mijn speci aliteit. Daarom lag de lead out me ook zo goed. Als iemand me tot drie kilometer voor de meet een beetje uit de wind houdt, vind ik mijn weg wel in de sprint." Bij Trek mocht hij ook af een toe de sprint voor zijn rekening ne men als de topsprinters er niet waren. „Dan merk je dat sprinten vooral iets is van veel en regelma tig doen. Een foutje is zo gemaakt. Die foutjes ben je al weer vergeten als je maanden later nog een keer aan de bak moet. Niet als je de dag erop weer kunt gaan sprinten." Stiekem hoopt hij zo ook een keer te winnen. „Want wie weet. Als ik een keer goed zit, uit de wind, in het goede wiel, dan kan het zo maar een keer gebeuren. Het zou mooi zijn om een Danny zo een keer te kloppen", grijnst hij. vrijdag 7 december 2018 GO Van Poppel wordt weer 'gewoon' puntenpakker Ad Pertijs Kamperland H Boy van Poppel reed de afgelopen vijf seizoenen in Amerikaanse dienst bij Trek Segafredo. foto corvos Geboren: 18 januari 1988 (30 jaar) Ploegen: Rabobank Con tinental Team (2007-2010), United Healthcare (2011- 2012), Vacansoleil-DCM (2013), Trek-Segatredo (2014-2018), Roompot- Charles (2019) Profoverwinning: etappe Ronde van Missouri 2008 Boy van Poppel (30)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 42