Groene Ster naar Marrakech en Agadir 13 VERJAARDAG DOELPUNTENMACHINE Topscorer aller tijden van VV Terneuzen (zo'n 450 goals) wordt vandaag tachtig jaar. Tien jaar geleden stond hij nog op het veld. weest waarin er rond de vierdui zend mensen langs het veld ston den. Ik kan me herinneren dat ik een keer bij een o-o-stand in de 85ste minuut een penalty moest nemen. Dan voel je de druk wel hoor. Gelukkig schoot ik hem bin nen. Dat betekende wel gelijk dat ik Axel de weken erna maar even moest mijden." Het had weinig gescheeld of Wissel had een overeenkomst ge tekend bij het toen nog grote RBC Roosendaal. Na een succesvolle reeks proeftrainingen lag er een mooi contract voor hem klaar. „Er was niks mis met die aanbieding, ik kon zo tekenen. Toch heb ik be sloten bij Terneuzen te blijven. Het was steeds een halve wereld reis om in Roosendaal te komen. We hadden de Westerscheldetun- nel natuurlijk nog niet, hè. Ik ben al heel mijn leven enorm ver knocht aan Zeeuws-Vlaanderen, dus verhuizen was geen optie. Ik besloot dan ook maar om niet naar RBC te gaan." Eén van de meest bijzondere hoofdstukken in het voetballeven van Wissel is zijn avontuur als trainer, dat uiteindelijk vier jaar zou duren. „Ik heb maar één club getraind en dat was Steen. Wat een geweldige periode heb ik daar gehad, zeg. Ik was de eerste trainer ooit van de club en we hadden nog succes ook. Onze promotiewed strijd tegen Clinge, in Hulst, was onvergetelijk. Volgens mij was er toen iets van vijfduizend man. We wonnen en promoveerden naar de derde klasse. Op de platte kar gin gen we heel Sint Jansteen door, echt een herinnering voor het le ven." Op zijn zeventigste pas stopte Wissel met actief voetballen, als speler van Zaamslag vif. „Na een werkelijk geweldige tijd bij Ter- neuzen heb ik de laatste jaren bij Zaamslag gespeeld. Onder ande ren met mijn beste maat Freddy van der Peijl. Helemaal loslaten kan ik het voetbal natuurlijk niet. Iedere zaterdag sta ik nog hier in Zaamslag langs de lijn. Het blijft toch trekken, hè." Het gezelschap van Groene Ster be staat uit zeventien personen. „Bijna alle spelers gaan mee", vertelt Hoessein Bouzambou, één van de organisatoren van de reis. „Er gaan twee vrijwilligers van de club en drie stafleden mee. Van de spelers kan alleen mijn broer Saïd niet mee, omdat hij verplichtingen heeft bij het Nederlands team." 250 kilometer In Marrakech heeft Groene Ster de beschikking over een zaal, waar door de eredivisionist meerdere ke ren kan trainen. „Want het wordt geen snoepreisje", weet Bouzam bou. De ploeg oefent tegen de zaal voetballers van KACM Marrakech, die in Marokko op het tweede ni veau uitkomen. „Maar die ploeg traint wel vijf keer per week." De tweede tegenstander is ASFA Fut sal Agadir. „We reizen heen en weer naar Agadir, dat op zo'n 250 kilometer van Marrakech ligt. ASFA speelt op het hoogste niveau. Het Het Afrikaanse zaalvoetbal wordt anders gespeeld dan wij gewend zijn wordt een goede test, want het Afrikaanse zaalvoetbal wordt an ders gespeeld dan wij gewend zijn in Nederland. Iets fysieker en wat minder tactisch", weet aanvaller Bouzambou. Het idee om in de (korte) winterstop een reis naar het buitenland te regelen, leefde al en kele jaren bij Groene Ster. Kroatië of Portugal Hoessein Bouzambou: „Vaak lukte het niet, omdat veel veldvoetballers andere verplichtingen hadden of de zaalcompetitie in het eerste week end van januari alweer van start ging. Nu is dat pas een week later. We hebben ook gekeken of we bij voorbeeld naar Kroatië of Portugal konden, maar uiteindelijk is het dus Marokko geworden. We willen daar de basis leggen voor een goede tweede seizoenshelft." In de eredivisie bezet Groene Ster na tien duels de zesde plaats, met een totaal van vijftien punten. Van daag reizen de Vlissingers naar Am sterdam, voor het duel met ASV Lebo. Die ploeg staat slechts één plekje hoger en heeft twee punten meer. „Het is weer een belangrijke wedstrijd voor ons. Als we winnen, gaan we over ze heen", aldus Bou zambou. De selectie van Groene Ster is compleet, voor het voorlaatste duel van 2018. Volgende week wacht op nieuw een uitwedstrijd, opnieuw in Noord-Holland. In Zwaag is dan Hovocubo, de nummer drie van de eredivisie, de tegenstander. Daarna kan alles en iedereen bij Groene Ster zich gaan voorbereiden op de trip naar Marokko. Als er een woord aan Piet Wissel gekoppeld kan worden, is het wel voetbal. Al zijn hele leven is Wis sel totaal verknocht aan het spelle tje. Vandaag wordt de gewezen topscorer van VV Terneuzen tach tig jaar. Nog steeds zo fit als een hoentje, iets waar het voetbal ze ker zijn invloed op heeft gehad. De groene grasmat staat zo ongeveer ge brand in de te levisie van Piet Wissel. Alles kijkt hij, er zijn zondagen bij dat Wissel de tien uur voetbal aan tikt. Zoveel tijd als hij op het veld zelfheeft doorge bracht zal echter nooit meer inge haald worden. Tot zijn zeventigste was hij actief als voetballer, na een carrière van bijna zestig jaar. „Mijn eerste en laatste club was Zaam slag, de club van mijn geboorte dorp. Bij de oprichting in 1950 ben ik lid geworden. Na een paar maanden verhuisden we echter naar Terneuzen. Mijn vader werkte als buschauffeur in Ter neuzen en wilde daarom ook daar wonen. Ik werd lid bij VV Terneu- zen en heb er ontzettend lang ge speeld. Op mijn zestiende kwam ik in het eerste, waar ik in totaal zo'n vijftien jaar in heb gespeeld." In die jaren reeg hij de doelpun ten aaneen. En dat is nog voorzich tig uitgedrukt. Rond de 450 doel punten maakt Wissel in die peri ode. En dat als linksbuiten. „Ik moet wel zeggen dat we vroeger vaak met vijf aanvallers speelden. ■4 Verschillende kran- In al die jaren heeft Wissel na- tenknipsels over Piet tuurlijk ontelbaar veel wedstrijden Wissel. gespeeld. Onvergetelijk waren vooral de wedstrijden tussen Ter neuzen en Axel. Het waren de tij den waarin duizenden mensen nog de weg naar het sportpark we ten te vinden. „Daar kun je jezelf nu niks meer bij voorstellen, hè? Volgens mij zijn er zijn edities ge- De spelstijl was veel aanvallender, waardoor er na tuurlijk ook meer goals vielen. Maar goed, ze moeten er uiteinde lijk nog wel in hè. Of ik al deze doelpunten in een schriftje bij hield? Haha nee hoor, dat is niet zo. Een bestuurslid van Terneuzen heeft een keer voor me uitgezocht hoeveel doelpunten ik gemaakt heb. Hij kwam aan 1100 doelpun ten in totaal, want ik heb ook nog meer dan twintig jaar in het zesde elftal gespeeld." Een bestuurslid van Terneuzen kwam tot 1100 doelpunten in totaal vrijdag 7 december 2018 GO Piet Wissel ademt voetbal De zaalvoetballers van Groene Ster Vlissingen beleggen begin januari een trainingskamp in Ma rokko. De ploeg van coach Samir Yaqoobi vertrekt op zater dag 5 januari naar Marrakech, speelt in Marokko twee oefen wedstrijden en keert op donder dag 10 januari terug naar Neder land. Een dag later reist de ploeg naar Rotterdam, om het in de kwartfinale van de KNVB- beker op te nemen tegen Feyen- oord Futsal. Barry van der Hooft Vlissingen -Hoessein Bouzambou (32) li overschrijdt netergrens ielunds tri»» it pu/'clrit Bas Dingenouts Zaamslag K I Oud-voetballer Piet Wissel heeft zijn voetbalschoenen bewaard. Het gras zit er nog steeds onder. FOTO'S CAMILE SCHELSTRAETE - Piet Wissel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 41