O O) 0) 12 ZEELANI Zeeuwse koplopers zoeken naar herstel Eerste profcontract voor Levi Bouwense Kloetinge hoort bij de beste 200 Loting en nieuwe opzet in Terneuzen Leon de Witte en Perry Snoep speelden samen bij WHS en volgden ook samen de trainerscursus. Morgen staan ze tegenover elkaar, bij WHS- Noad'67. Aansprekende derby in derde klasse B Voetballers Istvan Bakx en Julius Bliek gaan met koploper Go Ahead Eagles op zoek naar herstel in de Keuken Kampioen Divisie. Na de 5-1-nederlaag van maandag tegen Jong PSV krijgt de ploeg uit Deventer vanavond de kans zich te revancheren. Helmond Sport, momen teel de hekkensluiter, is de tegenstander in de Adelaarshorst. Spits Tom Boere speelt met FC Twente een uitwedstrijd. De nummer vijf van de ranglijst gaat op bezoek bij FC Volendam, dat der tiende staat. Augustine Loof neemt het met FC Eindhoven in eigen huis op tegen Jong FC Utrecht en Siebe Schets treft met FC Dor drecht RodaJC. Voetballer Levi Bouwense heeft zijn eerste profcontract binnen. De uit Goes afkomstige verdediger zette donderdag zijn krabbel onder de overeenkomst met Sparta Rotterdam. De club laat op de eigen website weten dat het Bouwense beloont voor zijn werk en inzet. De Zeeuwse jongeling zelf laat weten met het ondertekenen van zijn profcontract één van zijn belangrijkste doelen te hebben bereikt. „In de jaren dat ik in de Sparta-jeugd speelde, was dit een van de belangrijkste doelen die ik had. Ik ben blij en trots nu een contract te kunnen tekenen en wil er mooie jaren van maken op Het Kasteel." Voor het zesde jaar op rij heeft de website De Voetbaltrainer een top 200 amateurclubs van Nederland uitgebracht. Kloetinge is de enige Zeeuwse club in de lijst. Voor de top 200 heeft De Voetbaltrainer geke ken naar het competitieniveau van het eerste elftal en de jeugdselecties van alle clubs. Bij de jeugdteams is specifiek gekeken naar de twee hoogst spelende teams in de categorieën on der 19 en onder 17. Daarnaast is gekeken naar het hoogst spelende team in de onder 15, on der 14 en onder 13. Die selectieprocedure le verde Kloetinge de ro3de plaats op de ranglijst op. In Philippine staat vandaag de loting voor het jaarlijkse Indoor Soccer Toernooi (in Terneu zen) op het programma. De organisatie heeft dit jaar voor een andere opzet gekozen. „De winnaars van alle poules krijgen een makkelijkere groep op de finaledag", vertelt Aector Doorns namens de organisatie. „Hoe hoger iedere ploeg eindigt, hoe makkelijker het schema wordt. Ze hebben dus echt iets om voor te spelen." Kijk voor een uitgebreidere uitleg op pzc.nl/sport. Schaken Ze speelden samen bij WHS. Ook maakten Leon de Witte en Perry Snoep gezamenlijk deel uit van de technische staf in Sint-Annaland, in de periode dat Erwin de Nijs er hoofdtrainer was. In diezelfde tijd reden ze samen naar de trainers cursus om hun papieren te halen. Morgen staan ze tegenover elkaar op sportpark De Waaije: De Witte als coach van zijn eigen WHS, Snoep als verantwoordelijke man bij Noad'67. „Geheimen zijn er niet." Ze zaten een paar seizoenen als ploeggenoten samen in de kleedka mer, hoewel het leeftijdsverschil dat niet doet vermoeden. De Witte (49) rekte zijn loopbaan tot het ui terste. Pas op zijn 38ste stopte hij als actief speler. Snoep (31) was er juist vroeg bij, als groot talent dat zijn voetbalopleiding bij RBC genoot. Het respect over en weer is groot. De Witte: „Perry was een echte linkspoot, een middenvelder met extra klasse. Iemand met een goed inzicht die de openingen net wat eerder zag. Maar een scorende spe ler was hij niet." Snoep keek als jonge gast tegen routinier De Witte op. „Een voorbeeld, als laatste man ging hij altijd voorop in de strijd." In het veld konden ze elkaar goed vinden. Bij spelhervattingen vooral. Met zijn traptechniek waren cor ners en vrije trappen het specia lisme van Snoep. En met zijn lengte was De Witte altijd gevaarlijk voor het doel. Samen herinneren ze zich twee rake kopballen van De Witte in een kampioenswedstrijd tegen Duiveland, met Snoep als aangever. Het duel eindigde in 2-2 en de ploeg uit Oosterland moest het feestje een week uitstellen. Mooie herin neringen. Snoep: „Ik heb aardig wat balletjes op zijn hoofd gelegd." Op zijn 25ste was de actieve loop baan van Snoep voorbij. Kapotte knieën. Het trainerschap was het beste alternatief. „Je wilt die span ning blijven voelen, hoewel je als trainer de wedstrijd op een andere Tekenen, dat had ik op de kleuterschool voor het laatst gedaan manier beleeft." De Witte nam een andere aanloop. Hij had elke jeugd - lichting bij WHS onder zijn hoede gehad en werd assistent van hoofd trainer Erwin de Nijs. „Ik wilde graag ook dat laatste stapje zetten." Mede op advies van De Nijs be sloot De Witte om de cursus TC3 te gaan volgen. Snoep, op dat moment trainer van de reserves in Sint-An naland, voelde zich ook aangespro ken. Samen reden ze naar Breda, om de beurt aan het stuur. De twee Stallanders hadden ook steun aan elkaar. „Je weet op voorhand niet precies wat je qua cursusinhoud kunt verwachten. Samen sta je daar toch net wat sterker in. Je stimu leert elkaar en kunt elkaar aanvul len bij het huiswerk. Het ene on derdeel ligt de één beter dan de an der." Weer borrelt een herinnering op. Een oefenvorm, samen met John van Loenhout (nu assistent bij MOC'17) en de huidige Vrederust trainer Erik van de Watering. Vier tegen zes. Lachend: „We speelden die anderen helemaal weg. Dat was eigenlijk niet de bedoeling." Afgebrand Na een jaar tussenpauze volgde TC2, in Goes. De theorie was soms een harde leerschool, met Arie van der Zouwen als onverbiddelijke cursusleider. De Witte: „Bij een wedstrijdbespreking werd ik hele maal door hem afgebrand, in het bijzijn van mijn spelers." Snoep heeft vergelijkbare ervaringen. „Ik werkte nog met het magneetbord. Ik moest tekeningen maken van hem. Tekenen, dat had ik op de kleuterschool voor het laatst ge daan." Zowel met De Witte als Snoep kwam het goed. De Witte is bezig aan zijn tweede seizoen als hoofd trainer bij WHS, de club waar hij ook nog jeugdcoördinator is. Snoep werkte eerder bij SKNWK en staat dit jaar voor het eerst aan het roer bij Noad'67. In zijn woonplaats Bruinisse traint hij ook nog de JO13. De lijnen tussen beide coaches zijn nog altijd kort. Ze hebben elkaar dit seizoen twee keer gebeld om bij te praten over tegenstanders. Wie het initiatief nam? De Witte steekt zijn vinger op. „Ik!" Er lopen meer dwarsverbanden tussen beide clubs. Patrick Ketting, de assistent van De Witte, werkt bij dezelfde carrosseriebouwer in Steenbergen als Snoep. Omgekeerd is pa Wim Snoep een WHS-sup- porter die geen thuiswedstrijd van zijn ploeg mist. De Witte: „Gehei men zijn er niet." Atletiek Ereklasse -Qptimodal entric vrijdag 7 december 2018 VOETBAL VOETBAL VOETBAL INDOOR SOCCER thon van Ter- neuzen op het programma. De start is om 14.00 uur. Be halve de Halve Marathon kun nen atleten ook kiezen voor een loop over 5000 of 10000 meter. Hoewel Sinter klaas het land alweer een paar dagen heeft verlaten, staat in Vlissin- gen morgen het 37ste Pe- pernotentoer- nooi schaken op het pro gramma. Om 10.15 uur van gen de partijen aan. Oud-ploeggenoten kruisen de degens Ben van den Aarssen Sint-Annaland -Perry Snoep over de trainerscursus TC2 De rugbyers van Oemoeme- noe treffen morgen DSR-C in de ereklasse, het hoogste rugbyniveau. Het duel op het Universitair Sportcentrum in Delft gaat om 15.00 uur van start. In Zeeuws- Vlaanderen staat morgen de Halve Mara- Leon de Witte (links) en Perry Snoep, fotomarcelledavidse O a Levi Bouwense in het shirt van Sparta Rotterdam, foto carlavos

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 40