10 ZE Opeen herfstavond stappen we binnen bij Are en Bleu in Renesse. Heeft dit hotel ook een restaurant? ETEN BRASSERIE ARC EN BLEU, RENESSE Van alle Zeeuwse eilanden heeft al leen Schouwen een kop. Een be schermde kop zelfs. Dit duinland schap met vroongronden, valleien en struwelen vol zeldzame flora en fauna valt onder Natura 2000. Een prachtig wandelgebied. Als de zon vuurrood achter de duinen zakt, stappen we door het herfstland schap. Een paar reeën scharrelen op de gras vlakte. Zodra wij ons verroeren, schrikken ze op en rennen het struikgewas in. Groot gelijk, voor je het weet beland je op het wildmenu. Bij Brasserie Are en Bleu in toeristendorp Renesse bijvoorbeeld. Hotel en restaurant in een. De inrichting is een mengelmoes van stijlen. Een vintage jaren 60 herfstdecoratiestukje met een vrolijke egel leukt de entree op. Aan de muren hangen - love it or hate it - afbeeldingen van felgekleurde groenten en zeevruchten. De in grote punten gevouwen servetten wijzen naar een hemelsblauwe plafondschildering met vliegende meeuwen. We schuiven onze knalblauwe stoelen aan. Hier en daar zitten wat gasten. Verder voelt de grote ruimte leeg aan, nu het toeristenseizoen afgelopen is. Streekproducten met een mediterrane twist, volgens de tekst op de website. We kiezen het menu du chef En jawel, daar staat-ie, de her tenboutbiefstuk. Geschoten op Schouwen? Met de mooie dieren nog op ons netvlies krijgen we het niet over ons hart om wild te eten. We zoe ken het wat verderop: carpaccio van zalm, to nijn als hoofdgerecht. Eetmaatje gaat voor de bisque van Noordzeekrab op Thaise wijze en the catch of the day, een roodbaarsfilet met bies- looksaus. Klinkt lekker, al is er niks mediter raans aan. De serveerster brengt ons een amuse. Zachte tonijntartaar om op te zuigen met een kra kende sojasesamcracker. Een mals opwarmer tje met een karaktervol tintje. Vlak daarna komt de bisque op Thaise wijze. Intens en licht pittig. Exotisch door de kokos, aromatisch ci- troenig van de sereh en djeruk purut. Het knappertje komt van een handvol ringen bosui. Ondanks de complexe smaken, blijft de zoetige smaak van de Hollandse garnalen goed staan. Lekker. Het bord lijkt op een gevelversiering uit de re naissance. Heel Instagrammable. Guirlandes van zwierige stroken, gemaakt van flinter dunne plakjes zalm met coquille, zo doorschij nend als overtrekpapier. Aan de uiteinden krullen feloranje slingertjes. Dat is het koraal of kuit van de Sint Jacobsschelpen. Wat toefjes goddelijke dragonmayonaise en een tempura van zeewier maken het smaakpapillenfeest compleet. Toch had ik de plakjes wat dikker ge- MENU WAAR REKENING 8,50 21,50 39,50 5,00 4,20 vrijdag 7 december 2018 A Cas Vermaat (links) en Raymond Broekhuis. A Carpaccio van zalm en coquille Saint-Jacques. A Noa de Vlieger bedient in het restaurant, fotos marieke mandemaker Slingers op het bord bij Are Elian van 't Westeinde Hoe zit je daar? Wat ga je eten? En de carpaccio? Are en Bleu heeft een maandelijks wisselend menu. Het menu du chef (39,50 euro) be staat uit een voor-, hoofd- en nage recht. De gerech ten van het menu zijn ook los te be stellen. Voorge rechten beginnen bij 7,50 voor de soep van de dag. Het voordeligste hoofdgerecht is de Burger du Chef (17,50) het duurst de Vangst van de Dag of de Grained Biefstuk (21,50). Er staat een vege tarisch gerecht op de kaart (18,50). Renesse Brasserie Are en Bleu Vroonweg 33-35 Bisque Vangst van de dag Menu du chef Fles Bru 2 Thee Totaal 78,70

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 38