II Russisch vrachtschip mag eindelijk weg Kaartverkoop voor Concert at Sea begint 5 CLINICLOWNS TV-SHOW Wie als kind vaak in het ziekenhuis ligt, weet hoe belangrijk CliniClowns zijn. De zieke Emma wachtte een wel heel bijzondere verrassing... Energieprijzen stijgen flink voor klanten Delta De vijfjarige Emma Groenewegen van der Weiden uit Tholen is er nog helemaal on dersteboven van. Drie weken geleden werd ze in het So- phia Kinderziekenhuis in Rotter dam verrast door haar grote hel dinnen: meidenband K3. Die tra den verkleed als CliniClowns voor haar op. Emma heeft een halve nier en is snel ziek, omdat er altijd infecties op de loer liggen. Ze kreeg al 43 in fecties en ligt dus regelmatig in het ziekenhuis. Daarom is ze één van de hoofdrolspeelsters in de tv- show Zet 'm op!, waarin ook drie andere zieke kinderen verrast worden door de CliniClowns. Al lemaal door hun idool, zoals Rico Verhoeven, André van Duin, en Pleun Bierbooms. Niet alleen de verrassing in het ziekenhuis is gefilmd, ook bij Emma thuis in Tholen zijn opna mes gemaakt. Toen was ze al net zo enthousiast als ze nu is, vertelt haar moeder Mariëtte van den Donker. Wie Emma zo ziet, zou niet zeggen dat ze ziek is. Huppe lend door de kamer, of zingend - K3 natuurlijk - in een speelgoed microfoon. En zodra ze haar Mega Mindy-pak aan heeft, regent het radslagen in de kamer. CliniClowns zijn zó belangrijk. Dat weet je pas als je een ziek kind hebt Behalve een optreden, kreeg Emma een mand vol cadeautjes van Hanne, Klaasje en Marthe. Ze vist er een shirt uit, met handteke ningen, hartjes en kusjes van K3. Emma wijst naar naar Klaasje Meijer, de blonde van de drie. „Dat is mijn lievelingszangeres. Omdat die Nederlands praat en ook blond is. We lijken wel zusjes, zei ze te gen me in het ziekenhuis!" „De nacht na de verrassing is ze heel vaak wakker geweest", zegt Mariëtte. „Ze zat nog vol adrena line. Maar ze heeft ervan genoten. Ik heb haar nog nooit horen lachen in een ziekenhuiskamer. Nu heeft ze een hele mooie ervaring gekre gen, waar ze met plezier op terug kijkt. Dat zal ze nooit vergeten." Favoriete nummer Natuurlijk zong de meidenband Ushuaia, Emma's favoriete num mer. Dat brengt ze zelf regelmatig ten gehore in haar speciale K3-op- treed-tent. Die komt ongetwijfeld voor in de televisieshow, die vooral is opgezet om het belang van het werk van de CliniClowns te laten zien. Mariëtte: „Emma vergeet haar ziekte even als ze er zijn. Zó belangrijk. Dat weet je pas als je een ziek kind hebt." TERNEUZEN Het Russische vrachtschip Kuzma Minin, dat sinds half mei in Terneuzen aan de ketting ligt, mag vertrekken. Het laatste beslag van een schuld eiser is deze week van het schip gehaald. Het vertrek uit de Ter- neuzense Massagoedhaven staat voor komende nacht gepland. De Kuzma Minin kwam in sep tember landelijk in het nieuws. De bemanning had niet genoeg eten. Het Varenscentrum in Ter- neuzen plaatste op Facebook een oproep en giften stroomden toe. Rederij Murmansk Shipping Company, eigenaar van het schip, is dankzij een lening erin geslaagd de financiële armslag te vergro ten. „Ze kunnen daardoor geluk kig weer varen", laat een mede werkster van het Varenscentrum weten. Kerstcadeau Het Varenscentrum in Terneuzen heeft altijd contact gehouden met bemanningsleden, al werden ze de laatste maanden wel weer door de rederij van eten en drinken voorzien. „Onze vaste contactper soon brengt nog een laatste be zoek vandaag", vertelde de mede werkster, „met een groot kerstca deau als afscheid." De volgende bestemming van de Kuzma Minin is het Deense Skagen. MIDDELBURG Klanten van Delta gaan volgend jaar behoorlijk wat meer betalen voor energie. Dit heeft vooral te maken met hogere belastingen. Belastingen vormen maar liefst 65 procent van de ener gierekening. Delta maakt 18 december de nieuwe energietarieven bekend. Het bedrijf wil tot dan niets meede len, omdat het nog niet alle energie heeft ingekocht. Gaslicht.com becijfert dat de energierekening van een gemid deld gezin volgend jaar met 360 euro - ofwel drie tientjes per maand - omhoog schiet. Het afge lopen jaar stegen de energiekosten al met gemiddeld 190 euro. VLISSINGEN De kaartverkoop voor de 14de editie van Concert at Sea begint morgen. Om teleurstel ling te voorkomen, stelde de orga nisatie een lijst op met tips voor mensen die kaartjes willen be machtigen. 'Ververs browser niet' Zo waarschuwt CAS de browser (webpagina) niet te verversen als het door drukte lang (er) duurt. Dan kom je namelijk weer achter aan in de wachtrij. Verder raadt de organisatie aan van tevoren te be denken wat voor soort en hoeveel kaartjes gewenst zijn. Per keer kunnen maximaal vier kaartjes worden besteld. Alle tickets worden gecontro leerd op zwarthandel en doorver koop. Verdachte tickets worden ongeldig gemaakt. Kaarten kopen kan alleen via de officiële website. 'Koop nooit tickets voor Concert at SEA op websites als Topticket- shop, Budgetticket, Ticketsneder land, Onlineticketshop, Viagogo, 4Alltickets, Marktplaats en Face book', aldus de organisatie. De voorverkoop begint om 10.00 uur. Tijdens Concert at Sea 2019, op 27, 28 en 29 juni, zijn er optredens van o.a. Nile Rodgers CHIC, LIVE, Guus Meeuwis, De Jeugd Van Tegenwoordig, Golden Earring, Alvaro Soler, Douwe Bob, Bizzey, RONDÉ, Wulf en BL0F. vrijdag 7 december 2018 K3 verrast Emma (5) uit Tholen Michiel Bouwman Tholen Emma werd in het Sophia Kinderziekenhuis in Rotterdam verrast door haar favoriete meidengroep: K3. foto evangelische omroep -Mariëtte van den Donker, moeder van Emma Als aandenken heeft Emma een foto. foto johan van der heijden Zet 'm op! is zaterdag 15 decem ber om 20.25 uur te zien op NP01.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 33