Meninaloos Roze schip vaart naar Antwerpen Polderman lijsttrekker voor Water Natuurlijk 2 MAAN LEO Column Afgelopen week heb ik veel nagedacht over het boerka- verbod. Dat krijg je als je vrouwenstudies en religie hebt ge studeerd. Normaal heb ik altijd snel een meninkje paraat, maar nu sta ik met mijn mond vol tanden. banners goed. Ik kan me moeilijk voorstellen dat je een volwaardige bijdrage kan leveren aan het sociale verkeer als je gezichtsuitdrukking niet zichtbaar is. Ik zou er zelf nooit voor kiezen de zon niet op mijn ge zicht te voelen. En ik deel de angst dat het dragen van gezichtsbedek king in sommige gemeenschappen zo'n dringende culturele norm kan zijn dat het concept van vrije keuze misschien niet meer toepasbaar is. dat je kleding een manier is om iets over jezelf te vertellen. Om je iden titeit te ontdekken en te bevestigen. Ik wil niemand die vrijheid afne men. Haar keuze voor gezichtsbe dekking is niet minder gerecht vaardigd dan mijn keuze voor ont hullende jurkjes. En ik ben het eens met Halsema dat de politie betere dingen te doen heeft dan hierop te controleren. Vrouwenlichamen zijn het oor logsgebied waarop alle belangrijke maatschappelijke ontwikkelingen uitgevochten worden. Als ik mijn opvattingen aanschouw besefik: wie ben ik om hier een mening over te hebben? De overwegingen van vrouwen die een boerka dragen staan mijlenver van mijn bele vingswereld. Ik heb ook geen me ning over het opvoeden van kinde ren of Japanse kunst, simpelweg omdat ik niets van kinderen of Ja pan weet. gaat, kan het bijna niet anders of we betreden een meningenmijnenveld waarbij inlevingsvermogen of ge fundeerde kennis schaars zijn. Zo was het de afgelopen eeuwen en zo is het nog steeds. Daarom kies ik ervoor radicaal meningloos te zijn in deze discussie. Vrouwenlicha men zijn het oorlogsgebied waarop alle belangrijke maatschappelijke ontwikkelingen uitgevochten wor den. Ik sla deze veldslag over. Ik snap dat kleding en manier is om iets over jezelf te vertellen DESTELLING Vandaag: Eén gemeente Bevelanden is een goed idee Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters VEEL PAKKETJES TE LAAT &EZORSD VOOR PAKJESAVOND Twee jongens opgepaktvoor straatroof Inter Scaldes in Top 50 's werelds beste restaurants THOLEN EOD laat illegaal vuurwerk ontploffen Eind deze maand kunnen boot- spotters opnieuw hun verrekijkers en fototoestellen pakken, want dan komt voor de eerste keer een schip van de nieuwe rederij ONE naar Antwerpen. Opvallend is dat de schepen volledig in het roze zijn ge schilderd. De kleur, magenta, zou verwijzen naar de kleur van de Ja panse kerselaar. ONE staat voor Ocean Network Express en is ont staan uit de samenvoeging van de containeractiviteiten van drie Ja panse rederijen. Daarom staat op de flank van het schip de tekst We Are One. Het roze containerschip komt op 28 december aan en is te zien in de bocht van Bath. Het aantal sche pen van de nieuwe rederij is nog op de vingers van twee handen te tel len. Het is dus best uitzonderlijk dat het schip te zien zal zijn. Het exacte uur van aankomst is moeilijk te voorspellen. Wie het schip wil zien, bekijkt het best de website marinetraffic.com om de vaarroute van het schip te volgen. Bij winterweer kan het roze schip ook vertraging oplopen. Van Kollem is wel beschikbaar voor een nieuwe periode. Hij staat op de tweede plaats van de kandidaten lijst. „De ledenvergadering wilde dat we samen de kar zouden blijven trekken", zegt Van Kollem daar over. Derde op de lijst is nieuwko mer Charles Lelkens. Op de vierde plaats staat Alex van Hootegem. Polderman is beoogd fractievoor zitter en de kandidaat van Water Natuurlijk voor het dagelijks be stuur. De partij, die nu twee van de dertig zetels in het waterschapsbe stuur heeft, windt geen doekjes om haar ambities. „Wij denken dat we de grootste partij worden", zegt Van Kollem. Hij wijst op de Zeeuwse uitslag van de Tweede Kamerverkiezingen in 2017. „Toen hebben 30.000 men sen op D66 of GroenLinks gestemd. Dat zijn mensen die bij de water schapsverkiezingen op Water Na tuurlijk zouden kunnen gaan stem men." De partij heeft ook een poging gedaan om PvdA Zeeland binnen boord te halen, maar die voelde daar weinig voor. Zeeuws-Vlaanderen Ook Waterschapspartij Zeeuws- Vlaanderen heeft haar kandidaten lijst rond. Lijsttrekker is opnieuw Rian de Feijter, die nu lid is van het dagelijks bestuur van het water schap. Zij wordt op de lijst gevolgd door Geert de Bruijckere, Jos Ver dunnen en Frank van Driessche. Naast De Feijter en Verdurmen zit Fons Dobbelaer namens de Wa terschapspartij Zeeuws-Vlaande ren in het bestuur van Scheldestro- men. Hij is nu lijstduwer en keert dus na de verkiezingen waarschijn lijk niet terug. 3 dagen 4*-hotel in de Achterhoek o.b.v. halfpension hoteldeal dagelijks tot vrijdag 7 december 2018 Enerzijds begrijp ik de boerka- Anderzijds snap ik ais geen ander Maar als het over vrouwenlichamen Reageer op pzc.nl Gisteren: Kapelle is te kritisch over burgemeesters kandidaten 515 reacties TERNEUZEN De politie heeft woens dag twee jongens uit Ter- neuzen en Axel opge pakt. Ze worden verdacht van een straatroof die ze op 24 oktober hebben gepleegd nabij de krui sing van de IJsselstraat met de Zeldenrustlaan in Terneuzen. Het gaat om een 17-jarige jongen uit Terneuzen en een 18-ja- rige inwoner uit Axel. Ze zouden een 15-jarige jon gen hebben beroofd in Terneuzen. Daarbij zou den ze de jongen hebben dwongen om van zijn fiets te stappen. Ze pak ten zijn telefoon af en gingen ervan door. KRUININGEN De restaurants Inter Scaldes (foto) in Kruinin- gen en De Kromme Wa tergang in Hoofdplaat zijn opgenomen in de Top 500 van het Franse La Liste. De Top 500 bevat restaurants van over de hele wereld. Inter Scal des (drie Michelinsterren) zit bij de eerste vijftig met 98,5 punten, een punt meer dan De Librije in Zwolle (ook drie sterren). De Kromme Watergang krijgt 88,25 punten. De absolute wereldtop vor men Guy Savoy in Parijs en Le Bernardin in New York. Beiden behalen 99,75 van de 100 punten. In de gemeente Tholen heeft de politie tien kilo gram aan illegaal vuur werk in beslag geno men. Hier zaten ook co bra's bij. De Explosieven Opruimingsdienst (EOD) moest er aan te pas komen om alles meteen te laten ontploffen. De politie vond het vuur werk naar aanleiding van een onderzoek. Na een huiszoeking troffen ze naast de gevonden tien kilo ook drie vuur werkstaven waar vol gens de politie proviso risch aan geknutseld was. Genoeg reden voor hen om de EOD in te schakelen. David Acke Antwerpen Het schip van Ocean Network Express, fotoone Kees Polderman is namens Water Natuurlijk volgend jaar maart lijsttrekker bij de Zeeuwse waterschapsverkiezin gen. Hij volgt Frans van Kollem op, die bij de vorige twee verkie zingen aanvoerder was. Rolf Bosboom Middelburg hoteldeal.nl/K12071 Boetiek Hotel BonAparte - Lochem 2 of 3 overnachtingen incl. ontbijtbuffet S 1 x 3-gangen keuzemenu op aankomstdag 1 x 4-gangen streekmenu op 2' dag Op Zoover beoordeeld met een 8,8! Gevestigd in monumentaal pand 23:00 uur 088-0331506

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 2