Even hilarisch als confronterend 24 MEE ANGELA KIJKT TV HENRY VAN LOON-ONZE HENRY Serie over topcrimineel Kaiser Chiefs op Dauwpop Ik heb aardig rondgekeken en zij ook. We hoeven niet zo nodig met andere mensen naar bed Voor regisseur Andy Serkis was zijn verfilming van de klassieker Jungle Book, onder de titel Mowgli: Legend of the Jungle, een lange lijdensweg. Doordat Disney gelijktijdig hetzelfde boek verfilmde, besloot Warner Bros. de gewelddadige film niet uit te brengen. Gelukkig bood Netflix uitkomst. Er zijn een paar conclusies te trekken na Sint en Paul Pakken Uit, het eerste pro gramma van Paul de Leeuw voor RTL sinds zijn transfer van de Vara: erwtensoep, surprises met slijm en zaagsel en het gedicht voor oom Piet waar voor de 23ste keer wordt gerefereerd aan zijn twee linker handen. Het maakt niet uit of het op NPO1 wordt uitgezonden of tussen drie of vier recla meblokken op RTL 4, vorig jaar trok hij exact evenveel kijkers. 2. De transfer heeft Paul zichtbaar goed ge daan. Hij was in ouderwetse topvorm. Al ge biedt de eerlijkheid te zeggen dat de chemie met zijn vaste Sinterklaas Hans Kesting al ja ren onovertroffen is. Die twee voelen elkaar aan als Koos en Mien Dobbelsteen. Het is natuurlijk psychologie van de koude grond maar het leek alsof er écht iets van De Leeuw was afgevallen nu hij niet langer krampachtig hoeft te doen alsof hij nog steeds de triple A-ster van BNNVara is, terwijl hij links en rechts wordt ingehaald door de jonge garde. Niet dat er bij RTL geen druk is, hij zal zijn ongetwijfeld forse contract moeten waar maken, maar laten we niet overdrijven. Heel veel slechter dan afgelopen jaar kan bijna niet en dan nog is RTL Late Night met Twan Huys een fijne bliksemafleider. Die vechtlust annex bevrijding ontketende een Paul en een show die deed denken aan de hoogtijdagen van Mooi Weer De Leeuw. Het was chaos, maar toch pre cies in balans. Vooral Paul zelf, iets dat in zijn vorige NPO-probeersels ontbrak. Het stuiterde van een meisje in een prinsessenjurk naar een ingetogen optreden van Anouk en naar De Slimste Sint met drie Sinterklazen in wie we behalve Kesting ook Bram van der Vlugt en Annie Schilder herkenden. En zodra Paul over een tuba begint tegen een dame in het pu bliek, dan weet je als kijker dat de boerenkapel klaar staat in de coulissen en een grap over mannen met zwaaiende stokken niet ver weg is. Kortom, allemaal onzin, maar precies waar je behoefte aan hebt als je thuis de explosie van inpakpapier in de kliko hebt gepropt, de zwarte schmink van de kindertoetjes hebt ge poetst en met het laatste stuk gevulde specu laas uitpuft van een heerlijk avondje. zonder Sinterkesting als sidekick, mee te ne men in zijn nieuwe zaterdagavondshow, zou zijn overstap zomaar een succes kunnen wor den. Quote van de dag belandde. Warner Bros. besloot zijn film op de plank te leggen, ondanks een jarenlang en kost baar productieproces om het verhaal zo realis tisch mogelijk te vertellen. In Mowgli staan de dieren elkaar naar het leven. Er is sprake van een machtsstrijd die doet denken aan gangsters die concurrentie willen uitschakelen om de macht in hun territorium te krijgen. Mowgli is in dat strijdtoneel een speelbal die zijn leven niet zeker is. „Ik wilde vooral de nadruk leggen op het iso lement van Mowgli", legt Serkis uit. Hij ver diende als acteur zijn sporen in films als The Lord of the Rings (als de griezel Gollum) en Planet of the Apes (apenaanvoerder Ceasar). „Hij is een outsider die tussen twee we relden wordt verscheurd. Eigenlijk hoort hij nergens bij. Niet in de geciviliseerde wereld, niet in het dierenrijk. „Mijn film volgt de bedoelingen van an The Jungle Book, geschreven door Rudyard Kipling in 1894, bestaan di verse filmversies. Geen enkele bewer king kan vergeleken worden met de film die acteur en regisseur Andy Ser kis maakte over de jongen Mowgli die opgroeit tussen de wilde dieren in de jungle. Die accepte ren hem als een van hen, maar sommige vraat zuchtige exemplaren zien in hem ook een lekkere snack. Vergeet de schattige sprookjes die Disney van het verhaal maakte. Eerst in 1967 als anima tiefilm, vol klassieke liedjes. En twee jaar geleden een versie gemaakt met de nieuwste computer technieken. Alleen Mowgli werd door een acteur gespeeld, alle dieren kwamen uit de digitale tru- kendoos. Het is door toedoen van deze Disney-productie dat de film van Serkis aanvankelijk in een afgrond Jungle voor volw Van Loon weet de zaal op momenten muisstil te krijgen. FOTO BOB BRONSHOFF vrijdag 7 december 2018 TV-kok Freek van Noortwijk vertelt in Playboy dat hij en Katja Schuurman klaar zijn om te trouwen. Los Angeles waar hij een bekende singer/songwriter te gen het lijf loopt, die hij verrukkelijk parodieert. En hij belandt in Thai land, waar hij het aan legt met een aap - een vrijage die om in je broek te pissen van het lachen is. Onze Henry is een voorstelling waarin Henry van Loon grote indruk maakt en zijn stijl verbreedt en ver diept. -Arno Gelder TELEVISIE Jeroen Spitzen berger speelt de hoofdrol in een vierdelige dramaserie over crimineel Stan ley H. De KRO- NCRV-serie volgt een van de meest beruchte criminelen van Nederland en wordt in 2019 uitgezonden. MUZIEK Kaiser Chiefs, Ronnie Flex, en De Staat treden op tijdens de komende editie van het festival Dauwpop. De artiesten spelen op Hemel vaartsdag, 30 mei, in Hellen- doorn. Eerder werd al bekend dat ook Nothing But Thieves een optreden geeft. CABARET Gezien 5/12, Kleine Komedie, Amsterdam Karten, luxaflex, for mica... het zijn zo een paar hobby's die Henry van Loon deelt met de zaal in het begin van zijn nieuwe voorstelling Onze Henry. En dan is er natuur lijk zijn grote passie, de motorfiets. Die ge bruikt hij als vehikel voor een even gees tige als ongemakke lijke dialoog met een Brabantse collega-mo torrijder en dan denk je: het wordt wederom een avond vol absur disme, van hilarische associaties en smake lijke grappen. Maar in zijn vijfde show spot en speelt de cabaretier met dat verwachtingspatroon. Henry van Loon haalt herinneringen op aan zijn moeder, die vorig jaar overleed, en aan zijn vader die alleen achterbleef. Die persoonlijke, dik wijls ontroerende mij meringen van een lief hebbende zoon weeft hij - subtiel en con fronterend - door zijn voorstelling. De enveloppe met honderd euro die 'ons ma' hem op haar sterf bed geeft om zijn ta toeage te bekostigen. Haar laatste uitje in Zeeland dat hij uiterst beeldend oproept, haar moederinstinct als Henry beschonken de sleutel in het slot poogt te krijgen. Zonder zijn losse, springerige, vaak stui terende stand up-stijl los te laten, weet hij op die momenten de zaal muisstil te krijgen. De toehoorder voelt zijn verdriet, de onmacht om het onverbiddelijke te accepteren en de berusting. En het leven dat zijn gang her neemt, geïllustreerd aan de hand van de herkenbare stroeve gesprekken tussen va der en zoon. Van Loon rafelt de rode draad van zijn programma kunstig uit een. Het brengt hem in 1. Voor 1,5 miljoen mensen hoort dit pro gramma net zo bij pakjesavond als een pan 3. Als Paul erin slaagt om dit gevoel, ook Ab Zagt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 24