tabaksindustrie Ambtei^re!! M Dit zal Emma nooit Geen rechtszaak Onderzoek strafbare zaken tegen de Stichting koppelt 500 studenten als buddy aan vluchtelingen Walcheren DE BOER OP illegale adopties uit Brazilië. „In 42 gevallen heeft de Rijkspolitie gecon stateerd dat er sprake is geweest van strafbaar handelen van Nederlandse echtparen", aldus Dekker. Die zaken zijn echter geseponeerd. Uit overheidsdocumenten die tv- programma Zembla eerder dit jaar boven tafel kreeg, bleek dat 'er mo gelijk een verzoek is gedaan om de betrokkenheid van de Nederlandse overheidsfunctionarissen buiten het De 5-jarige Emma Groenewegen van der Weiden uit Tholen is ziek. Haar nieren werken niet goed. Daardoor belandt ze regelmatig in het ziekenhuis. Maar de laatste keer dat ze in het Sophia Kinderziekenhuis in Rotterdam lag, kreeg ze een enorme verrassing. Haar favoriete groep K3 gaf verkleed als cliniclowns een optreden voor haar. En nu komt ze ook nog op de tv! In de jaren 70 en 80 werden zeker tientallen, mogelijk honderden, kin deren illegaal geadopteerd uit lan den als Brazilië, Colombia, Sri Lanka en Indonesië. Nederlandse echtpa ren reisden naar die landen en na men daar een baby op in hun gezin, de echte moeders dachten soms dat hun kind was overleden. In werke lijkheid werd het door derden ver kocht voor adoptie. De Nederlandse echtparen gaven het kind in het ge boorteland aan als hun kind. Daarna namen ze de baby mee naar Nederland om het kind hier met de buitenlandse papieren bij de burgerlijke stand aan te geven. „Mogelijk waren ook Ne derlandse overheidsfunctio narissen betrokken bij deze il legale adopties", schreef minister Sander Dekker (Rechtsbescher ming) gisteren aan de Tweede Ka mer. „Daarnaast is mogelijk gepro beerd om deze betrokkenheid bui ten beschouwing te laten bij een strafrechtelijk onderzoek." De toenmalige Rijkspolitie deed begin jaren 80 al onderzoek naar de Mogelijk is destijds geprobeerd deze betrokkenheid buiten beschouwing te laten onderzoek van de Rijkspolitie te houden'. Daarop volgt nu het onder zoek, dat wordt uitgevoerd door een onafhankelijke commissie. Het duurt zeker een jaar. De commissie bekijkt adopties in de periode 1967- 1998 vanuit Brazilië, Colombia, In donesië, Sri Lanka en Bangladesh. Volgens emeritus hoogleraar René Hoksbergen van Universiteit Utrecht gaat het om honderden kin deren en zijn er tientallen over heidsambtenaren bij betrokken ge weest. „Het algemene beeld was al tijd dat adoptie een particuliere aan gelegenheid was. Dat wordt nu doorbroken. Er is een lange tijd ge weest dat geadopteerden en adoptie organisaties hebben aangeklopt bij justitie, zonder gehoor." P11 12°C Nieuwsmedia AUTO Vandaag bij deze krant de bijlage Meer weten? Bel 070 30 76 700 of kijk snel op nrv.nl onder loep om illegale adopties De Nederlandse staat laat on derzoeken of zijn ambtenaren de afgelopen decennia betrok ken zijn geweest bij illegale adopties van kinderen vanuit het buitenland. Het is een doorbraak in een slepend en emotioneel beladen dossier. Maarten van Ast Cyril Rosman Den Haag —Minister Sander Dekker vrijdag 7 december 2018 Perioden pzc.nl met regen Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,35 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 ZEELAND5 Véél voordeel tijdens de Azië Voordeelweek De korting geldt voor al onze groeps- en privéreizen naar Azië. Boek nu uw rondreis en profiteer tot 250 per persoon korting. Vertrekken t/m oktober 2019. Kijk voor de voorwaarden op NRV.nl. Prijs incl. korting. Excl. reserveringskosten 25,- en calamiteitenfonds 2,50 per boeking.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1