II II cfk 18 Enquête onder prominente sporters toont twee Sven Kramer gooide deze week de knuppel in het hoenderhok: afschaffen dat Sportgala. Deze krant peilde de stemming onder sporters en stuitte op grote verdeeldheid. Een meerderheid (60 procent) wil het gala behouden, maar iedereen pleit voor veranderingen in de opzet. 'Onze plek in de stand, dat kan gewoon niet' Kort Ontslag Crash door technische fout De helikoptercrash bij het stadion van Leicester City is veroorzaakt door een tech nisch mankement. De pedalen in de cockpit stonden niet in verbinding met het rotor blad van de helikopter. Daardoor was de he likopter niet te besturen, meldde de Britse overheidsorganisatie voor luchtvaartonge vallen AAIB gisteren. Eigenaar Vichai Sri- vaddhanaprabha van Leicester City (foto) was een van de vijf overleden inzittenden. Zes Franse duels geschrapt Zes van de tien wedstrijden in de hoogste Franse competitie gaan komend weekeinde niet door. De lokale autoriteiten zetten gis teren een streep door de ontmoeting tussen Nimes en Nantes wegens aangekondigde protestacties van de inmiddels bekende 'gele hesjes'. Eerder werden Angers- Bor deaux, Paris Saint-Germain - Montpellier, Toulouse - Olympique Lyon, AS Monaco - OGC Nice en Saint-Étienne - Olympique Marseille om dezelfde reden al uitgesteld. Todt keek F1-race bij 'Schumi' Jean Todt (r), voorzitter van de internatio nale autosportfederatie FIA, heeft de GP van Brazilië vorige maand bekeken met Michael Schumacher (1). Dat heeft de Fransman ver teld tegen het Duitse magazine Auto-Bild. Todt vierde als Ferrari-teambaas met 'Schumi' grote successen in de Formule t. De Duitser is al bijna vijfjaar herstellende van een ernstig ski-ongeluk. Hoe het nu met Schumacher (49) gaat, is onduidelijk. De familie laat niets los over zijn gezondheid. Van de Donk beste speelster Daniëlle van de Donk is in Engeland uitge roepen tot speelster van de maand. De 27- jarige middenveldster van Arsenal scoorde in elk van de drie competitiewedstrijden in november. De international, die met Oranje onlangs een ticket voor het WK van volgend jaar in Frankrijk bemachtigde, was dit sei zoen acht keer trefzeker voor The Gunners. Arsenal. Daarnaast leverde ze drie assists. Ereprijs Sponsor Quote van de dag Ik vind die discussie wel leuk. Wat is topsport? Dat is altijd de grote vraag Altijd die nominaties voor schaatsers, dat vind ik al jaren raar. Dat is wereldwijd een ieniemieniesport Grunsven, in 1994 Sport vrouw van het Jaar, wenst niet in het voor- of tegenkamp op genomen te worden, maar ziet wel graag een andere opzet. „Dat gala is wat mij be treft een mooi over zicht van alle toppres taties en dat moet er wel zijn. Maar die verkiezingen mogen van mij afgeschaft wor den. Het is tijd voor een andere for mule", aldus Van Grunsven.En ook Ellen van Langen, Sportvrouw van 1992 na haar olympische goud in Barcelona, is kritisch. „Afschaffen is geen goed idee, maar de verkiezin gen doen in hun huidige vorm geen recht aan de sport of de sporters. Omdat de argumenten om iemand wel of niet te nomineren niet dui delijk of niet logisch zijn", zo meent de voormalig topatlete. Leontien Zijlaard-Van Moorsel, samen met Sjoukje Dijkstra record winnares (zes keer Sportvrouw van het Jaar), is warm voorstander van behoud van een jaarlijks gala om sporters te eren, maar stelt wel een rigoureuze verandering voor. „Laat het volk kiezen", zo oppert ze. „Dan wordt het de ene keer maar Max Verstappen en dan weer Tom Du- moulin. Prima. Maar we moeten wel een andere opzet hebben." Gerard Nijboer, Sportman van het Jaar 1982, ziet juist weer een be hoefte aan een meer wiskundige In een poll op de website van deze krant schaarde liefst 88 procent van ruim 55.000 stem mers zich achter het statement van Sven Kramer. Weg met dat Sportgala! Maar dat is niet meteen het geluid dat we terughoorden tij dens een uitgebreide enquête in de Neder landse sportwereld. Deze krant zocht con tact met 75 topsporters, ex- sporters, coaches en voorma lig Sportmannen en -vrouwen van het Jaar. Bijna 40 procent van de ondervraagden is het eens met Kramer en kan de gala-avond mis sen als kiespijn, met in dat kamp niet de minste namen. Rintje Ritsma, Michel Mulder, Jeroen Dubbeldam, Jorien ter Mors, Ray- mond van Barneveld, Yvonne van Gennip, Nelli Cooman, Bart Veld kamp, Anna van der Breggen. Stuk voor stuk kunnen ze prima zonder gala, zeker in de huidige vorm. Ze noemen het 'appels met peren ver gelijken'. Een lichte meerderheid (60 pro cent) van alle ondervraagden ziet wel graag dat het jaarlijkse feestje van de Nederlandse sport (sinds 1951 gehouden) blijft bestaan. Om daar echter ook direct vrijwel una niem aan toe te voegen dat het gala in de huidige vorm spoedig aanpas sing nodig heeft. Om met olym pisch kampioenen en geliefden Ra- nomi Kromowidjojo en Ferry Weertman te spreken: „Niet af schaffen, wel aanpassen." Dressuuramazone Anky van vrijdag 7 december 2018 GO VOETBAL VOETBAL AUTOSPORT VOETBAL 21 Paul Clement is alweer ontsla gen als trainer van Reading. Hij werd eind maart aange steld als opvol ger van Jaap Stam. De club staat 21ste in de Champion- ship. Reading degradeerde in 2013 uit de Premier League. Ajacied David Neres is een van de dertig kanshebbers op de felbe geerde Samba Gold Trophy, de prijs voor de beste Brazili aanse voetbal ler in Europa. Vorig jaar won Neymar. Visa heeft een zevenjarige sponsordeal met de UEFA gesloten. Het bedrijf is de eerste geld schieter van de bond, die spe cifiek het vrou wenvoetbal gaat steunen. De zaal heeft al gesproken: alleen gala als het verandert —Trainer John van den Brom werkt met AZ in een crisissituatie toe naar de wedstrijd van vanavond tegen Fortuna Sittard. -Wielrenner Erik Breukink (nee) - Schermer Bas Verwijlen (ja) Arjan Schouten Rik Spekenbrink Ook uw stem uitbrengen? Dat kan nog steeds op onze site Rotterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 18