Twijfels over komst autohandelaar ii Brand in woning boven snackbar Zeeuwland investeert circa 57 miljoen 6 Woningcorporatie Zeeuwland investeert tussen 2019-2023 ongeveer 57 miljoen euro in haar woningen op Schouwen-Duiveland. IN DE REGIO Poëzie en muziek Urker MANS Formatie Kerstbomen te koop bij Bommenede MIJN DORP, MIJN STAD Van het bedrag dat Zeeuwland de komende jaren investeert is 16 pro cent gereserveerd voor nieuw bouw. Iets meer dan een kwart wordt gestoken in het energiezui niger maken van de huizen. Het merendeel (56 procent) gaat op aan planmatig onderhoud. Zeeuwland is financieel gezond, maar voelt wel de druk van de wet telijke verhuurdersheffing en de beperkte mogelijkheden om huur inkomsten te vergroten. „Dit bete kent dat we scherpe keuzes moeten maken in wat wij doen", schrijft directeur Marco van der Wel in de prestatie-afspraken met de ge meente Schouwen-Duiveland voor de komende jaren. Bovendien kun nen de ambities in de knel komen door de 'extreem gestegen bouw kosten' en de dreigende beperking van de rente-aftrek op de vennoot schapsbelasting, waarschuwt Van der Wel. Daarentegen kan door de fusie (januari 2017) met het Walcherse Woonburg jaarlijks 1 miljoen euro op de bedrijfslasten worden be spaard. Huurders profiteren van deze besparing, zegt de directeur, verwijzend naar een gerealiseerde huurverlaging voor sociale huur woningen. Hij constateert dat steeds meer huurders moeite heb ben maandelijks rond te komen. Dat zou vooral komen door stape ling van financiële lasten, zoals de eigen bijdragen. Zeeuwland richt haar pijlen voor Gezien de reputatie van Mostert Trading twijfelt de raad over het ge ven van korting op de verkoop van 2,5 hectare op bedrijventerrein De Poort. „Wij zijn verre van gelukkig met de komst van dit bedrijf. Rei merswaal is niet gebaat bij een on derneming die milieudelicten pleegt en waar dwangsommen worden opgelegd omdat ze zich niet aan de regels houden", zei Ma rien Weststrate van Leefbaar Rei merswaal dinsdagavond. Ida Sinke (VVD) was het met hem eens. „Dit bedrijf laat overal waar het heeft gezeten een spoor van krantenartikelen achter." Ze wees op de vondst van een wiet- plantage in een loods die eigenaar Piet Mostert in 2015 verhuurde in Fijnaart. Mostert stapte naar de Raad van State omdat hij vond dat de nabije toekomst in eerste in stantie op aanpak van de bestaande woningvoorraad en investeringen in leefbaarheid van de woonomge ving. De vergrijzing en terugloop van de bevolking op Schouwen- Duiveland spelen daarbij een be langrijke rol. De corporatie ver wacht de komende vier jaar 441 woningen en appartementen op te leveren en 232 huizen te slopen. Dat gebeurt hoofdzakelijk in Zie rikzee, Bruinisse en Oosterland en is al deels aan de gang. Volgend jaar wordt tevens de plantontwikkeling voor de locatie van het gesloopte multifunctionele centrum in de Zierikzeese wijk Malta uitgewerkt. Verkoop Daarnaast gaat Zeeuwland door met een beperkte verkoop van huurwoningen van ongeveer 20 huizen per jaar. Vanaf 2022 wordt dat de helft. Tussen 2020 en 2023 worden jaarlijks zo'n 20 woningen gesloopt om ruimte te maken voor nieuwbouw. De corporatie onderzoekt ver der hoe de woningen het beste kunnen worden aangepast aan de veranderende vraag van zelfstan dig wonende 80-plussers, één- en tweepersoonhuishoudens en mensen met een zorgvraag. Van der Wel: „We voorzien dat hier een grote opgave ligt en dit vooral in vesteringen in de transformatie van onze bestaande woningvoor raad vraagt." de burgemeester hem eerst had moeten waarschuwen en niet met een de loods voor zes maanden mocht sluiten. „Als je zo'n houding hebt, denk ik dat we als gemeente geen zaken met je moeten doen." Ook CU ziet het niet zitten kor ting te geven aan Mostert. Andere partijen waren milder en beraden zich de komende weken nog over het voorstel om 15 euro korting per vierkante meter te geven. Onterecht Piet Mostert van Mostert Trading laat desgevraagd weten dat volgens hem de dwangsommen onterecht zijn. „De gemeente Halderberge probeert alles te doen om ons weg te krijgen, terwijl ze vooraf toe stemming had gegeven." Hij stelt: „Wij hebben niks met criminele zaken te maken. Privé verhuur ik onroerend goed en daar is wel eens iets voorgevallen. Maar ik ben nog nooit ergens voor veroordeeld." Volgens wethouder Kees Ver burg verkoopt de gemeente Rei merswaal 'om de haverklap' grond aan bedrijven: het college en niet de gemeenteraad bepaalt aan wie. Helft geld gaat naar onderhoud donderdag 6 december 2018 SD ZIERIKZEE Theatergroep Zierik houdt zondag een poëzie- en muziek- middag in theater De Verdieping. Onder anderen de bekende Zierik- zeese dichter Thom Schrijer en de Rot terdamse dichter Jan van Vliet zullen hun poëzie ten ge hore brengen. Cees Möhlmann zal voor dragen uit het werk van Rutger Kop land. Willem Ploum zal ingaan op Franse chansons. De muzikale omlijs ting wordt verzorgd door de Zierikzeese muzikant Albert de Vos. De middag be gint om 14.30 uur. De foyer van het theater is vanaf 14.00 uur toeganke lijk. Reserveren kan via theatergroepzie- rik.nl. De toegangs- kosten zijn vijf euro per persoon. GOES Zaterdag om 20.00 uur geeft de Urker MANS Formatie een kerstconcert in de R.K. Maria Mag- dalenakerk in Goes. Het programma is samengesteld rond het thema '200 jaar Stille Nacht'. Kaar ten kosten 17,50 euro aan de deur, in de voorverkoop zijn de kaarten 16 euro. De tickets zijn te bestellen via martinmans.nl. ZONNEMAIRE Nut en Uitspanning verkoopt kerstbo men bij Residence Oud Bommenede in Zonnemaire. De bomen worden zaterdag verkocht vanaf 10.00 uur. Kerstbomen die vo rige week zijn ge kocht, kunnen za terdag opgehaald worden. GEZOCHT: NAZATEN FAMILIE MASSEE WEDJCMASSEEsZOONI GOES Leven er nog nazaten van de familie Massee die in het verleden een firma in landbouwwerktuigen runde in Goes? Die vraag hoopt het Nederlands Openluchtmuseum in Arnhem beantwoord te krijgen. In het museum staat sinds 1985 een voormalige stenen loods van deze firma. De 'Loods Goes' wordt verbouwd, zodat er onder meer feesten en con gressen kunnen plaatsvinden. Het museum zou het leuk vin den om nazaten van de familie te betrekken bij de opening in januari. Mensen kunnen een mailtje sturen naar M.van- Dam@openluchtmuseum.nl. Marcel Modde Zierikzee OOST-SOUBURG De een week geleden heropende snackbar De Draaibrug in de Kanaalstraat in Oost- Souburg is weer enige tijd gesloten. De fritestent kampt met rook- en roet- schade, nadat gistermor gen korte tijd brand woedde in de woning erbo ven. De exploitant van De Draaibrug was even voor 10.00 uur beneden toen hij merkte dat er uit de kamer boven rook kwam. Bij ge brek aan een sleutel trapte hij een ruit in een deur aan de achterkant in om het pand te verlaten. Hij liep daarbij wonden aan een voet op. De brandweer heeft het vuur snel be dwongen. De oorzaak van de brand is, evenals de om vang van de schade, nog onbekend. Directeur Marco van der Wel van Zeeuwland. Is Rilland nu wel of niet goed af met de komst van vrachtauto handelaar Mostert Trading? De raadsleden in Reimerswaal heb ben grote twijfels. Joeri Wisse Rilland BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 19.30-21.45 uur: Drumband Apollo, 20.00- 22.30 uur: Boogschieten heren Zodiak; BRUINISSE Muziektent, 19.00 uur: Lam pionoptocht en uitzwaaien Sinterklaas; BURGH-HAAMSTEDE Dorpshuis de Schutse, 10.30 uur: Yoga; 14.00-18.00 uur: Bridge,19.30-21.30 uur: Zang vereniging Zilt; Pelgrimskerk, 10.15 uur: Yoga; DREISCHOR Trefpunt De Dorsvloer, 13.00- 17.00 uur: Bridge; 18.45 uur repetitie CresKids muziekvereniging Crescendo, 19.45 uur repetitie Fanfare mu ziekvereniging Crescendo; ELLEMEET Dorpshuis, 19.00 uur: Medita tie; KERKWERVE Dorpshuis 't Zuudènde, 13.30 uur: Schilderen, 13.30 uur: Sporten voor Ouderen; NOORDGOUWE Dorpshuis,19.30 uur: Klaver- jas/jokeravond; OUWERKERK Dorpshuis, 13.30-15.30 uur: Koersbalmiddag van d'Antilo- pen; 18.45 -19.30 Drumband Nieuw Leven; 19.45 -22.00 Muziekvereniging Nieuw Leven; RENESSE Dorpshuis, 19.30 uur: Klaver- jasclub en Biljartvereniging i.o.; 19.30 uur: Yoga Steffine; SEROOSKERKE Dorpshuis, 19.00-23.00 uur: Biljarten; ZIERIKZEE Eilandzorg de Wieken, 14.00 uur: Biodanza, 17.30 uur: Ge zamenlijke maaltijd; FiZi, 20.00 uur: Loro; Havenpark 5, dagelijks, Expo O, Kijk Adios Mondragon, Welkom Sinterklaas; Havenplein, 9.00-16.00 uur: Weekmarkt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 60