tf> Schaamteloze romantiek in multicultureel Nederland 6 Groots en geloofwaardig. Dat stond de makers voor ogen van het apocalyptische epos Mortal Engines, de verfilming van de boekenreeks Levende Stedenv an Philip Reeve. Top 5 in de bioscoop Nu in de bios De Grinch The Possession of Hannah Grace TheWife Nieuwe Godzilla in aantocht Nutcracker in ruim 60 bioscopen Geen enkele aflevering van het RTL- programma All You Need Is Love kan wat drama, ontroering en hunkering betreft tippen aan de speelfilm met dezelfde titel. Regisseur Will Koopman (maker van de megahits Gooische Vrouwen 1 en 2gaat schaamteloos romantisch te werk in haar liefdesfilm, waarin humor en sentiment hand in hand gaan. Daar is natuurlijk niets op te gen. Wie het jaar in de bioscoop wil afsluiten met een volle tafel, gedekt met romantiek en naastenliefde in allerlei maten en soorten, zit bij deze romantische film helemaal goed. Niet alle verhalen met in allerlei vormen naar liefde smachtende per sonages komen lekker uit de verf. De onhandige episode met Frank Lam mers als een schimmige dirigent van een zangkoor wringt tot en met de ontknoping. Maar gelukkig staan daar enkele veel beter geslaagde ontmoe tingen tegenover, zoals de Rotter damse hospita (Trudy Labij) vol vooroordelen die lik op stuk krijgt. En de presentator van All You Need is Love, gespeeld door Fedja van Huêt, die met zichzelf in de knoop zit. All You Need Is Love lijkt op bios coophits als Alles is Liefde en Alles is Familie. Toch is er een groot verschil. Koopman en scenariste Paula van der Oest schotelen een multicultureel Nederland voor, wat in de andere films pijnlijk ontbrak. - A.Z. aarzelt de Nieuw-Zeelandse filmle gende, normaal gesproken een on stuitbare spraakwaterval, een se conde met het geven van zijn ant woord, maar dan komt hij met een plausibele verklaring. „Ik had inderdaad al heel lang vast omlijnde plannen om Mortal Engines zelf te regisseren, maar toen kreeg ik de mogelijkheid om The Hobbit te verfilmen. Die kans wilde ik niet la ten lopen. Daarnaast liepen wij het gevaar dat de rechten zouden aflo pen. Haast was geboden." Genereus als hij is, gaf Jackson ver volgens een trouwe assistent, Chris- tian Rivers, de kans om in de regie- stoel plaats te nemen. Het is zijn re giedebuut. Rivers had, zo bekent hij, diverse slapeloze nachten voordat hij de gigantische klus accepteerde. Jackson kent zijn collega van toen die nog een tiener was. Rivers was toen een student die fraai kon teke nen en zijn werk op goed geluk op stuurde naar Jackson, destijds een beginnende regisseur met maar twee titels op zijn naam. Jackson, naar ei- All You Need Is Love Het is, in zeker opzicht, een groene film. Maar hij is ook weer niet te politiek egisseur Peter Jack son (The Hobbit, Lord ofTheRings) is de grote roerganger van dit project, maar stond niet zelf ach- de camera. Of hij spijt heeft van het besluit om niet zelf te regisseren? Per slot van reke ning was Peter Jackson al sinds 2008 bezig met het project over een on heilspellend visioen van een aarde bevolkt door mobiele metropolen op rupsbanden die elkaar naar het leven staan. Geheel tegen zijn gewoonte in donderdag 6 december 2018 Hoogste opbrengst afgelopen week 1 (2) Bohemian Rhapsody €347.000 2 (1) Fantastic Beasts €339.000 3 (3) Robin Hood €156.000 4 (4) Widows €124.000 5 (-) TheGrinch €98.000 ANIMATIE Het beroemde kinderboek van Dr. Seuss over een groen monster met een bloedhekel aan Kerstmis is nu tot animatiefilm verwerkt. Benedict Cum- berbatch heeft in de originele versie de titelrol ingesproken. Komt hij tot in keer als hij geconfronteerd wordt met de ware kerstgedachte? HORROR De Nederlandse regisseur Diederik van Rooijen Penozamaakt zijn Ame rikaanse filmdebuut met deze horror film die zich vrijwel geheel afspeelt in een mortuarium. Een jonge vrouw die daar 's nachts werkt, krijgt te maken met een lijk dat niet dood blijkt te zijn. DRAMA Glenn Close schittert in deze film als de vrouw van de Nobelprijswinnaar voor Literatuur (Jonathan Pryce). Bij de uitreiking beseft zij dat zij zich al die jaren te veel heeft weggecijferd. Het komt op den duur tot een uitbar sting. Close is magnifiek in de titelrol. films van deze week. ACTIE Onlangs zijn de opnamen afge rond van God zilla: King of Monsters, de zoveelste versie van het monster dat in Japan werd bedacht. De hoofdrollen worden ge speeld door o.a. Vera Farmiga (foto), Millie Bobby Brown en Kyle Chand- ler. De film draait vanaf 30 mei 2019 in de Nederlandse bioscopen. MUZIEK Royal Opera House viert het 10-jarig jubileum van voorstellin gen die live van uit het Lon- dense Royal Opera House in heel Nederland vertoond wor den. In decem ber is het de beurt aan The Royal Ballet met The Nutcracker. Het ballet wordt gedanst op een van de uitbun digste muziek stukken van Pjotr Tsjajkovski. LIEFDESKOMEDIE Regie: Will Koopman. Hoofdrollen: Fedja van Huêt, Trudy Labij, Frank Lammers, Bracha van Doesburgh en Waldemar Torenstra. Bracha van Doesburgh en Fedja van Huêt. fotodutchfilmworks 44 Peter Jackson Kijk op de site bij /video voor de trailer van Mortal Engines AbZagt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 50