4 OPERATIE KIPPETJE ARRESTATIEGOLF Bij een internationale klopjacht op de 'Ndrangheta, de machtigste maffiatak van Italië, zijn zon negentig personen aangehouden. Het onderzoek begon in twee pizzeria's in Limburg. In een statig wit pandje in het Limburgse Horst huisde het res taurant La Vita. Je kon er écht Itali aans eten. Geen wonder, want de eigenaar, Giovanni G. (52), is gebo ren in het Zuid-Italiaanse dorp San Luca. Maar tijdens een groot maffia- onderzoek komt de fiscale opspo ringsdienst (FIOD) er in 2014 ach ter dat het restaurant niet alleen pizza's en pasta's serveert. Het blijkt een ontmoetingsplek te zijn voor maffiosi van de Calabrische 'Ndrangheta, de machtigste maffi atak van het moment. Giovanni G. is eigenaar van meer restaurants. Via een ven nootschap zit hij ook achter risto- rante Botticelli in Venray, ook in Limburg, ontdekt de FIOD. Met beide restaurant blijkt iets vreemds aan de hand. In Horst was het restaurant vernield door onbekenden en in Venray was sprake van brandstichting. Verzekeringsfraude, vermoeden de FIOD-onderzoekers, die al snel door hebben dat het spoor naar Duitsland loopt. Want ook daar is G. restaurants gaan opkopen. Zo opent hij Leonardo da Vinei in Wesseling, La Piazza in Brüggen en pizzeria Michelangelo in Keve- laer. Het wordt in 2016 tijd voor de FIOD om collega's in het buiten land in te schakelen. En zo vormt zich een unieke operatie waarbij Nederland, Duitsland, België en Italië de handen ineenslaan. Uniek omdat een Nederlands onderzoek zelden de basis vormt voor een operatie tegen de maffia. En uniek omdat vier landen samen optre den. Operatie Pollino, kippetje, is geboren. Duisburg Giovanni G. is volgens het onder zoek gelieerd aan de machtige maffiaclan Pelle Vottari uit zijn geboorteplaats San Luca. Een clan die we kennen van de Duisburg- moorden in 2007, toen een hoog- opgelopen vete met een concurre rende clan werd uitgevochten voor een Duitse pizzeria. Zes doden in Duisburg leidden tot een enorm onderzoek, maar kennelijk zette de clan zijn handel in Duitsland, België en Nederland voort. De maffia is een grote slag toegebracht, maar de 'Ndrangheta is nog lang niet knock-out De afgelopen jaren heeft de Pelle Vottari clan zich beziggehouden met grootschalige drugshandel. Zo werd in maart van dit jaar nog 3500 kilo cocaïne onderschept. Daarnaast is een xtc-laboratorium opgerold waarbij 140 kilo aan pil len in beslag werd genomen. Politie- en justitiemensen uit de vier landen presenteerden gister ochtend met trots de resultaten van het onderzoek. Want gisteren was het 'klapdag', zoals dat heet. In vier landen tegelijk vielen honder den politieagenten in alle vroegte woningen binnen. Aan het eind van de ochtend stond de teller op een kleine negentig aanhoudin gen. In Nederland zijn in totaal vijf personen gearresteerd, vertelt di recteur opsporing van de FIOD Bert Langerak in het hoofdkwar tier van Eurojust in Den Haag. Het gaat om één Italiaan en vier Ne derlanders. Daarnaast zijn er door zoekingen geweest in Amsterdam, Amstelveen, Velsen, Den Haag, Zoetermeer, Rotterdam, Tegelen Kras^tymszenith of bei 088-0885 886 Genieten onder de winterzon donderdag 6 december 2018 GO Klopjacht op Italiaanse maffia begirit in Limburgse] pizzeria Koen Voskuil Den Haag - Federico Cafiero De Raho, antimaffia-procureur Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds Boek nii deze voordelige All Inclusive cruise per MS Zenith en vertrek vanuit Gran Canaria of Tenerife. Ontdek de Canarische Eilanden, Madeira en Agadir Vliegreis, transfers, maaltijden, drankjes en fooien Verleng je cruisevakantie in een strandhotel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 4