O O) 1) O 12 Groeneveld vertrekt nu wel bij Bruse Boys Van den Bosse (13) naar Husqvarna-SKS Topknecht Tolhoek inWielercafé k PAARDENSPORT NIEUW AVONTUUR Grand Prix-amazone Stephanie de Frel uit Ellemeet hikt tegen het laatste stapje naar de top aan. Ze heeft daarom de hulp ingeschakeld van niemand minder dan Anky van Grunsven. Trainer Marco Groeneveld vertrekt aan het einde van het seizoen bij Bruse Boys. De oe- fenmeester en het bestuur zijn in onderling overleg overeengekomen dat de coach zijn loopbaan elders gaat voortzetten. Groeneveld is bezig aan zijn derde seizoen in Bruinisse. Momenteel is de ploeg de nummer zes van de tweede klasse E. Het is overigens niet de eerste keer dat Groe neveld zijn vertrek bij Bruse Boys aankondigt. Vorig jaar gaf hij aan op zoek te gaan naar een nieuwe uitdaging, om vervolgens toch nog een jaar bij te tekenen. Motorcrosser Danny van den Bosse uit Ove- zande gaat het komende seizoen rijden voor het Husqvarna-SKS racingteam uit Den Bosch. Voor dit team komen ook Lars van Ber- kel (soocc/MXi), Rick Wennekers en Boijd van den Voorn (beiden 250CC) uit. Van den Bosse, die dertien is, zal gaan crossen bij de 85CC grote wielen. De bedoeling is dat de talentvolle Bevelander mee gaat doen aan de Dutch Masters of Motocross, waarvan de eer ste wedstrijd op het RES-circuit in Axel is. Daarnaast zal hij ONK- en EK-wedstrijden rijden. Antwan Tolhoek is één van de Zeeuwse renners die morgen te gast is bij het Wie- Iercafé in Westka- pelle. Naast de Yerse- kenaar komen ook Marco Minnaard, Mi- lan Vader en Nick van der Lijke. Tolhoek werd afgelo pen week op de in vloedrijke site Cy- clingnews genoemd als één van de vijf beste knechten in het peloton. De Yerseke- naar maakte met name indruk tijdens zijn Tourdebuut. 'Tolhoek is een per fecte kandidaat om later een leidersrol te krijgen'. Tijdens het Wieler- café, vanaf 20.00 uur in het Kasteel van Ba tavia, zal het onder meer gaan over zijn eerste Tour en moge lijk over zijn plek in de top vijf bij Cy- clingnews. Hij stond in een rijtje met Egan Bernal, Daniël Oss, Tim Declerq en Da- mien Howson. Bricocross ATB aan slechts 1 e rijdt op een niveau waar de meeste paar- denmeisjes en -jon- gens alleen maar van I kunnen dromen: de Grand Prix. En toch heeft Stepha nie de Frel (30) sinds een aantal maanden het idee dat ze opnieuw moet leren paardrijden. De reden? Ze krijgt nu les van de koningin van de dressuur, Anky van Grunsven. Ontzettend spannend vond ze het, om de eerste keer haar paarden te gaan rij den in Erp, op de accommo datie van Van Grunsven. „Je wilt het natuurlijk heel goed doen." Maar Van Grunsven ontgaat niets. Sterker nog: De Frel moet het roer compleet omgooien. „De eerste keer heb je het gevoel dat je gewoon niet kunt paardrijden. Dat je weer helemaal van voren af aan moet beginnen." Dat eerste is natuurlijk onzin, anders haal je de Grand Prix niet. Maar dat laatste is wel het geval. „Anky zegt dat ik moet vergeten wat ik de afgelopen twintig jaar heb ge leerd." Dat is even slikken voor De Frel, maar ze heeft het ervoor over. Haar doel is „echt het allerhoogste niveau halen". Want ze rijdt welis waar verdienstelijk Grand Prix, „maar het moet beter". Ze wil naar het A-kader, het nationale team. De Frel mist iets in haar training en dat is de eenvoud van het rij den. „Het moet makkelijker kun nen. Als je naar Anky en haar leer lingen kijkt, ziet het er altijd zo simpel uit. Dat is ook waar we uit eindelijk naar toe willen." Tot dit jaar nam De Frel les bij niet de minste in de dressuurwe- reld, namelijk Alex van Silfhout, de bondscoach van de jeugdrui- ters. „Hij is natuurlijk heel goed, maar ik wil verder komen. En dan blijven er weinig opties over om uit te kiezen. We hebben er lang over nagedacht, maar we ble- ven bij Anky uitkomen." En ja, eerlijk is eerlijk, dat is de meest succesvolle dressuuramazone ooit. Met tegelijkertijd een druk programma. Ze geeft een beperkt donderdag 6 december 2018 VOETBAL MOTORCROSS WIELRENNEN Marco Groeneveld. foto dirk-jan gjeltema A Antwan Tolhoek. 5 In Essen, net over de grens in België, is za terdag de vijfde Bricocross. In totaal zijn er acht van deze veldritten, waarvan de laatste op 17 februari in Hulst is. In Essen staan vier Zeeuwen aan het ver trek. Lindy en Shirin van An- rooij rijden mee bij de vrouwen (13.45 uur), Tim en Mick van Dijke hebben zich ingeschre ven bij de elite mannen (15.00 uur). In Hulst is za terdagmiddag de zevende wedstrijd van de ATB Winter competitie. Om 15.15 uur star ten de mannen en vrouwen voor hun race bij de Liniedijk. Eerder al zijn er wedstrijden voor de jeugd (12.30 uur) en de veteranen (14.00 uur). Wielercomité 's-Heer Arendskerke houdt op zondag voor de negentiende keer een ATB- toertocht door de Zak van Zuid-Beveland. Gekozen kan worden uit routes van 20, 30 en 50 kilometer. Tussen 09.00 en 10.30 uur kan ingeschreven worden bij Brasserie De Pan- hoeve aan de Arendstraat 2a. Deelname kost 5 euro (voor NTFU-leden 4 euro). a Valeska Nastaly Erp A Stephanie de Frel en Anky van Grunsven. fotos ERWIN GOOSSENS/ORANGE PICTURES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 40