Amsterdam en Zaanstad gingen Kapelle voor 9 WONERS REAGEREN meester van Kapelle zet zijn vraag tekens bij de gang van zaken. „Dit zegt veel meer over de vertrou wenscommissie die kennelijk geen goede profielschets heeft opgesteld of daarover niet goed heeft overlegd met de commissaris van de koning. En de commissaris heeft er blijk baar ook niet goed naar gekeken. Dit is toch een brevet van onvermo gen." Kramer kent als geen ander de procedure. „Een aantal van de 25 kandidaten is bij de commissaris van de koning geweest. Hij kiest er een paar uit die volgens hem in be ginsel geschikt zijn. En vervolgens zegt de vertrouwenscommissie dat ze niet geschikt zijn. Ergens klopt er dan iets niet. De commissaris heeft ook de profielschets. Dus óf hij heeft mensen doorgestuurd die niet capabel zijn óf de commissie heeft het niet goed beoordeeld." De oud-burgemeester van de Bloesem van Zeeland heeft wel zijn vermoedens over hoe het gegaan is: „Ik denk dat er gewoon geen meer derheid was voor een bepaalde kan didaat. Dat kan. Maar dan moet je dat gewoon zeggen. Nu zeg je dat er niemand geschikt is. Dat er nie mand past bij het profiel. Het pro fiel dat nota bene door de huidige raad is vastgesteld." Wie overigens nog belangstelling heeft voor de profielschets (of voor de functie van burgemeester in Ka pelle) kan daarvoor terecht op ka- pelle.nl. TWEEDE SOLLICITATIERONDE donderdag 6 december 2018 PM :ijn de burgemeesters wel op' m. i»/X Jriflt Carola Rehorst, Wemeldinge: „Wat me ook tegenviel was het aantal vrouwen dat gesolliciteerd heeft." Betsy de Regt uit Kapelle: „En dan maar hopen dat het straks wel lukt. FOTO'S MARCELLE DAVIDSE KAPELLE Kapelle treedt in de voetsporen van Amsterdam. Daar had men eerder dit jaar ook een tweede sollicitatieronde nodig om een opvolger te vinden voor de overleden Eberhard van der Laan. De vertrouwenscommissie vond het aantal geschikte kandi daten te beperkt. In tweede in stantie werd Femke Halsema be noemd. Er zijn meer recente voorbeel den. De gemeente Zaanstad legde twee jaar geleden de pro cedure voor een nieuwe burge meester tijdelijk stil, omdat er te weinig kandidaten waren. Medio vorig jaar viel de keuze uiteinde lijk op Jan Hamming. Op Vlieland zag men in 2015, ondanks 39 sol licitanten, aanvankelijk ook geen geschikte kandidaat voor de va cante burgemeesterspost. Het lijkt in toenemende mate voor te komen dat gemeenten moeite hebben om een nieuwe burgemeester te vinden. Een eenduidige verklaring daarvoor ontbreekt, zegt Marcel Boogers, hoogleraar innovatie en regionaal bestuur. „Misschien kijken ge meenteraden steeds kritischer. In het grijze verleden was een bur gemeester iemand die door par tijorganisaties ergens werd gepa rachuteerd. Nu wordt deze door de gemeenteraad gekozen en volgt de minister de voordracht. Het oordeel van de raad weegt dus heel zwaar." Het vinden van geschikte kandi daten wordt lastiger, zegt Boo gers. „Zeker voor een kleine ge meente als Kapelle is het moeilijk om aan goede mensen te komen. Sowieso loopt het aantal sollici tanten terug." Als het aanbod te mager is, zit er weinig anders op dan de procedure te heropenen. „Zoals je bij elke andere baan ook zou doen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 37