ch O maai* laat me met rust' V 1 v 1 250.000 handtekeningen voor Hofman 24 M ANGELA KIJKT TV Geen kwaad woord over het maatschap pelijk nut van het programma Opgelicht?! Als het al lukt om via een stel nep-e-mails 19 miljoen euro af te troggelen van de directeur van Pathé, is het niet verbazingwekkend dat er ook nog altijd hordes gewone mensen ten prooi vallen aan malafide auto-inkopers, Facebookbendes en schoorsteenvegers die in plaats van het rookkanaal de portemonnee van hun klanten schoonvegen. Waakzaamheid en voorlichting blijven broodno dig. Maar toch zit me vaak iets dwars bij het kijken naar het AvroTros-programma. Net als trouwens bij de commerciële varianten van de Stegeman- nen, Zeemannen en Van der Speks van deze we reld. De reden? De ronkende reportages kennen zelden een bevredigend eind. Oké, er is een laaien- lichter aan de schandpaal genageld, maar daar blijft het dan bij. oog keurige heer heeft in al zijn sluwheid bedacht een stewardessenklasje te beginnen. Probleem is alleen dat geen enkele luchtvaartmaatschappij zijn opleiding erkent en het diploma geen stuiver waard is. Desalniettemin praat hij jonge meiden en alleenstaande moeders gewetenloos 6000 euro uit de zak. Zijn bedrijf World Travel Academy- ont houd die naam - is failliet, maar dat houdt hem niet tegen. Een briesende verslaggever van Opgelicht?! con fronteerde hem met zijn praktijken. En terecht. „Een diploma macrameeën is nog meer waard." Leuk gevonden. De man was er echter niet van onder de indruk. Hij zei doodgemoedereerd niet gefilmd te willen worden, stond op en liep weg. Laatste woorden van de verslaggever: „Net als zijn studenten keert de stewardessenopleider ook ons de rug toe." En dat was het dan. Noem me naïef, maar moest er geen politie bij worden gehaald? Waar bleef het arrestatieteam om deze oplichter in de boeien te slaan? Was er überhaupt aangifte gedaan? Mogelijk is er geen grond voor aanhouding of vervolging omdat meneer precies door alle mazen in de wet glipt, maar laat de Ellie Lust van dienst dat dan uit leggen. Maar helaas, presentator Jaap Jongbloed zat alweer bij de volgende zaak. Als de makers enkel een gevoel wilden overbren gen, zijn ze overigens wel geslaagd. Want als ik als kijker al zo onbevredigd achterblijf, moet je nagaan hoe die alleenstaande moeder eraan toe is, die niet alleen haar spaargeld, maar ook haar droom in rook zag opgaan. re. U2 verdient het meest Vlv/T MileyCyrus bestolen INTERVIEW HENRY VAN LOON Hij noemt zijn nieuwe programma persoonlijker dan ooit. In Onze Henry, dat vanavond in première gaat, vertelt cabaretier en acteur (conciërge Volkert in De Luizenmoeder) Henry van Loon over zijn overleden moeder. „Maar het wordt géén therapie." Hij typeert zichzelf als cabaretier bij wie alles net een beetje scheefis. De affiche van zijn nieuwe voor stelling Onze Henry, waarop het hoofd van Henry van Loon (36) on ontkoombaar staat afgebeeld, is er een treffend voorbeeld van. Hij kijkt in de camera, enigszins ongemakke lijk, maar het is vooral zijn haar dracht, die quasihippe coupe in pe- per-en-zoutkleur, die opvalt. Het blijkt de pruik van zijn moeder te zijn. De programmafolder ver meldt het ook: 'Pruik: Ons Mam.' „Mijn moeder overleed vorig jaar", zegt de komiek en (film- en tvjacteur. „Die gebeurtenis greep me enorm aan. Net als bij ieder ander die zijn moeder verliest. Mijn voorstel ling gaat, mede, over mijn bijzondere band met haar. Maar: het is géén theatertherapie. Het gaat niet over hoe verschrikkelijk kanker is, hoe die ziekte iemand verteert. Ik praat evenmin over haar ziekbed. Dat is theatraal oninteressant, alleen maar afschuwelijk. Wel haal ik herinne ringen op, vertel een verhaal over hoe we, mijn moeder in een rolstoel, twee weken voor haar dood haar zus in Vlissingen bezochten. Dat wilde ze nog graag. Het was een wonderlijk en wonderschoon samenzijn." Onnavolgbaar Van Loon noemt Onze Henry zijn persoonlijkste show, al haast hij zich te zeggen dat zijn werk steevast per soonlijk is. „Ik had het eerder over mijn angsten, de spanningen in mijn leven, de slapeloosheid waaraan ik leed.Vroeger ging het over Hyves, over meisjes versieren en condooms kopen. Dat houd je op die leeftijd be zig. Je kunt het als cabaretier alleen maar over je eigen bestaan en je kijk op de wereld hebben." Van Loon doet dat op onnavolg baar, geestige wijze met grappen die dikwijls absurd, soms vervreem- De presentator biedt de hand tekeningen volgende week dinsdag aan de Tweede Kamer aan. Hij doet dat samen met drie kinderen die de hoofdrol hadden in de documentaire Terug Naar Je Eige Land. Na het uitkomen van #BOOS, een onlinedocumen- taire van een maand geleden, begon een initiatief om meer dan vierhonderd vluchtelin- genkinderen die al langer dan vijfjaar in Nederland wonen, te laten blijven. Om ervoor te zorgen dat Hofman het stand punt van hemzelf en de onder tekenaars van de petitie zou kunnen komen toelichten in de Tweede Kamer, waren 40.000 handtekeningen nodig. Zijn petitie kreeg extra aan dacht door de reactie van VVD-fractievoorzitter Klaas Dijkhoff, die met de woorden „Ja, dus?" reageerde nadat een negenjarig jongetje van Iraakse ouders hem had verteld dat hij vreest voor zijn leven als hij wordt uitgezet naar Irak. Hofman liet de jongen zelf politici voor de camera inter viewen. „Al mijn vrienden, zo wel links als rechts, zeggen dat kinderen niet de dupe mogen zijn van keuzes van hun ouders of van politiek gekonkel", zei Hofman over zijn persoonlijke betrokkenheid bij het onder werp. Quote van de dag Ik moet op Tinder en Grindr continu bewijzen dat ik Gerard Joling ben Neem nou de aflevering van dinsdag. Een op het donderdag 6 december 2018 MUZIEK Met dank aan de jubileumtour voor The Jos- hua Tree, staat U2 aan kop bij de best verdie nende artiesten. Volgens Forbes Magazine inde de band tussen juni 2017 en juni dit jaar 104 mil joen euro, net iets meer dan Coldplay. MUZIEK Na het verlies van haar villa tij dens de bos branden van Californië vorige maand, is Miley Cyrus nu ook haar gitaren kwijt. De instru menten hebben een waarde van 8800 euro en werden gesto len uit een op slagruimte. 3 ■o 'Geniet van wat ik maak, Arno Gelder DEN HAAG Bijna een kwart miljoen handtekeningen heeft BNN-presentator Tim Hofman verzameld in de hoop een nieuw kinderpar- don af te dwingen. Tim Hofman, fotoanp In Beau Monde vertelt de zanger dat hij het best geinig vindt om te daten, maar ook omslachtig.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 24