ÖE BOER op dat nou!? Geen geschikte kandidaat? Hoe kan M O Vorig jaar nog 20.800 zwaargewonden en 613 doden Walcheren Ralph Tuijn roeit voor de zevende keer in zijn eentje een oceaan over Morgen bij deze krant Een bijlage over het agrarisch leven in Zeeland Er waren 25 kandidaten voor de post van burgemeester in Kapelle. Maar geen van hen is geschikt bevonden. Dat is een unicum voor Zeeland. Inwoners van de bloesemgemeente hebben er weinig goede woorden voor over. Dit is toch een brevetvan onvermogen Vreemd dat er tussen die 25 kandidaten geen geschikte zit Je zou toch zeggen dat Kapelle niet zo'n heel lastige gemeente is voor een burgemeester In het Strategisch Plan Verkeersvei ligheid 2030 dat het kabinet, de pro vincies, gemeenten en vervoersre gio's hebben opgesteld, is een breed scala aan maatregelen opgenomen. Brommerrijders onder invloed van alcohol of drugs moeten straks een veiligheidscursus of geschikt heidstest ondergaan, en gevaarlijke kruispunten en rotondes gaan op de schop. Bovendien komen er strengere kwaliteitseisen voor hel men en gaat het CBR het praktijk examen vernieuwen. Er is nog een lange weg te gaan, want juist van daag wordt bekend dat er 20.800 zwaargewonden vielen in het weg verkeer in 2017. Eerder bleek dat het aantal doden vorig jaar lag op 613. Ook de financiële gevolgen voor de maatschappij zijn groot; ruim 14 miljard euro per jaar. Verkeersminister Cora van Nieu- wenhuizen: „Het belang van ver keersveiligheid wordt vaak onder schat. Ik vind het daarom hoopvol dat we nu met zo veel verschillende Voetgangers, fietsers kinderen, jongeren en ouderen zijn kwetsbaar overheden en partijen de urgentie zien. Er is nieuwe energie, een dui delijke koers en een scherpe ambi tie." Zo komt er extra aandacht voor kwetsbare groepen verkeersdeelne mers (bestuurders van scootmobie- len, kinderen). Ook wordt ingezet op goed gebruik van nieuwe veilig heidssystemen, vooral in de buurt van scholen. Denk aan detectie van de dode hoek en automatische aan passing van de snelheid bij voertui gen. Veilig Verkeer Nederland (WN) is blij met het strategisch plan. „Fietsers, voetgangers, kinderen, jongeren en ouderen zijn kwets baar in het verkeer. We hebben ook te maken met een evolutie van de fiets en elektrische vervoermidde len. Zonder dat we als verkeersdeel nemers goed weten wat hun plaats op de weg is", aldus waarnemend directeur Alphons Knuppel. Verder worden, via trajectcontro- les op bijvoorbeeld N-wegen, straks vaker bekeuringen gegeven zonder dat de bestuurder een papieren bon krijgt. Vooral mensen die een rood kruis negeren, bellen met de mobiel in de hand en te hard rijden tijdens wegwerkzaamheden zijn de klos. „Het gaat al een tijdje niet meer goed met de verkeersveiligheid", constateert directeur Peter van der Knaap van de Stichting Weten schappelijk Onderzoek Verkeers veiligheid. „Als we het niveau van 2014 (570 doden, red.) hadden vast gehouden, dan had dat ruim 150 le vens gescheeld. Het nieuwe plan is dus belangrijk, want her gaat hier om mensen!" P7 Nieuwsmedia FOTO'S MARCELLE »P3 De toekomst op hetZeeuwse land waagt passieen inventiviteit c Uit 4&5 ZEELAND 2 en 8 -Oud-burgemeester Siebe Kramer DAVIDSE EN PETER VAN TREIJEN Maikel Harte elf keer uitverkocht, maar hij doet het er niet om -Carola Rehorst uit Wemeldinge de Regt uit Kapelle Aanvalsplan veiliger verkeer Met nul verkeersslachtoffers als torenhoge ambitie, brengt het kabinet vandaag een plan naar buiten om de veiligheid op de weg drastisch te verbeteren. Edwin van der Aa Den Haag Alphons Knuppel, VVN donderdag 6 december 2018 13°C Bewolkt en soms motregen pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,35 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1