Gruwelijke beelden op telefoon van bedreiger Wilders irv Kabinet krijgt te veel macht bij harde brexit 15 Avonturen boerderij Molenwaard De 26-jarige Junaid I. wordt op 28 augustus in Den Haag opgepakt, nadat de politie een tip heeft ge kregen dat de Pakistaan op Face- book een videoboodschap heeft geplaatst waarin hij aankondigt Geert Wilders naar de hel te stu ren. Als de politie na de arrestatie de telefoon van Junaid onder zoekt, blijken daar gruwelijke, be werkte beelden van Wilders op te staan. „Onder andere van een ont hoofd lichaam, met de tekst: 'We will slaughter you, infidel' (We zul len je afslachten, ongelovige)", zei officier van justitie Simon Minks gisteren tijdens een tussentijdse zitting in de zaak tegen I. De Pakistaan reisde waarschijn lijk op 25 augustus van Parijs naar Amsterdam. Tegen de politie ver klaarde hij naar Nederland te zijn gekomen om te demonstreren te gen Wilders. Justitie denkt dat hij hier een aanslag wilde plegen op Wilders of de Tweede Kamer. De PW-leider lag in die periode on der vuur, omdat hij in de Tweede Kamer een wedstrijd en expositie van cartoons van de profeet Mohammed wilde houden. Daar werd in Pakistan fel tegen gede monstreerd. De politie krijgt op 27 augustus via de website politie.nl een (En gelstalige) tip over een minuten lange video op Facebook waarin iemand zegt: „Op dit moment is mijn enige doelwit de belediger van Mohamed. Met Gods wil zal ik die hond, die belediger, naar de hel sturen. Zolang ik leef, ik zal deze missie niet annuleren." Via het Facebookaccount en het daaraan gekoppelde telefoonnum mer kan de politie een dag later Junaid I. aanhouden. De video blijkt te zijn opgenomen in een dönerzaak in Den Haag Centraal Station. Als de Pakistaan een dag later wordt aangehouden, is hij weer op dat station. Tijdens de zitting wordt duide lijk dat de politie nog een tweede persoon zoekt, een man die samen met Junaid I. op 27 augustus van Den Haag terug naar Amsterdam Sloterdijk is gereisd. I. zelf wil tijdens de zitting geen verklaring afleggen. Het Nederlandse kabinet wil een noodwet invoeren om direct maat regelen te nemen als het Verenigd Koninkrijk afkoerst op een brexit zonder deal met de Europese Unie. In die noodwet is een 'ministeriële regeling' opgenomen die ministers de bevoegdheid geeft op eigen houtje wetten in te voeren en te veranderen. Maar bijna de hele Tweede Ka mer protesteert. „Het is onverant woord", zegt CDA-Kamerlid Pieter Omtzigt. CDA, D66, Christenunie, SP, GroenLinks, PW, PvdA, 50PIUS, Partij voor de Dieren, SGP, Denk en Forum voor Democratie verzoeken WD-minister Blok om de ministe riële regeling in de noodwet te schrappen. Alleen de VVD steunt het verzoek niet. „Het kabinet heeft deze wet vast met goede intenties gemaakt, maar te gehaast en op basis van verkeerde reflexen", zegt D66-Kamerlid Kees Verhoeven. „Zo wordt de controle door het parlement te veel beperkt. Minister Blok zal de noodzaak van deze ingrijpende wet beter moeten onderbouwen en op onderdelen moeten aanpassen om de rechtssta telijke balans terug te brengen." Eerder hadden hoogleraren in een hoorzitting in de Tweede Ka mer de noodwet 'een slecht idee' genoemd. Roel de Lange, hoogle raar staatsrecht aan de Erasmus Universiteit Rotterdam, zegt dat de noodwet veel te ver gaat. „Het is heel ongebruikelijk en heel onge wenst om verregaande machtigin gen te geven aan de regering." Vol gens de hoogleraren heeft het kabi net nü al de mogelijkheid de nood toestand uit te roepen. „Hier wordt de poort openge gooid om grootschalig af te wijken van bestaande regelingen, voor een paar jaar, om redenen van nood en spoed die een minister voelt", waarschuwt Wim Voermans, hoogleraar staats- en bestuursrecht aan de Universiteit Leiden. „Het is verstandig dat Nederland zich goed voorbereidt op eventualiteiten die de brexit met zich kan meebrengen. Maar de redenering dat nood en spoed wetten zouden breken, daar kan ik niet in mee. Daar kan onze Geen enkel land geeft een zodanige machtiging aan een individuele minister Grondwet niet in mee. Er is geen land ter wereld dat een zodanige machtiging afgeeft aan een indivi duele minister zonder dat een par lement dat kan corrigeren. Bij spoedprocedures in andere landen moet het parlement binnen zes we ken ja of nee zeggen tegen een maatregel. Zegt een parlement nee, dan houdt het op. In dit wetsvoor stel kan het anderhalf jaar duren voor het parlement een maatregel tegenhoudt." Rem Korteweg van Instituut Clingendael waarschuwt dat de noodwet Britse voorstanders van een harde brexit in de kaart speelt. „In het Verenigd Koninkrijk wordt dit gezien als een manier om de scherpe randjes van een no deal af te halen." De noodwet regelt onder meer de erkenning van rijbewijzen van Britten die in Nederland wonen op het moment dat het Verenigd Ko ninkrijk op 29 maart 2019 de Euro pese Unie verlaat. Ook regelt de wet vergoeding van zorgkosten voor Nederlanders die zorg nodig heb ben op of rond die datum. Van VOOr 8,75 t Bekijk alle uitjes op pzc.nl/winteruitjes Met Gods wil zal ik die hond, die belediger, naar de hel sturen Nederlandse noodwet bij no deal gekraakt donderdag 6 december 2018 PC Junaid I. in het filmpje waarin hij Wilders bedreigt. Anti-brexitdemonstranten woensdag bij de Houses of Parliament in Londen, fotoepa De Pakistaan Junaid I., die ervan wordt verdacht een aan slag te hebben willen plegen op Geert Wilders, had op zijn tele foon 'gruwelijke, bewerkte beelden' van de politicus staan. De politie is nog op zoek naar een persoon die samen met de Pakistaan reisde. Cyril Rosman Den Haag -Junaid I. De noodwet die in werking moet treden bij een harde brexit, zou Nederlandse ministers carte blanche geven. Op de VVD na zijn alle partijen in de Tweede Kamer tegen de wet. Peter Winterman Den Haag -Wim Voermans, hoogleraar Beleef met de hele familie het Hollandse landleven: van koe melken en vogels kijken tot bootje varen en pony rijden. Knuffel de diverse boerderijdieren, ontdek de oude ambachten en proef de (h)eerlijke streekproducten. Behaal je boerderijdiploma en geniet van de vrolijke, educatieve shows van o.a. tv-idolen Fien &Teun. In de wintermaanden is er zelfs een schaatsbaan. Avonturenboerderij Molenwaard: waar spelen ontdekken is! Ga naar pzc.nl/molenwaard Tickets zijn geldig t/m 6 januari 2019 8, e*.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 15