Moeder slachtoffer messentrekker: Met pianist Jan Vayne Dertig tips CLASSICAL 12 AANVALLEN VROUWEN PO Onderzoek gratis iPhone Geen gesprek met Derksen - Wie durft er nog alleen over straat in het hart van Noord-Holland, nu daar drie vrouwen zijn aangereden en aangevallen? De moeder van een van de slachtoffers hoopt dat de politie de dader snel pakt. „Dat wil heel Egmond, heel Nederland." De bloemen en kaartjes die maar binnen blij ven komen, doen Esmee goed. Maar er is nog een lange weg te gaan totdat ze helemaal hersteld is van de aanval vorige week maandagavond tijdens haar hard loopronde. „Ze is een vechter, en we steunen haar", zegt haar moe der tegen deze krant. Esmee (18) bleek het derde slachtoffer van zo'n aanval in korte tijd in de regio rond Egmond. Een week eerder waren al vrouwen van 18 en 52 aangereden en zeer waar schijnlijk, net als Esmee, ook ge stoken. De politie heeft inmiddels een klopjacht op de dader op touw gezet. Esmee ging die maandag iets na zevenen de deur uit van het huis in Egmond-Binnen. „Het is een klein rondje van zo'n 4 a 5 kilome ter", vertelt haar moeder. „En er rijden en lopen altijd ook genoeg anderen op de route, zoals de jeugd van de sportclubs in de buurt." Maar iets na half acht gaat het mis. Esmee wordt op de Rinne- gommerlaan in Egmond aan den Hoef klemgereden, het raam wordt geopend en ze krijgt een klap tegen haar borst. „Hij riep nog wat tegen haar. Wat weet ze niet, maar toen reed hij door. Esmee zelf liep nog een tijdje verder, maar op een klein weggetje viel ze neer. Gelukkig konden omstan ders haar helpen." Ze bleek neergestoken. In het ziekenhuis werd ze geholpen aan de verwondingen aan haar long en hartzakje. Inmiddels is ze weer thuis, maar het herstel zal nog even duren: „Het heeft tijd nodig, ze heeft wel echt een klap gehad. Soms krijgt ze morfine tegen de pijn." De reeks rare aanvallen is het gesprek van de dag in het gebied tussen Egmond aan Zee, Alkmaar en Castricum. De twee andere slachtoffers werden aangereden en aangevallen op de Zanddijk in Limmen, een dorp nog geen 5 ki lometer verderop. Zij liepen een klaplong en verwondingen aan de elleboog op. „Ik woon vlak bij de weg waar die twee vrouwen zijn neergesto ken", zegt een medewerkster van Bakkerij Putter in Limmen. „Het is doodeng." Extra alert Zolang er geen verdachte gepakt is, zijn fietsers en voetgangers gewaarschuwd. Hardlopers is geadviseerd alleen nog in groepjes te rennen, deelnemers van de whatsapp-preventiegroepen draaien overuren, jongeren met een krantenwijk zijn extra alert. Ondertussen wordt in de dor pen gespeculeerd over de verdachte en een motief, met ver wijzingen naar de naburige GGZ- klinieken en drugsgebruik: „Een weldenkend mens doet zoiets toch niet?!" zegt een klant van de bak ker. De moeder van Esmee wil nu vooral rust, voor haar dochter en de rest van het gezin: „We willen nu ook even geen media meer te woord staan. Het is nu zaak dat de politie deze gek oppakt. Dat wil iedereen, heel Egmond, heel het land. Het moet weer veilig worden hier op straat." Trucker valt gele hesjes aan Ga naar pzc.nl/kerstconcert donderdag 6 december 2018 DEN HAAG Staatssecreta ris Paul Blokhuis (Volksge zondheid) laat onderzoe ken of een lokkertje van een ontwenningskliniek wel door de beugel kan. Versla vingshulpverlener SGGZ belooft patiënten een iPhone als ze een zogehe ten restitutieverzekering afsluiten. Bij zo'n polis kan de zorgaanbieder een hoger tarief in rekening brengen bij de zorgverze keraar. DEN HAAG Er komt geen gesprek tussen minister In- grid van Engelshoven (Emancipatie) en voetbal commentator Johan Derk sen over zijn omstreden uitspraken over homosek sualiteit in het voetbal. Derksen wil alleen een ge sprek in de studio van Voetbal Inside. Van Engels hoven heeft het debatcen trum De Balie gevraagd een breder debat over homoseksualiteit in de sport te organiseren. Daar wil zij ook aan deelnemen. 'Deze gek moet gevonden worden' Niels Klaassen Egmond-Binnen Na een uitzending van Opsporing Verzocht kreeg de politie Noord-Holland giste ren dertig tips over de reeks aanvallen op vrouwen in Egmond en omgeving. De dader zou in een grote auto met opvallende achterlichten rijden. Volgens een politie woordvoerder zitten er 'seri euze' tips bij die het niveau van goedbedoelde 'meedenk suggesties' overstijgen. „Het leeft dus wel. We onderzoe ken ze nu allemaal, dus dan zal blijken hoe bruikbaar de tips zijn." -4 De Rinnegommerlaan in Egmond aan den Hoef, waar Esmee werd aangevallen. FOTO JEAN-PIERE JANS HOUDENG Een Neder landse vrachtwagenchauf feur heeft gisteren in Bel gië de auto van een actie voerder van de 'gele hes jes' in brand gestoken. Dat gebeurde in Houdeng, vlak bij het Waalse La Louvière. Betogers protesteren daar tegen de Belgische rege ring. De boze trucker is op gepakt en meegenomen voor verhoor. Volgens de lokale pers ging de Neder lander moedwillig te werk. Het Openbaar Ministerie bevestigde die lezing maar zei erbij dat de brand in het voertuig van de demon strant snel kon worden geblust. The Bach Choir Orchestra of the Netherlands Tijdens The Classical Christmas beleeft u een onvergetelijk concert met mooiste kerst composities ooit geschreven. Het koor laat de kerstklassiekers van Bach, Handel en Vivaldi sprankelend klinken in de prachtige historische kerken en Het Concertgebouw Amsterdam. Bestel nu tickets voor 45,- i.p.v. 72,50* met cadeaucode ADR89 Concertdata zo 16 december Den Haag Grote Kerk 19.00 za 8 december Utrecht Janskerk 14.30 di 18 december Naarden Grote Kerk 19.30 ma 10 december Zwolle Dominicanenkerk 19.30 WO 19 december Arnhem Eusebiuskerk 19.30 WO 12 december Amsterdam Concertgebouw** 19.30 do 20 december Groningen Martinikerk 19.30 do 13 december Leiden Marekerk 19.30 za 22 december Rotterdam Laurenskerk 19.30 vr 14 december Apeldoorn Grote Kerk 19.30 zo 23 december Amsterdam Concertgebouw** 19.30 za 15 december Rotterdam Laurenskerk 19.30 ma 24 december Utrecht Janskerk 13.30 II "Prijzen zijn exclusief 6,- servicekosten per bestelling. ""Concertgebouw €5,- toeslag, consumpties inclusief voor het concert en in de pauze, kies uw eigen plaatsen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 12