M HIER IS HET 7 DE VERWACHTING TE KOOP Molen De Verwachting aan de Vlasmarkt in Tholen staat in de verkoop. De eigenaren bieden meer dan alleen een gebouw met wieken. WOW! Intratuin Koudekerke Galgeweg 5, 0118-551623, www.intratuin.nl Het klinkt niet als een slechte deal: wie De Verwachting koopt, krijgt van eigenaren Jan (68) en Iza (66) van Gorsel niet alleen het woon huis, de molenwinkel en de mo len, maar ook een volledig uitge werkt plan voor uitbreiding met horeca. Trots laat Jan de tekeningen van de uitbreiding zien. Het horeca- deel zit vast aan de molenwinkel. De uitbouw met glaspartij ziet er gelikt uit. „De plannen zijn goedgekeurd door de welstandscommissie", zegt Jan. „Alleen de bestemmings planprocedure moet nog worden doorlopen. Met een beetje geluk duurt dat zes maanden. Dan kun je aan de slag." Koffie met wat lekkers De plannen voor horeca zijn niet van gisteren. „Van steeds meer be zoekers kregen we de vraag of we ook koffie met wat lekkers serve ren," legt Van Gorsel uit. „Dat doen we in principe niet. Maar dat heeft ons wel aan het denken ge zet. Met als gevolg dat ik met de gemeente ben gaan praten over uitbreidingen. Die reageerden meteen enthousiast. Toen hebben we tekeningen laten maken." De tijd heeft Van Gorsel inge haald. Zelf gaat hij de uitbreiding Tuis niet meer realiseren. Hij wijst naar zijn knie. „Die is binnenkort aan de beurt. De rechter is begin dit jaar onder handen genomen. We zijn op een leeftijd dat je realis tisch naar de toekomst moet kij ken. Hoe lang blijf je hier dan nog wonen?" Pijn in het hart Met pijn in het hart hebben hij en zijn vrouw Iza de molen in de ver koop gedaan. Een geschikte koper is nog niet gevonden. De verkoop blijkt in de praktijk niet makkelijk. „Het is geen doorsnee object. Genoeg mensen die het willen, Niemand zit straks te wachten opeen vervallen molen in het mooiste straatje van Tholen maar het niet kunnen. En an dersom. Toegegeven, 750.000 euro is veel geld," aldus Van Gorsel. „Aan de andere kant: in Willem stad, hier niet zo ver vandaan, staat een molen die bijna het dubbele moet opbrengen. Gelukkig heb ben we geen haast." 'Welkome aanvulling' Ook de gemeente Tholen denkt mee over behoud en mogelijke uitbreiding van molen De Ver wachting. „Horeca op die plek is een welkome aanvulling voor de binnenstad", zegt wethouder Frank Hommel. „Waar het kan, denken wij mee over een nieuwe invulling en brengen we partijen met elkaar in verbinding. Want niemand zit straks te wachten op een vervallen molen in het mooiste straatje van Tholen." Gerestaureerd Molen De Verwachting (1848) is tien jaar geleden grondig gerestau reerd met subsidie van de Rijks dienst voor het Cultureel Erfgoed (RCE) en de gemeente. Eind 2009 is de molen opnieuw in gebruik genomen, nadat deze in 1930 was ontmanteld en het zon der wieken moest doen. In 2010 zijn Jan en Iza een molenwinkel gestart en sindsdien houden ze rondleidingen. t/m 16 december ELKE ZONDAG NORDMANN KERSTBOOM VANAF intratuin Koudekerke Bolsius theelichten 70 stuks, 6 branduren! woensdag 5 december 2018 •K 'Een molen is geen doorsnee object' Timo van de Kasteele Tholen molen, De Verwachting aan de Thoolse Vlasmarkt, verkopen, fotomarcelledavidse Iza en Jan van Gorsel willen hun -Frank Hommel, wethouder Fp KERST

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 60