Kapelle stemt tegen fietspad door hertenkamp Kogel door de kerk over brede school Hoop op toekenning officiële status 6 Streekomroep De Bevelanden en Radio Reimerswaal gaan fuseren. Onder de naam van die eerste hopen ze binnenkort de officiële lokale omroep voor Noord- en Zuid-Beveland te worden. Tot voor kort waren beide omroepen afzonderlijk van elkaar in de run ning om door de Bevelandse ge meenten als lokale omroep te wor den aangewezen. Dat is nodig om in aanmerking te komen voor een FM- frequentie en aanspraak te kunnen maken op subsidie. Radio Reimerswaal - dat in de ei gen gemeente al enige jaren actiefis - wilde uitbreiden naar Borsele en Goes. Streekomroep De Bevelanden wil er voor heel de Bevelanden zijn, dus ook de gemeenten Kapelle en Noord-Beveland. Het Commissari aat voor de Media, dat uiteindelijk beslist over het toelaten van een lo kale omroep, verzocht de vijf Beve landse gemeenten om een eenslui dende keuze te maken. Dat had zomaar tot strubbelingen kunnen leiden, omdat de gemeente Reimerswaal de deur al op een kier had gezet voor Omroep Reimers- waal. Maar zover is het niet geko men. „We zijn met Radio Reimers waal gaan praten en kwamen vrij snel tot de conclusie dat het beter is om de handen ineen te slaan", zegt Marcel Steenbakker van Streekom roep De Bevelanden. Onder die naam gaan de twee omroepen nu sa men verder. De streekomroep is op haar beurt weer voortgekomen uit het samengaan van de Goese zieke nomroep Nomen Nescio en inter- netstation BX Radio in 2017. Volgens Steenbakker is het nu wachten op groen licht van de ge meenten en het Commissariaat voor de Media. De streekomroep heeft in middels een programmabepalend orgaan opgezet. Dat is een groep mensen van diverse maatschappe lijke stromingen die de diversiteit van de programmering bewaakt. Een lokale omroep moet zo'n door de gemeenten goedgekeurd orgaan hebben. Aangezien er ook nog wat technische zaken geregeld moeten worden - een verbinding tussen de studio aan de Goese Philipsstraat en de televisietoren bijvoorbeeld - duurt het volgens Steenbakker nog wel wat maanden voor Streekom roep De Bevelanden via FM te be luisteren is. „We hopen op de zomer van 2019." De omroep draait nu nog veel non-stopmuziek, maar wil en moet straks meer 'echte' programma's gaan maken. „We gaan de muziek straks aanvullen met een behoor lijke dosis informatie en reportages", zegt Steenbakker. „In augustus heb ben we al live uitgezonden vanaf Goes Kinderstad en komende vrij dag en zaterdag zitten we in het mu seum in Goes." Vrijwillige redacteuren en tech nici zijn nog welkom. Aanmelden kan via info@streekomroepdebeve- landen.nl. De omroep is nu te be luisteren via de internet. Er komt geen nieuw fietspad door het hertenkamp in Kapelle. Een overgrote meerderheid heeft die plannen tijdens een bewonersbij eenkomst weggestemd. In De Vroone kregen bewoners van het gebied Langegracht, Gistel- lisstraat en Slotstraat gisteravond de keuze tussen twee varianten voor herinrichting van de buurt. Dat be trof een versie mét fietspad door het hertenkamp en eentje zónder fiets pad. Een ruime meerderheid koos voor die tweede variant. „De Vroone zat goed vol", aldus wethouder Jon Herselman. „We hebben in een positieve sfeer ge sproken over alle onderdelen van de plannen en uiteindelijk gestemd. De overgrote meerderheid was voor de variant zonder pad." „Ik geloof dat er vijf mensen vóór het plan met fietspad waren", meldt Ronald van Eldik. De bewoner van de Gistellisstraat verzet zich al vanaf de eerste signalen tegen het fietspad door het hertenkamp. „De rest van de aanwezigen was ertegen. Dus die plannen gaan gelukkig niet door. Dat heeft de wethouder toegezegd." Wat de wethouder ook heeft toe gezegd, is dat er nog voor de kerst een definitief ontwerp bij de bewo ners wordt afgeleverd. „Want we moeten nu nog wel naar een aantal zaken kijken", aldus Herselman. In de huidige situatie zijn er bij voorbeeld twee bruggetjes bij de Langegracht. In de ontwerpen staat daarvoor één vervangend exem plaar ingetekend, op een andere plek. Herselman: „Nu het pad door het kamp komt te vervallen, moet er gekeken worden of dat wel vol doende is. Misschien kunnen de huidige bruggetjes wel blijven." IN DE REGIO Symposium in Stadhuis Kerstzang Wintermaaltijd MIJN DORP, MIJN STAD woensdag 5 december 2018 BE Omroepen gaan samen verder Rob Paardekam Goes Streekomroep De Beve landen gaat samen met Ra dio Reimerswaal. fotoanp/kippa THOLEN Ze zijn opge lucht. De vier schoolbestu ren in Tholen. Want einde lijk is getekend voor een brede school aan de Abraham Beeck- manlaan. De ver bouw van het voormalige Wester poort start volgend jaar. In 2020 gaat de school open. Voor de brede school is een belangrijke taak weg gelegd. „Flet moet het klop pend hart van Tholen wor den", zegt wethouder Peter Hoek (foto). Niet alleen een plek voor de scholen. Ook voor de bibliotheek, kinder opvang, een fysiotherapeut en jeugdzorgspecialist Ju- vent. Op twee lokalen na zijn alle ruimtes ingevuld. Er komt geen nieuw fietspad door het hertenkamp in Kapelle. Een overgrote meerderheid heeft die plannen tijdens een bewonersbijeenkomst wegge stemd. Willem Adriaansens Kapelle GOES De Werkgroep Cul tuur Historie van het Koninklijk Zeeuwsch Genoot schap der Weten schappen houdt za terdag een sympo sium met als titel Draait alles om de Randstad (Naar een multiregionaal per spectief op de ge schiedenis der Ne derlanden). Vijf gerenom meerde weten schappers en Zeeuws Tweede Kamerlid Joba van de Berg laten vanaf 14.00 uur hun licht schijnen over het onderwerp. Het symposium vindt plaats in het Stad huis. Toegang be draagt voor leden 12,50 euro, niet- leden betalen 15 euro. WAARDE Gemengd koor Praise the Lord houdt vrijdag een kerstzangavond in de Adulamkerk. De kerk opent om 19.15 uur de deuren, de zangavond begint om 19.45 uur. Tij dens de avond zal een appelwoord en collecte gehouden worden voor de stichting Hulp Ver volgde Christenen - Gambia. GOES Bewoners en de wijkvereniging van Goes-West houden vrijdag een winter maaltijd en -avond. Van 17.30 uur tot 19.00 uur kan er gefonduut worden en van 19.30 uur tot 23.00 uur is er een winterthema-avond met glühwein en een vuurkorf. De avond vindt plaats in wijkge- bouw de Westkant in Goes. Meer infor matie via inloop- goeswest@ gmail.com. BEEDIGD Letty Demmers is gisteren geïnstalleerd als waarnemend burgemeester van Noord-Beveland. Ze volgt Marcel Delhez op, die naar Veldhoven is vertrokken. De gemeenteraad begint in juni met de procedure om een definitieve burgemeester te benoemen. Dat is later dan gebruikelijk, maar de raad wil eerst een toekomstvisie voor de gemeente vaststellen en dan daar een geschikte burgemeester bij zoeken. Demmers is geen on bekende in Zeeland. Ze was korpschef bij de politie en waar nemend burgemeester in Vlissingen. foto dirk-jan gjeltema COLIJNSPLAAT Voorstraat 45,12.00-18.00 uur: Maritieme leestafel; GOES Inloophuis Oase, ochtend: In loop voor koffie en thee; Jeugdcentrum SMWO, De Spinne, 09.30-11.30 uur: In loopspreekuur voor vragen over de computer; 13.00-14.00 uur: Spreekuur van wijkagent in de wijkinfowinkel; Biblio theek, 10.00-11.30 uur: Digitaal Café; Magdalenazaal, 14.00- 16.00 uur: Inloopsoos Vrou wengilde Goes; HANSWEERT Zorgcentrum Maria-Oord, 10.30 uur: Digi Inloop; MIDDELBURG Stadhuisstraat 2,14.00 uur: Expositie studenten UCR; Schouwburg, 20.00 uur: Cabaret Youp van 't Hek; KAPELLE De Vroone, 09.00-11.30 uur: Activiteit 'Houtsnijden'; 13.00- 17.00 uur: Biljarten voor senio ren; 19.15 uur: Bridgeavond; KRUININGEN Reimerswaalhal, 09.30-10.30 uur: Yoga-gym voor 55+; RILLAND De Nieuwe Vliedberg, 10.00- 11.15 uur: Wandeling in groeps verband; THOLEN Oudelandestraat 11,10.00 uur: Thema-ochtend van de Vrijzin nige Geloofsgemeenschap Tholen met als thema 'Leven en werk van Toon Hermans'; YERSEKE Zorgcentrum Moerzicht, 10.00-11.15 uur: Wandeling in groepsverband; Kerkplein 1, 13.00-16.00 uur: Rondleidin gen door Oosterscheldemu- seum; Moerzicht, 19.00-20.00 uur: Bijbellezing.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 59