Veel vraag naar nieuwe woningen in Noordgouwe 1 Ti Stad en Lande benoemt erelid 6 Verzekeraar Allianz keert5000euro uit Verzekeraar Allianz is alsnog over de brug gekomen met smartengeld voor Pieter Mulders uit Burgh-Haamstede. De geëiste 5000 euro is overgemaakt. „Eindelijk! Maar wel als 'gift' aan onze actie voor het ziekenhuis. Dan kunnen ze het afschrijven van de belasting", verzucht Marianne Velt huis, de vrouw van Pieter. Pieter Mulders zakte 17 oktober tijdens een verblijf in Burkina Faso door een glazen tafel. Het glas drong diep in zijn rechterkuit en sneed z'n achillespees, zenuwen, spieren en aderen door. Hij werd geopereerd in het ziekenhuis in de stad Bobo-Dioulasso. Behalve een uitstekende chirurg, een bed en een infuus, waren de faciliteiten mini maal. Verband, pijnstillers en ont smettingsmiddelen zijn daar zaken waar (de familie van) de patiënt zelf voor moet zorgen. „In de gebouwen is zelfs geen wc of stromend water aanwezig", vertelt Velthuis. Uit waardering voor de verder prima verlopen hersteloperatie zijn de inwoners van Burgh-Haamstede een inzamelingsactie begonnen. Het streven is 25.000 euro op te ha len, waarvoor sanitair en airco kan worden ingebouwd en de hele boel een verfbeurt kan krijgen. „Aan vankelijk hadden we ingezet op 10.000 euro, maar nu de verzeke ring toch nog heeft uitbetaald, leg gen we de lat ook hoger." De teller staat tot dusver op 6200 euro, mede dankzij giften van fami lie, vrienden en (ex-)collega's. „Deze week komt er iemand uit Zierikzee langs, die jaarlijks do neert aan een goed doel en dit keer ons project heeft uitgekozen. Fan tastisch!" Velthuis organiseert in haar am bachtswinkel FasoFair vanaf 14 de cember workshops engeltjes ma ken. De deelnemerskosten (20 euro) zijn voor het Souro Sanou- ziekenhuis. Verder staat Velthuis 21 december op de kerstmarkt in Zie rikzee. Diverse kunstenaars hebben toegezegd dat de opbrengst van hun creaties die ze daar verkopen voor het ziekenhuis zijn. Het smartengeld van de verzeke raar is voor alle steken die Allianz liet vallen rond de opvang en bege leiding van Mulders, vertelt Velt huis. „Na het artikel in de PZC en twee minuten bij Hart van Neder land hebben ze toch toegezegd het bedrag te betalen. Maar dan als gift, want dat kwam 'financieel-tech- nisch beter uit'. En dan wilden ze het niet op onze privé-rekening overmaken, maar rechtstreeks naar het ziekenhuis. Na alles wat er mis was gegaan, had ik er niet veel ver trouwen in dat dit dan goed zou gaan. Dus daar ben ik niet akkoord mee gegaan. Nu hebben ze het geld dan toch nog op onze rekening ge stort." Wie ook wil bijdragen aan het op knappen van het Souro Sanouzieken- huis, kan een bedrag overmaken op re kening NL35INGB0003020164, ten name van P. Mulders, onder vermel ding van 'gift ziekenhuis'. Op 14 en 15 december kunnen geïn teresseerden bij Bouwbedrijf Boog- ert in Oosterland de definitieve te keningen komen bezichtigen en zich inschrijven. Het is even stil geweest rond nieuwbouwproject De Lelie, dat al jaren in voorbereiding is. Het plan voor tien nieuwe eengezinswonin gen en een vrijstaande woning stuitte op weerstand. Een omwonende stapte ervoor naar de rechter, maar over een dikke week komt dan toch de start van de verkoop. „Er wordt druk naar informatie gezocht", vertelt Natasja Biemond namens het ver koopteam van de makelaars binnen De Lelie. De reacties zijn erg positief, aldus Biemond. „Er is veel vraag op het moment. De primeur is voor de be zoekers op vrijdag 14 december (van 15.00 tot 17.00 uur) en zaterdag 15 december (van 11.00 tot 13.00 uur). Maar er is nu al een aantal aan meldingen binnengekomen via de website." „Na de start van de verkoop gaan we alle inschrijvingen behandelen. Het wordt echt een mooi plan, met robuuste details. Het past goed in het bestaande dorpsgezicht van Noordgouwe." Buitenkans Volgens ronkende verkoopteksten is deze locatie, waar vroeger verval len schuren stonden, 'een buiten kans voor wie landelijk wil wonen met uitgestrekte polders en stad en zee binnen handbereik'. De architectuur van de won ingen, waarvan de prijzen variëren van 224.000 tot 244.000 euro, is geïnspireerd door de vroegere be bouwing van Noordgouwe. IN DE REGIO Kerst workshop Kerstfair Symposium in Stadhuis MIJN DORP, MIJN STAD woensdag 5 december 2018 SD Alsnog geld voor Burkina Faso Marcel Modde Burgh-Haamstede Pieter Mulders en zijn vrouw Marianne Velthuis. FOTO MARIANNE VELTHUIS waakte een kwart eeuw de verenigingskas. Mede dankzij zijn nauwgezetheid staat Stad en Lande er fi nancieel gezien goed voor, aldus voorzitter Edzard Gelderman. Van der Linde werd opgevolgd door Chri- stan Zantboer. Het erelid maatschap wordt uitgereikt aan leden die over lange tijd een bijzondere bijdrage hebben geleverd aan het welzijn van de vereniging. De eerste vijf eengezinswonin gen van nieuwbouwproject De Lelie aan Brouwerijstraat in Noordgouwe gaan eindelijk in verkoop. Gerrit van Loon Noordgouwe BURGH- HAAMSTEDE Bram en Anja de Graaf geven vrijdag (om 19.30 uur) en zaterdag (om 10.00 en 13.00 uur) kerst workshops in De Koepel. De op brengst komt ten goede aan de Pola van der Donck Stichting. Deze stichting vangt aidsweeskinderen op. Kosten bedra gen 25 euro, inclu sief materialen en iets lekkers. Opgeven kan via anne.martens@kpn planet.nl of 0111-651859 BURGH- HAAMSTEDE In de Pelgrimskerk wordt zaterdag een Kerst Ontmoetings- fair gehouden. Onder meer kerst decoraties, boeken en oliebollen zijn er verkrijgbaar. Ook is er een workshop 'cake versieren' voor kinderen en is er een grand café ingericht. De fair is van 13.00 tot 17.00 uur. De opbrengst is bestemd voor het jongeren diaconaal project in Bosnië. Ook gaat er een deel naar De Zon nebloem, Schou- wen-Duiveland. GOES Zaterdag houdt de Werkgroep Cultuur Historie van het Koninklijk Zeeuwsch Genoot schap der Weten schappen een sym posium. Het evene ment legt de focus op de vraag: 'Draait alles om de Rand stad?'. Vijf weten schappers en Zeeuws Tweede Kamerlid Joba van de Berg laten vanaf 14.00 uur hun licht schijnen over het onderwerp. Het symposium vindt plaats in het Stadhuis. SINT ZIERIKZEE Een beker chocolademelk, een stukje letter van banket en live sinterklaasmuziek door vrijwilligers van ziekenomroep Nomen Nescio: verpleeghuis Cornelia in Zie rikzee verkeerde gisteravond in sinterklaassfeer. Het feest werd compleet met een bezoek van Sint en Piet. Voor alle bewoners was er een lekkere mandarijn. Het geld dat de Sint deze dagen kreeg voor zijn bezoeken aan huis, doneerde hij aan de ziekenomroep. Sinterklaas zoekt elk jaar een goed doel uit en dit keer was dat Nomen Nescio. foto dirk-jan gjeltema BURGH-HAAMSTEDE Dorpshuis, 9.30-12.00 uur: Bridge Vrouwen van Nu; Excursieschuur Boswachterij, 13.00 uur: Excursie Pietenpad; Huize Eigen Wijze, 10.00 uur: Meditatie en Mantra ochtend; ELLEMEET Dorpshuis, 9.50 uur: 55 plus Yogales door Lena Span, 13.00-17.00 uur: Biljartvereniging Touché; 19.30 uur: Yogales door Ingrid Geers; KERKWERVE Dorpshuis, 13.30-16.30 uur: Schilderclub; NOORDGOUWE Dorpshuis, 18.30: Repetitie Muziekvereniging Con Amore, 20.00 uur Badmintonavond; OOSTERLAND Dorpshuis de Oosterhof, 13.30 uur: Koersbal; RENESSE Blikmuseum, 14.00-17.00 uur: Kerstexpositie; Dorpshuis, 9.00-10.00 uur: Yoga Steffine, 19.30-20.45 uur: Yoga Jacqueline Binnendijk; SEROOSKERKE Dorpshuis, 13.00-17.00 uur: Biljarten, 19.00-22.15 uur: Stijldanslessen; SIRJANSLAND Dorpshuis, 10.15 uur: Yoga; ZIERIKZEE Bibliotheek, 14.00-15.00 uur: Taaicafé; Eilandzorg de Wieken, 10.00 uur: Gezamenlijk koffie drinken, Gemeentehuis, 9.30 uur: Ouderbijeenkomst Peuterpraat; 13.30 uur Handwerkcafé; FiZi, 14.30 uur: Sinterklaas en de vlucht door de lucht, 20.00 uur: A Star is Born; Havenpark 5, dagelijks, Expo O, Kijk Adios Mondragon, Welkom Sinter klaas; ZONNEMAIRE Dorpshuis, 14.00-16.30 uur: Inloop Breek de Week; ZIERIKZEE Oud-penning- meester Cor van der Linde (foto) is benoemd tot erelid van de heemkundige ver eniging Stad en Lande Schou- wen-Dui- veland. Van der Linde be-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 57