'Ik ben erg van de gezelligheid' EILAND De schurende, komische musical! In de komische musical Expeditie Eiland strijdt acteur Ferry Doedens als de ijdele Fred Kuipers om roem en geluk. 'Totaal over the top', zegt de acteur over zijn alter ego. 'Met hem zou het een enorme kitsch-kerst worden.' GRATIS RANG-UPGRADE Ga naar pzc.nl/avondjeuit Commerciële bijlage 5 december 2018 Als finalist van survivalprogramma Expeditie Robinson editie 2014 weet Ferry Doedens wat strijden op een tropisch eiland betekent. Daarom kan hij zich wel invoelen in de figuur van Fred Kuipers, deelnemer aan de realityshow Expeditie Eiland. Fred hoopt met partner Vincent en stiefdochter Tries - 'Flelemaal gratis erbij gekregen' - als winnaar 1 miljoen euro binnen te kunnen slepen én eigenaar te worden van het tropische eiland. „Een spannende en hilarische strijd tussen drie compleet verschillende gezinnen", zegt Ferry over de komische musical van producent Rick Engelkes. In Expeditie Eiland azen drie gezinnen onder supervisie van presentator Ruud Salomons op de hoofdprijs. Naast de volkse Ten Kates - frituren is hun grote hobby - en de Gooise kakfamilie Van Stirum-Vinkesteijn ondergaat Ferry met zijn eigen ietwat ingedutte gezin de beproevingen op het eiland. Maar hoe ver willen de kandidaten gaan? En gaandeweg ontstaan er meer hobbels, want ook privé blijkt er nog wel een en ander uit te vechten. „Natuurlijk is Expeditie Eiland een vette knipoog naar uitdagingen als Expeditie Robinsonvertelt Ferry. „Er zijn een paar elementen geleend, waaronder de eet- en vuurproef, maar de musicaL is verder een op zichzeLf staand verhaal vol grappen en grollen. We horen het pubLiek het regelmatig uitgieren." Over zijn eigen bijzondere karakter zegt Ferry: „Die is niet alleen voor het grote geld gekomen, want Fred wil ook graag beroemd worden. Hij vindt zichzelf een enorm televisietalent en probeert zich op allerlei manieren in de kijker te spelen. Dat hij in het Lied Pak het Licht iedereen bedankt, maar nog het meest zichzelf omdat hij zo'n fantastische man is, is typisch Fred." Met overdag de opnames voor Goede Tijden, Slechte Tijdenwaarin Ferry al sinds 2009 de rol van Lucas Sanders speelt, en 's 'Alle karakters zijn avonds het theater in steengoed ingevuld' met Expeditie Eiland zijn de dagen van de acteur en zanger meer dan vol. „Maar ook hartstikke leuk. Met John Buijsman, Jelka ten Houten en Lone van Roosendaal in de cast kon ik natuurlijk geen nee zeggen toen ik werd gevraagd voor deze rol. Alle karakters zijn steengoed ingevuld." Met actrice Lone van Roosendaal doorstond hij vier jaar geleden de beproevingen van Expeditie Robinson. „Wat ik, als lekkerbek, enorm heb gemist toen was eten. Dol op de Thaise en Indische keuken ontstonden in mijn hoofd fantastische fantasieën over de heerlijkste gerechten. Er was zo weinig eten op het eiland dat ik 10 kilo lichter thuiskwam. Pittig, hoor. Alle ontberingen hebben me echter ook iets geleerd. Bij mij thuis wordt geen eten meer verspild. Elk bordje gaat schoon op." Aan volop tafelen doet hij echter graag mee, zeker tijdens de feestdagen. „Ik ben erg van de gezelligheid, dat was vroeger al zo. Met kerst kwam thuis vaak de fonduepan of het gourmetstel op tafel en was het met zijn allen genieten. Pakjes onder boom, samen Home ALone en All You Need Is Love kijken. Ik houd van dat relaxen. EenmaaL hebben we met het gezin kerst gevierd in Thailand. Heel bijzonder. En vorig jaar was ik er met oud en nieuw om even bij te komen. De feestdagen vier ik het liefst met een niet te groot gezelschap. Met wat goede vrienden op oudejaarsavond lekker eten, dan ben ik helemaal happy. Ja, Fred Kuipers zou het op het eiland waarschijnlijk héél anders doen. Ik schat in: totaal over the top met héél veel slingers en ballen en bergen drank en eten. Met hem zou het een enorme kitsch-kerst worden." Bestel tickets op pzc.nl/expeditie Drie compleet verschilLende gezinnen gaan op jacht naar geluk in de realityshow Expeditie Eiland en leggen hun lot in handen van presentator Ruud Salomons. Het volkse gezin Ten Kate, het wat omhooggevallen gezin Van Stirum-Vinkesteijn en het wat ingedutte gezin Kuipers. Aanvankelijk is iedereen gericht op de winst. De hoofdprijs is dan ook niet misselijk: de winnaar wint het eiland en een geldbedrag van 1 miljoen euro! Diverse locaties, o.a. 25 t/m 28 december Nieuwe Luxor Theater Rotterdam en 12 t/m 16 februari 2019 DeLaMar Theater. Bestel nu tickets op pzc.nl/expeditie Tekst: Evelien Boks Fotografie: Roy Beusker 3 GEZINNEN OP JACHT NAAR GELUK!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 53