Mat boldErman.nl naar Kroatiö balderman.nl (O) 4 Onzorgvuldig met sleepwet Uren debatteerde de Kamer gisteravond over het migratiepact. Hoe een document waar lang niemand het over had, opeens politiek brandbaar materiaal werd. MARRAKECH DEBAT Inlichtingendiensten AIVD en MIVD voeren de beruchte 'sleepwet' nog niet goed uit. Daardoor is de rechtsbescher ming van burgers in het ge ding, meldt de CTIVD, de toe zichthouder op de inlichtin gendiensten. De nieuwe Wet op de Inlichtingen- en Veilig heidsdiensten (Wiv20i7) is op t mei van dit jaar, na een veel besproken referendum, van kracht geworden. Zowel AIVD als de Militaire Inlichtingen- en Veiligheidsdienst MIVD schiet op meerdere punten flink te kort, blijkt nu. Dat levert 'hoge risico's' op voor onrechtmatig handelen door de diensten, constateert de CTIVD. Er kle ven nu onder meer risico's aan de onderschepping van bulkge- gevens van burgers, het 'sleep net'. De AIVD en MIVD zijn verplicht om de data 'zo gericht mogelijk' te verwerven en daaruit zo snel mogelijk de re levante gegevens te selecteren. Maar volgens de CTIVD zijn de filtering en de beoordeling van de relevantie 'niet herkenbaar in het werkproces verankerd'. Hun enige doel om hier te zijn was om te stelen. Dat is hun levenspatroon Peuter meegegrist op de markt in Haarlem Een verwarde man heeft in Haarlem een 2-jarig meisje weggegrist bij haar opa en oma. Omstanders konden voorko men dat de peuter werd ont voerd. Het voorval had plaats in de wijk Schalkwijk. Het meisje was daar met haar opa en oma. „Omstanders hebben super ge reageerd", zegt een politie woordvoerder. „Ze zagen wat er gebeurde, zetten de achter volging in en hebben 112 ge beld. Door de snelle actie kon den agenten de man pakken." Mogelijk meer lopers geraakt Gesprek over moffenmeiden Bouwvakkers afgeslacht amerlid Theo Hid- dema claimt dat hij, bladerend door een Duitse krant, als eerste Nederlandse politicus zijn wenkbrauwen fronste over het VN-migratiepact. Het is zomer 2018, en in Nederland kraait geen politicus naar het mon diale pact dat op 10 december in Mar- rakech gesloten zal worden. Sinds 2016 is er door alle VN-lan- den - op het Amerika van Trump na - onderhandeld over het docu ment, dat migratie ordentelijker moet doen verlopen. Namens Nederland praten achter eenvolgens de WD-staatssecretaris- sen Klaas Dijkhoff en Mark Harbers mee. De Kamer krijgt af en toe infor- matie, niemand slaat er op aan. Een van de aanleidingen voor het pact is de vluchtelingenstroom die in 2015 op gang kwam, onder meer door de oorlog in Syrië. Beelden van op zee verdronken kinderen schokken de wereld, terwijl de plotselinge toe stroom van asielzoekers in heel Eu ropa tot spanningen leidt. Enerzijds worden in het pact rech ten voor migranten opgenomen, zo als onderdak en eten. Anderzijds be loven landen zich in te zetten tegen mensensmokkel, en om migranten terug te nemen als een ander land ze wegstuurt. En, staat er nadrukkelijk: de afspra ken zijn juridisch niet bindend en landen mogen zelf hun migratiebe leid blijven bepalen. Hiddema, Kamerlid voor Forum voor Democratie (FvD), vertrouwt dat niet. „Ik dacht: juridisch niet bin dend, dat kan niet." 10 dagen Istrië, Opatija/ Pittoresk Vrsar, Istrië 10/12 dagen Eilanden en kust van Dalmatië/ RR Dalmatische kust 10 dagen Istrië en Slovenië, Umag all-inclusive 12 dagen Makarska Rivièra en Dubrovnik 12 dagen Werelderfgoed Adriatische kust 15 dagen Byzantijnse rondreis Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! w woensdag 5 december 2018 GO INLICHTINGENDIENSTEN Het Openbaar Ministerie in een zitting tegen drie leden van een Roma-familie die worden verdacht van 160 autokraken. POGING ONTVOERING CASTRICUM De automobilist die hardloopster Esmee (18) in Egmond aan den Hoef aanreed en daarna in de borst stak, heeft ver moedelijk ook inge stoken op twee an dere vrouwen die enkele dagen daar voor werden aange reden in Castricum. De andere slachtof fers zijn een hard loopster (52) en een fietster (18). Zij raak ten 22 november ge wond na wat op een aanrijding leek. ERKENNING Door een gesprek tussen een werk groep en staatsse cretaris Blokhuis is er 'een begin van er kenning' voor de 'moffenmeiden'. Deze vrouwen wer den in 1945 mishan deld en misbruikt. PAPOEA Indonesische rege ringstroepen maken jacht op een groep gewapende separa tisten, die ervan wordt verdacht 24 bouwvakkers in het oosten van de Indo nesische provincie Papoea te hebben vermoord. De sepa ratisten vierden hun onafhankelijkheids- feest, tot een van de bouwvakkers een foto maakte van de ceremonie. De sepa ratisten reageerden furieus. Chris van Mersbergen Den Haag FvD-f ractievoorzit- ter Thierry Baudet legt de Kamer uit waarom Nederland het migratiepact niet moet tekenen, fotoanp EXCURSIEREIS WERELDERFGOED Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. ANVR Brochure en (0318) 58 09 58 boekingen: www.bolderman.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten Diverse vertrekdata 2019 Diverse vertrekdata 2019 Diverse vertrekdata 2019 Diverse vertrekdata 2019 Diverse vertrekdata 2019 Diverse vertrekdata 2019

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 4