Willem Brouwer blijft uitdaging zoeken 11 VERKIEZING WINNAAR AMATEUR SPORT Joep Zoeteweij is de winnaar geworden van de verkiezing Clubhelden van de amateursport in de regio Zeeland. Hij maakt nu kans om landelijke winnaar te worden en zijn club daarmee 10.000 euro te bezorgen. Al een week lang krijgt Joep Zoe teweij dezelfde vraag: 'En..ga je die verkiezing in de PZC winnen?' Het antwoord van het 'manusje van alles' bij voetbalvereniging Kloetinge was iedere keer het zelfde. „Ik heb geen idee, maar ik hoop van wel." Vandaag komt aan alle onzekerheid een eind. De stemmen zijn geteld, and the win ner is.inderdaad: Joep Zoeteweij. De afgelopen weken gingen we in deze krant op zoek naar club helden van de Zeeuwse amateur sport. Enthousiaste vrijwilligers werden aangemeld en er volgde een stemming op de website van de PZC. Bij de laatste tussenstand had Zoeteweij een aanzienlijke voorsprong op concurrenten Pa- trick Kaat van voetbalclub Luctor Heinkenszand en Tonny Mulder van sportschool Geelhoed. Toch was hij er niet gerust op. „Als nummer twee of drie zou ik een weekje vrij nemen en langs de deuren gaan om stemmen te win nen. Vorige week zat ik zeifin Ita lië, dus kon ik helaas weinig re clame maken." Er klinkt opluch ting in zijn stem nu Zoeteweij ze ker is van de winst in de clubheid- verkiezing. Hij is vereerd en wil de eer graag delen met zijn clubgeno ten. „Ik ben naar voren geschoven als clubheid en dat houdt voor mij in dat ik sym bool sta voor alle vrijwilligers en supporters van Kloetinge Een is hij naar eigen zeggen niet. Meer een 'overdreven fanatieke vrijwilliger'. „Ik heb geen functieomschrijving, maar zie mezelf als een aanjager. Ie mand die probeert problemen op te lossen en mensen te enthousi asmeren om zich in te zetten voor onze vereniging." Moet er iets ge beuren, Zoeteweij komt in actie. „Als ik iets in mijn hoofd heb, ge beurt het. Meestal door groepjes op te zetten die de schouders on der een project zetten. Bijvoor beeld het opknappen van de tri bune, het neerzetten van een club honk, foto's maken voor het club blad of het regelen van een trai ningskamp." Kloe- tinge-spelers die actief zijn in het profvoetbal. „Dit seizoen speelt Julius Bliek, net als Istvan Bakx, bij Go Ahead Ea- gles en heb ik een busreis georga niseerd naar de bekerwedstrijd te gen Ajax. Onder politiebegelei ding over de snelweg, als echte uitsupporters werden we behan deld. Bliek zat op de bank, maar we hebben net zo lang met een span doek van 6 bij 6 meter staan zwaaien tot hij tien minuten voor tijd inviel. Een onvergetelijke er varing." Al vijftig jaar is hij betrokken bij Kloetinge en als het aan hem ligt, blijft Zoeteweij nog lang actief bij de club. „Voorzitter of secretaris zal ik nooit worden, laat mij maar de randzaken regelen. Kloetinge zit in mijn DNA en dat gaat nooit meer over." Ook zorgde hij er persoonlijk voor dat de supportersvereniging nieuw leven werd ingeblazen. „En ik mag gerust zeggen: we hebben inmiddels weer de fanatiekste supportersschare van Zeeland. Ik ga alle wedstrijden van Kloetinge 1 kijken en probeer zoveel mo gelijk supporters mee te krij gen. Het is altijd sfeervol met vuurwerk en spandoe ken. Volgende week spelen we uit tegen Westlandia en een paar jeugdspelers vroegen of er een mogelijkheid was te gaan kijken. Heb ik meteen een busje geregeld waarin ik 8 jon geren mee kan nemen. Dat zijn net die paar extra aanmoedigingen die onze spelers kunnen gebrui ken." Busreizen Regelen, handelen en meteen in actie komen; het is Zoeteweij ten voeten uit. „Afgelopen zaterdag speelden we de derby tegen De Meeuwen. Vooraf kwam de vraag 'wie regelt de prijzen voor het Rad van Avontuur in de kantine?'. Meteen ben ik gaan bellen." Zoeteweij is ook organisator van busreizen naar wedstrijden van voormalig De schaakgeschiedenis van Brou wer is er ééntje van ups en downs. In zijn jeugdjaren speelde hij een tijdje bij Middelburg en op zijn veertigste een aantal jaren met een club bij zijn werkgever Vitrite. Op 63-jarige leeftijd begon hij aan zijn tweede jeugd. Hij kreeg uitdaging in het hardlopen en twee jaar later won hij de Zeeuwse Kustmarathon voor 65-plussers, met een tijd van dik onder de vier uur. „Door een blessure eind vorig jaar moest ik het hardlopen even la ten liggen en zocht ik een nieuwe uitdaging. Mijn zoon Dennis is een goede schaker en daarin vond ik een tweede uitdaging. Het begon op het Tata Steel-schaaktoernooi in Wijk aan Zee, om te kijken of het serieuze schaken echt wel iets voor mij was. Het toernooi beviel erg goed en ik besloot om samen met mijn vrouw lid te worden van een vereniging." WK SENIOREN In februari is hij fanatiek aan de slag gegaan bij Schaakklub Souburg en speelde hij een aardig potje schaak in de interne competitie. Naast het Tata Steel-toernooi deed hij dit jaar ook mee met het NK se nioren, het Notenboomtoernooi en natuurlijk het HZ-toernooi in Vlis- singen. „Het toernooien spelen beviel erg goed en daarom besloot ik samen met mijn zoon naar Bied af te rei zen om nog meer ervaring op te doen. Ik bereidde samen met mijn zoon de partijen voor en na afloop analyseerden we de partijen uit voerig. De voorbereidingen wier pen hun vruchten af met als gevolg prima resultaten tegen tegenstan ders met een hogere rating." Brouwer wil het beste uit zichzelf naar boven halen en hij is erg leer gierig. Waar gaat dit eindigen? „Ik heb geen idee. Over een aantal jaren heb ik daar beter zicht op, omdat het serieuze schaken nog vrij pril is." Aan zijn fanatisme zal het niet liggen, net zo min als aan de bege leiding van zoon Dennis. „Het hardlopen ga ik weer oppikken, maar het schaken is een extra uitda ging geworden." woensdag 5 december 2018 GO n/VKLOEW CLUBIHELDEN VAN DE 'Kloetingevoor mijn DNA' Hans Puik Kloetinge Joep Zoeteweij is uitgeroe pen tot de Clubheid van Zee land. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN Willem Brouwer in gedachten verzonken, foto roeland alders Schaker Willem Brouwer uit Middelburg speelde in het Slo veense Bied een verrassend sterk WK voor 65+'ers. Brouwer heeft zelf een rating van 1520 en speelde alleen maar tegen veel sterkere spelers. Met zijn 4,5 punt eindigde hij knap in de mid denmoot. Wie is Willem Brouwer en wat zijn zijn drijfveren om op wat latere leeftijd echt fanatiek te gaan schaken? Roeland Alders Middelburg Aan het WK schaken voor senioren in Bied deden vijf Zeeuwse spelers mee. Bij de 50-plussers deed Mark van der Werf het prima met 7,5 punt uit elf wedstrijden. De Zeeuws-Vlamingen Johan de Meester en Gerard de Winter hadden respectievelijk vijf en drie punten. In de 65-plus ca tegorie scoorde Willem Brou wer 4,5 punt, terwijl Kees Freeke uit Terneuzen op drie punten uitkwam.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 43