O 0 Jubileumweekend MZVC in het honderd 10 ZE Bouzambou slikt weer een nederlaag Halve Marathon van Tholen keert terug Jean Paul de Bruijn weer terug bij af Vlissingen op zoek naar nieuwe trainer Trainer en club hebben in onderling overleg besloten uit elkaar te gaan ondanks een contract voor nóg een seizoen. Zaalvoetballer Said Bouzambou uit Vlissingen verloor gisteravond met het Nederlands team ook de tweede oefeninterland tegen Tsjechië. In Sittard wonnen de Tsjechen met 1-2; twee dagen eerder werd het 4-5. Halverwege was de stand 0-1. Oranje was op jacht naar de gelijk maker, maar de 0-2 viel door een afstands schot van de Tsjechische keeper. Mo Attaibi zorgde voor de aansluitingstreffer, maar on danks verwoede pogingen viel de gelijkmaker niet. Bouzambou speelde in Sittard zijn 35ste interland. De Halve Marathon van Tholen keert terug op de atletiekkalender. Dat heeft de organisatie bekend gemaakt. In 2015 werd de Halve Marathon van Tholen voor het eerst gelopen. Drie jaar lang leverde dat een geslaagd evenement op, maar dit jaar werd - met name om financiële redenen - be sloten het evenement af te blazen. Komend jaar gaat er dus weer wel gelopen worden over Tholen. De start en finish van het evenement zullen in de stad Tholen zijn. Eén van de redenen om toch verder te gaan, is een nieuwe groep enthousiastelingen die zich bij de organisatie heeft gevoegd. Corré Na een schitterend optreden in het vorige we reldbekertoernooi driebanden, in Zuid-Korea waar hij tiende werd, leek het erop dat Jean Paul de Bruijn weer op de weg terug naar de top was. In Egypte werd de Hulstenaar echter weer na zijn eerste optreden uitgeschakeld. De Bruijn werd een beetje de schlemiel van de dag. Zijn verlies in de eerste partij tegen zijn landgenoot Barry van Beers, na een overigens zeer matig duel met 25-30 in 22 beurten, kostte hem al meteen een plaats in de volgende ronde. De Egyptenaar Mahmoud Ayman ver sloeg De Bruijn nog wel, maar het bleek niet voldoende. Verplaatst Finale John Karelse stapt na dit seizoen op als trainer van zondag-hoofdklasser Vlissingen. Ondanks een contract tot medio 2020 hebben de oefen- meester en de club in goed overleg besloten na dit seizoen te stoppen met de samenwerking. „Ik wil graag iets anders en de club begreep dat wil", liet Karelse weten. „Het huidige seizoen willen we bovendien op een zo goed mo gelijke manier afsluiten." Tot nu toe verloopt het seizoen echter nog niet zoals gehoopt voor Vlissingen. De ploeg van Karelse heeft na twaalf duels nog maar zeven punten en staat daarmee voorlaatste in de hoofdklasse B van het zondagvoet bal. Bijrol Ook afgelopen seizoen, heet eerste onder leiding van Karelse, verliep niet zoals men voorafin Vlissingen had gehoopt en misschien zelfs wel had verwacht. Waar de Walcherse hoofdklasser in 2016/17 nog nacmo- petitie speelde om promotie naar de derde divisie, had het vorig sei zoen een bijrol. De tiende plaats bleek het hoogst haalbare. Voordat hij bij Vlissingen aan de slag ging, stond Karelse aan het roer bij Goes. Met die ploeg promo veerde de uit Wemeldinge afkom stige oefenmeester naar de hoofd klasse. Het was juist Goes dat in het eerste jaar van Karelse bij Vlissin gen een glansrol greep in de hoofd klasse, door via de nacompetitie meteen nog een keer te promove ren. Karelse was behalve trainer in het (Zeeuwse) amateurvoetbal ook eindverantwoordelijke én assis tent-trainer in het profvoetbal. Hij bekleedde die functies bij NAC Breda, waar in zijn actieve loopbaan doelman was. Hij verdedigde ook nog het doel van Newcastle United en AGOW Apeldoorn. VLISSINGEN MZVC kon zijn ju bileumwedstrijd zaterdag niet lar deren met een overwinning. Op bezoek bij Patrijzen in 's-Heeren- hoek werd het 1-0 door een doel punt van Ramon Weststrate. Daardoor ging wedstrijd 500 in de nog relatief prille historie van de Middelburgse zaterdagclub verlo ren. De Middelburgse Zaterdag Voet bal Club (MZVC) ontstond in 2000 als doorstart van de zaterdag- tak van Middelburg. In de aanloop naar de fusie met Zeelandia be sloot Middelburg in het voorjaar van 2000 dat het zonder prestatief zaterdagteam verder ging. De za terdag-spelers waren boos en te leurgesteld en gingen in eigen be heer verder. Dat is inmiddels 500 duels geleden. Die 500 wedstrij den leverden flink wat cijfers en statistieken op. Zo is Alexander Bom clubtopscorer met 115 doel punten, maar komt zijn opvolger eraan. De teller van Patrickjoos- sens staat inmiddels namelijk op 114 doelpunten. Kijk voor meer cij fers op pzc.nl/sport. woensdag 5 december 2018 ZAALVOETBAL ATLETIEK Erwin Harmes tijdens een Halve Mara thon van Tholen. foto johan van der heijden BILJARTEN n Nick Corré heeft zijn verbintenis met voetbalclub Arnemuiden ver lengd. De trainer staat ook vol gend seizoen voor de groep bij de zaterdag tweedeklasser en ligt nu vast tot medio 2020 bij de club. De Walcherse bekerderby in de derde ronde van de districts beker tussen Serooskerke en Arnemuiden is zeven dagen verplaatst. De ploegen treffen elkaar niet ko mende dinsdag, maar spelen op dinsdag 18 de cember tegen elkaar. l Twee van de zes finalisten voor de Kingsley Fu ture Cup U25 (dressuurruiters en -amazones beneden de 25 jaar) komen uit Zeeland. Jas- mien de Koeyer en Jeanine Nieuwenhuis mogen mee doen aan de fi nale in de RAI. Jean Paul de Bruijn is uitgeschakeld in Egypte, fotoizaakverkeste O £L Karelse vertrekt toch na seizoen Daniël Vervelde Vlissingen Maarten van Rosevelt (links, met hoofdband), foto ruben oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 42