PVV wil antwoorden op vragen over chroom-6 Suiker Unie kan nog meer met biet 5 DOCUMENTAIRE SEKSTELEFONISTE KELLY Waarom kan de Zeeuws-Vlaamse Kelly van Binsbergen (25) niet stoppen met haar werk als sekstelefoniste? Ze maakte er een zoektocht van, in de vorm van een documentaire. baby geadopteerd. Ze woont in middels in Hilversum maar groeide op boven een seksshop in Sluis, waar haar vader werkte. Op haar achttiende verloor ze haar moeder. Ze bezoekt in de docu mentaire het graf, voor het eerst. „Ik heb daar nu meer vrede mee. Ik moest ineens dingen onder ogen gaan zien, de documentaire was Ik moest ineens dingen onder ogen gaan zien, de documentaire was een soort resetknop een soort resetknop. Het was con fronterend en voelde als een the- rapieweek van zes maanden." Gedurende het halfjaar waarin Kelly werd gefilmd, gebeurt er van alles. Ze praat met haar vriend over de sekstelefonie en waarom het moeizaam gaat tussen hen. Hebben ze nauwelijks seks omdat Kelly te druk is met bellers? En waarom is intimiteit in het echte leven moeilijk voor haar? Uitein delijk loopt de relatie zelfs op de klippen. „Dat had ik van tevoren ook niet bedacht." Na de opnames, die veel impact op haar hadden, is Kelly even ge stopt met bellen. „Maar ik sluit niet uit dat ik het weer ga doen." Bang voor reacties na de uitzen ding, is ze totaal niet. „Ik loop al vijfjaar rond met dit idee. Ik zei tegen mijn toenmalige vriendje dat ik een documentaire ging ma ken. Hij lachte me vierkant uit. Ik heb hem laatst opgebeld om te zeggen dat de documentaire klaar is." MIDDELBURG De Statenfractie van de PVV wil weten of er meer objecten dan alleen de Stations- brug in Middelburg zijn behan deld met de kankerverwekkende stof chroom-6. En of is onderzocht of daar mensen aan hebben bloot gestaan. In september werd duidelijk dat er chroom-6 zit in oude verflagen van de Stationsbrug. Een grote on derhoudsbeurt is om die reden uitgesteld. Op zich levert de stof geen gevaar op, maar wel als er aan de brug zou worden gewerkt. Begin oktober heeft de PVV in een commissievergadering vragen gesteld over chroom-6. Statenlid Roland de Wit vindt dat het pro vinciebestuur treuzelt met de ant woorden. Draaibrug In nieuwe schriftelijke vragen in formeert hij of de provincie in middels weet of er nog meer ob jecten in Zeeland met chroom-6 zijn behandeld. Hij denkt het ze ker te weten van de draaibrug in Oost-Souburg, die in 2013 is gere noveerd. De PVV'er wil weten of er onderzoek is gedaan naar mede werkers die ziek zijn geworden, omdat ze met chroom-6 in aanra king zijn gekomen. Hij vraagt ook of in zulke geval len de schade bij de provincie kan worden geclaimd. Het is het Wageningse bedrijf ge lukt het eiwit RuBisCo uit groene plantenbladeren te halen. Het be treft een hoogwaardig eiwit voor de voedingsindustrie. De Suiker Unie, onderdeel van Royal Cosun, zoekt naar manieren om alle com ponenten van een suikerbiet om te zetten in hoogwaardige duurzame producten. Zo is Noah, de eerste circulaire auto ter wereld, gemaakt van vlas en suiker. Het wagentje, dat door een team studenten van de Technische Universiteit Eind hoven is ontwikkeld, werd in juli bij Suiker Unie gepresenteerd. Zo is Noah, de eerste circulaire auto ter wereld, gemaakt van vlas en suiker De suikerbietverwerker zoekt al langer naar wegen om nieuwe producten te maken uit suikerbie ten. Met 12.460 hectare aan suiker bieten is Zeeland een belangrijke leverancier van grondstoffen. In een circulaire economie, waarin alles wordt hergebruikt, zijn de akkerbouw en chemie natuurlijke partners. Zeeland heeft het voor deel dat ze bij elkaar in de buurt zitten. De suikerbiet is zeer geschikt voor nieuwe bioproducten, omdat de biet weinig lignine bevat. Dat is een natuurlijke lijm die bomen en planten stevigheid verschaft. De biet is hierdoor makkelijker 'uit el kaar te halen'. Uit bietenpulp kun nen allerlei producten worden ge maakt, zoals de zoetstof arabinose. De vezels kunnen nanoplastics in wasmiddelen vervangen. Het ga- lacturonzuur, het hoofdbestand deel van pectine, kan dienen als bouwsteen voor kunststoffen zo als in de Noah zijn gebruikt. gende man abrupt ophangt. Het is een van de scènes uit Hallo met Ky oko, die Remko Geursen regis seerde en monteerde. In een ander shot giet Kelly wa ter over in twee glazen, omdat een beller wil dat ze 'in zijn mondje plast.' Ze laat een klaterend geluid horen, met pretogen naar de ca mera toe. Dat inkijkje is zowel hu moristisch als fascinerend, maar de documentaire is veel meer dan dat. De uit Sluis afkomstige Kelly laat zich van haar meest kwetsbare kant zien en zoekt grenzen op. Ze wilde antwoord vinden op de vraag waarom ze aan de telefoon in de huid van Japans schoolmeisje kruipen en bellers met hun orgasme én problemen helpt, ter wijl ze het financieel ge zien niet meer hoeft. Kelly werkt als video en is gespecialiseerd in het maken van animaties, die ook in de docu te zien zijn. We zien Kelly ter wijl ze in gesprek gaat met haar tante, haar vader, vrien den en een therapeut. Ook spreekt ze voor het eerst met een beller af. Haar jeugd in Sluis was niet stan daard, rea liseert ze zich lang zaam. Ze werd in China gebo ren en als allo met Kyoko is de toepasselijke naam van de docu mentaire over de Sluise sekstele foniste. De film gaat gaat over pornografi sche gesprekken, fami lie, relaties en kwets baarheid. Kelly: „Ik wilde alles laten zien." Kelly zit achter haar laptop in de woonkamer, terwijl ze belt met een klant. Haar vriend ligt on der een dekentje op de bank en aait de kat, ter wijl hij hoort hoe zijn vriendin mannen tot een hoogtepunt brengt. Kelly kreunt en hijgt, terwijl ze ondertussen een kruiswoordpuz zel maakt of een film kijkt. Ze barst in la chen uit als een hij- woensdag 5 december 2018 GO 'Ik wilde alles laten zien' - Kelly van Binsbergen Hallo met Kyoko wordt morgen om 21.45 uur uitgezonden op NP03 bij BNNVARA. Fish on a Bike produceerde de drie kwar tier lange film. De Suiker Unie in Dinteloord, waar de suikerbieten van Zeeuwse telers worden geraffi neerd, heeft het jonge innova tieve bedrijf Green Protein in Wageningen overgenomen. De aanwinst stelt de suikerbietver werker in staat om eiwitten uit groene bladeren te winnen. Frank Balkenende Dinteloord M Logo van de docu mentaire. Beeld uit de documentaire, Kelly samen met haar vader John. Sophie Stockman Sluis Kelly van Binsbergen uit Sluis onderzoekt in Hallo met Kyoko waarom het niet lukt te stoppen met haar werk als seks telefoniste, fotocamileschelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 37