Piet Athina bezorgt de post in Rilland ms- i\ Spaarpot is goed gevuld Onrust in Sas van Gent om loslopende honden 1 1 wn— wm Joep Zoeteweij is de clubheid van het jaar m WW Manusje van alles heeft Kloetingeinzijndna Uit het jaarlijkse rapport van de in spectie blijkt dat het Nederlandse onderwijs er financieel goed voor staat, zelfs beter dan de schoolbestu ren zelf hadden voorspeld. Dat klinkt positief, maar de minis ters Ingrid van Engelshoven en Arie Slob zijn kritisch. Vooral de groei ende reserves baren hen zorgen. „Het gaat tenslotte om geld dat be doeld is voor het geven van onder wijs", schrijven zij in een brief aan de Tweede Kamer. „We vragen ons af of de reserves nog wel in verhou ding staan tot de reële risico's die scholen lopen. Sparen mag geen doel op zich worden." 13 miljard Landelijk heeft het onderwijs al ruim 13 miljard euro aan eigen ver mogen. In Zeeland hadden de scho len - van basis- tot en met hoger on derwijs - eind 2017 gezamenlijk 174 miljoen euro achter de hand, zo valt af te leiden uit de overzichten van de Dienst Uitvoering Onderwijs. Eind 2012 was dat nog 115 miljoen euro. In de cijfers ontbreekt nog het voortgezet onderwijs in Zeeuws- Vlaanderen, waar de besturen recent zijn gefuseerd. Zij hadden eind vorig jaar gezamenlijk 7 miljoen euro aan eigen vermogen. Om te bepalen of een schoolbe stuur veel reserves heeft, wordt het eigen vermogen afgezet tegen de jaarlijkse inkomsten. Landelijk ligt dat gemiddeld rond de 30 procent. In Zeeland gaan de meeste scholen daar ruim overheen. Een op de drie schoolbesturen zit zelfs boven de 50 procent. De kritiek van de bewindslieden komt voor Pim van Kampen, voor zitter van de Coöperatie Primair Onderwijs Zeeland, niet als een ver rassing. „We herkennen wel een deel van het probleem." Tegelijker tijd begrijpt hij dat scholen spaar- Het gaat tenslotte om geld dat bedoeld is voor het geven van onderwijs zaam zijn. „Besturen verwijzen naar de onbetrouwbare overheid. Die verzint elke keer wat anders, waar je weer op moet reageren. Daarom zijn we soms net iets te voorzichtig. Je hebt altijd het gevoel dat je iets ach ter de hand moet houden." Maar het mag ook weer niet door schieten, vindt Van Kampen. Ook zijn eigen organisatie, Albero, gaat de spaarpot omkeren. „We trekken ons de kritiek aan. We vinden ook dat we iets te veel reserves hebben. Daarom gaan we de komende jaren extra investeren in personeel en de reserve afbouwen tot een niveau waarvan we denken dat het goed uitteleggenis." ZEELAND 2 1* Agressieve honden doodden al kippen. Bewoners vrezen dat het wachten is op de aanval op een kind Wm W/Y*-, In de weken voor het sinterklaasfeest wordt de post in Rilland elke dinsdag rondgebracht door een speciale bezorger: postpiet Athina. Een traditie van inmiddels zeven jaar. Van het zakje snoepgoed deelt ze onderweg af en toe wat uit. Maar alleen de post gaat door de bus. It woensdag 5 december 2018 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl MHHf «B ZEELAND10 Scholen hebben 174 miljoen De spaarpot is bij veel Zeeuwse scholen wel erg goed gevuld. De afgelopen jaren zijn daar tiental len miljoenen euro's bijgekomen. Rolf Bosboom Vlissingen - Ingrid van Engelshoven en Arie Slob, ministers van Onderwijs ZEELAND8 ■In •ZEELAND4

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 33