Jaria 0 f Kandidaten voor ambt burgemeester Kapelle allemaal ongeschikt Vader neemt schuld op zich voor inbraken mssmm 2 JANVANDAMME Column We denken aan een schom mel. Sssst, je mag het nog niet weten, het moet een voorjaarsverrassing worden. Nadat we je lach zagen in het filmpje waarin je voor het eerst zelfstandig door het luchtruim zwierde, we ten we het zeker. We gaan een stellage in de tuin zetten. Welke schommel daaraan gaat hangen, daarvan hebben we ook al een idee. gedicht, gekleurd en geplakt. Sin terklaas en dan vooral zijn helpers zetten tegenwoordig niet alleen jong Nederland op scherp. Wij staan vandaag gereed voor jou, kleinzoon Wybren. Twee jaar gele den koos je ervoor om je precies op de dag van Sinterklaas in onze we reld te melden. Jarig op 5 decem ber, mooier kan het niet. trotse opa en oma Middelburg ge maakt. In je volstrekt eigen tempo, dat is zeker. Maar daardoor ook des te ingrijpender, je hebt een hele speciale plek geclaimd. En gekre gen. waar je het meest van houdt. Een lepel, simpel en glimmend op de tafel van je kinderstoel, is favoriet. Samen achter de piano, gisteren zagen we dat je er zelfs met je voe ten muziek uit weet te halen. Op de xylofoon heb je met het houten hamertje al hele concerten laten horen. Liedjes zingen, dat duurt je nooit te lang. In de maneschijn met de duizendpoot die schoe nenpoetser is. We hebben ook lek ker ouderwetse liedjes van stal ge haald. De veldmuis die met z'n fiets van de heuvel af dendert en de belletjetrekkende buurjongen. Jij geniet, wij net zo hard. Blonde kleine man met je on weerstaanbare lach. Klap eens in je handjes, je doet het met aansteke lijk enthousiasme. En hé, helemaal zeifin zitstand komen, hartstikke knap. Geduld, dat is een groot goed heb jij ons geleerd. weer uren maakt en de koolmee sjes zijn uitgevlogen, dan zal je zwieren. Van harte, grote knul. Blonde kleine man met je onweerstaan bare lach DESTELLING Vandaag: Scholen moeten geld niet oppotten Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters VEEL WERKNEMERS VROESER NAAR HUIS WESENS PAKJESAVOND Eerst Zeeuwse deelautopark Letsel bij frontale botsing auto's MIDDELBURG EUT genomineerd voor Edisonprijs Dat is gisteravond bekendgemaakt tijden een extra ingelaste vergade ring van de gemeenteraad. In to taal hebben 25 mensen op de vaca ture in Kapelle gesolliciteerd: ze ven vrouwen en achttien mannen tussen de 34 en 67 jaar. Geen van hen voldoet volgens de vertrou wenscommissie aan het profiel 'De beste burgemeester voor Ka pelle', dat op 3 juli door de ge meenteraad is vastgesteld. „We maken nu even pas op de plaats", liet voorzitter van de ver trouwenscommissie Siwart Mac- kintosh gisteravond weten. „In maart gaan we weer met de com missaris van de koning praten over het vervolg. We laten ons niet door de tijd dwingen. We willen het zorgvuldig blijven doen." Uiterlijk in maart overlegt com missaris van de koning Han Pol man met de vertrouwenscommis sie over het opnieuw openstellen van de procedure. Ook zal minister Kajsa Ollongren van Binnen landse Zaken worden geadviseerd over het opnieuw openstellen van de vacature. Profielschets De verrassende uitslag betekent dat waarnemend burgemeester Huub Hieltjes nog even in Kapelle blijft. Dat 'even' zou ook zo maar weer een halfjaar tot een jaar kun nen worden. Want volgens Mackintosh moet de profielschets voor de nieuwe burgemeester eerst worden aange past voordat er überhaupt een nieuwe vacature kan worden opengesteld. De vorige keer dat dat gebeurde was op 9 juli van dit jaar. Inmiddels zijn we vijf maanden verder en die procedure wordt dus op zijn vroegst in maart opnieuw opgestart. De familie uit Montenegro zou ver antwoordelijk zijn voor zeker 160 auto-inbraken. Die vonden plaats tussen half juli en half augustus op parkeerplaatsen langs de Zeeuwse en Goereese kust. De achtkoppige familie werd op 16 augustus in een camper opgepakt bij Aagtekerke. De camper lag vol met gestolen waar. Het Openbaar Ministerie beschul digt de betrokkenen van 'lidmaat schap van een criminele organisatie'. De ouders wordt vooral verweten hun kinderen te hebben aangezet tot diefstal en heling. De vader (43), moeder (41), zoon (19) en schoon dochter (20) zaten de afgelopen vier maanden vast en stonden gisteren voor het eerst voor de rechter. Twee puberdochters worden ook verdacht en zitten bij een pleeggezin. Een 11- jarige jongen en een t-jarig meisje verbleven ook in de camper. Belediging De vader nam de schuld op zich. Hij zei in zijn eentje gehandeld te heb ben, en vroeg om vrijlating van zijn gezinsleden. Dat hij zijn kinderen zou hebben aangezet tot criminele daden, noemde hij 'een belediging'. Ook de advocaten van de verdachten vonden dat er weinig bewijs is voor betrokkenheid van de andere ge zinsleden en vroegen om voorlopige vrijlating. De rechtbank ging er een klein beetje in mee. Drie verdachten blij ven vast. Voor de schoondochter - de moeder van de baby - zijn te weinig aanwijzingen dat ze nauw betrok ken was bij de diefstallen. Zij werd vrijgelaten, maar blijft verdachte. De rechtszaak gaat eind februari verder. 3,4 of 5 dagen in natuurrijk Sauerland o.b.v. halfpension woensdag 5 december 2018 Op dit moment wordt er overal Jij, kleine Wybren, hebt ons tot We weten inmiddels uit ervaring Straks in Middelburg, als de zon Reageer op pzc.nl Gisteren: Ik heb ook last van december- stress 569 reacties VLISSINGEN Negen organisaties heb ben kilometers ingekocht bij het E-Mobilitypark in Vlissingen. Dat betekent dat ze gebruik gaan maken van elektrische deelauto's. Het eerste Zeeuwse deelautopark wordt nu ook echt gebouwd, op de Kenniswerf in Vlissingen. De provincie steekt er 148.000 euro in. Het geld wordt onder meer be steed aan parkeerplaat sen met laadvoorzienin- gen, lokaal opgewekte energie en een actief deelplatform. Andere partners dragen laadpa- len, elektrische auto's en grond bij. KORTGENE Bij een ongeval op de pa rallelweg van de 1e Delta weg bij Kortgene is gis terochtend een persoon gewond geraakt. Rond 08.40 uur kwamen een personenauto en den 45 km-auto frontaal met elkaar in botsing. Er werden twee ambulances opgeroepen en ten min ste één persoon werd met onbekend letsel naar het ziekenhuis gebracht. Door de klap kwamen beide voertuigen zwaar beschadigd tot stilstand. Om de toedracht van het ongeluk te achterhalen deed de politie ter plekke onderzoek. Beide auto's werden weggesleept. De Middelburgse gita rist Emiel de Nennie is met zijn band EUT geno mineerd voor een Edi son muziekprijs in de categorie Nieuwkomer. EUT bestaat sinds 2016 en heeft in oktober het debuutalbum 'Fooi for the vibes' uitgebracht. In de categorie Nieuw komer zijn ook genomi neerd Davina Michelle, met 'Duurt te lang', en Pip Blom, met 'Pay- check'. De Pop Edisons worden 11 februari 2019 uitgereikt in Amster dam. De Edison is de oudste muziekprijs in Nederland en wordt uit gereikt in drie genres. Er is geen nieuwe burgemeester voor Kapelle gevonden. Geen van de 25 kandidaten zijn vol gens de vertrouwenscommissie geschikt. Dat betekent dat waarnemend burgemeester Huub Hieltjes (foto) nog even aanblijft. Willem Adriaansens Kapelle De vader van het Roma-gezin dat afgelopen zomer tijdens een strooptocht door Zeeland tal loze auto-inbraken zou hebben gepleegd, probeerde gisteren in de rechtszaal alle schuld op zich te nemen. Het hielp een beetje: alleen zijn schoondochter mag de verdere rechtszittingen in vrijheid afwachten. Martijn de Koning Middelburg LandhotelLaarmann 2,3 of 4 overnachtingen incl. ontbijtbuffet 2,3 of 4x3-gangenmenu Gratis wandeikaart van de omgeving Gratis Wi-Fi en parkeren bij hotel Tip: bezoek ook eens Attendorn hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 2